iMac PRO

Érdekes módon az iMac Pro szervizleírása alapján a RAM a szerviz által cserélhető. Fura értelmezése ez az “alaplapra szerelt” fogalmának.

NetBoot, Target Disk mód nem fog (egyelőre) működni az iMac Prón.

A RAM-ok elhelyezkedése magyarázza, hogy mért nincs ajtó rajta.

Vagyis nincs forrasztva a ram, csak darabokra kell szedni a cserehez.

Igen, majd. De az Apple nem mondta, hogy mikor lesz modul mac pro, lehet, hogy csak 2019-ben, tehát ha powa mac kell és nem akar valaki visszafelé tekintgetni (konvektoros macpro) , akkor asztali fronton jelenleg ez van. Sztem most egymás vállát veregetik, hogy betömték a lyukat, ők azt pont lesz.ják, hogy nem tudod hova dugni a pcix-es kártyádat. Vegyél külső házat, mi a probléma?

Ez a legnagyobb gond sztem jelenleg a vezetői gárdával, egyszerűen képtelenek a felhasználó fejével gondolkodni. Mint az xcode-os szívatás az 10.13-mal, nincs 1 ember a döntéshozói körben, aki átlátná, mi-mivel jár (még a korábbinál is kevésbé). “Rossz hetünk volt” my @ss. Ez hozzá nem értés. Nem a ram gyár robbant fel malájziában, ezek alkalmas emberekkel nem történtek volna meg.

Ja és ugyanitt “kreatív” ceo kerestetik. :DDDDD

Úgy is lehet magyarázni, hogy nagy ívben tesznek a felhasználókra. Pl. a filmesek már átpártoltak, és ezt ők is nagyon jól tudják.

[quote=“W2Unix, post:92, topic:1089”]olyan grafikus deszkákkal, amilyet csak akarsz
[/quote]
Ez sosem volt így, ezután se számíts rá.

Azért nagyott változott a Mac felhasználók összetétele az iPhone elterjedése után. Korábban kb. 60% lehetett a kreatív/professzionál felhasználók aránya, ma meg lennék lepve, ha ez 10% felett lenne.

Az Apple ma is a felhasználói többségének fejleszt, csak azok már nem mi vagyunk. És nem is leszünk már soha, hacsak nem bukik valami elképzelhetetlent a konzumer piacon.

1 kedvelés

Csak akkor kérdem én… Hova tűntek a “kreatív” felhasználók??

Kérdem ezt úgy, hogy évtizedek óta Mac OS mögött ülök, de nehezen tudnám elképzelni ugyanezt a munkát Windows előtt… Nem azt mondom, hogy lehetetlen - de azért mégiscsak egyszerűbb volt eddig a munka “MacskásVindóz”-t használva.
(…vagy egyszerűen tojnak rá és nem vesznek új eszközöket??)

Nem tuntek el! Csak lett egy csomo “hetkoznapi” felhasznalo. Mivel a szamossaguk nagyobb, igy ok jelentik a targetet.

Tehát akkor nem vesztünk el, csak elnyomottak lettünk…! :)

Nem igazan ertem, hogy ezen a vason mit kell utolerni. A Skylake + nVidia 750 Ti nem egy olyan dolog, amit utol kellene erni. Azt meg plane nem ertem, hogy erre eddig miert nem tudtal hackintosht tenni. Mi nem ment benne?

Mondjuk az elmult 10 evben tobbszorosere not a felhasznalotabor, szoval gyakoraltilag sokkal kevesebb kreativ ember nincsen. Amugy rz a 60% becsles teljesen valotlan szerintem, magyarorszagon lehet de nyugaton nagyon nem.

Szívnak, mint mi is. Tőlünk nyugatabbra is megy ez a polémia, nem tudják az emberek, hogy most akkor várjanak, vagy vegyenek 1.5M-ért egy 4 éves kukát, vagy csillogó monitoros imac-et 1.8M-ért… Sztem egy ekkora és főként ilyen súlyú cégnek nem szabadna ennyire esetlegesen működnie. Nyomjuk a kreatív ipart, ja mégse nyomjuk, bocs, vegyél LG-t, aztán ja nem is, bocs, mégis gyártunk inkább monitort is. Most komolyan, bakfis-management.

A kreatív ipar, azért belerakott már 1-2 dollárt az Apple akkor eléggé üres zsebébe a 90-es években, úgy hardverben mint szoftverben. Nem lehet mindenen 67% marzsot realizálni, férjen már bele. Vagy akkor roló, és keresünk más gyártót. De a mac, meg az fcp, aperture nem egy 12. Jiengi anrdoid telefongyár-termék, ami ha megszűnik, ott van még 11.

KÖÖÖSZZIIIIII

Nem, hát ott a szintemac, elérhető áron, felhívtam a héten az ezzel foglalkozó elvtársat, bármilyen gépet megépít, ismeri a kompatibilis hardvereket, nem kell nekem szívni ezzel, nem lesz lelkiismeret furdalásom emiatt. Sajnos a szoftverek miatt az osx nem kiváltható.

Nincsenek illúzióim a “majdvalamikor” moduláris macpro árát illetően, brutál lesz, biztos lesz 68 mag benne, meg 15 usb-c, meg 2 tb ram lehetőség, de ez engem mind hidegen hagy. :slight_smile:

Nekem a legnagyobb problémám a Windows-zal, hogy a kompatibilitás miatt számtalan alternatív API-t tartanak meg és így a programok írói nincsenek kényszerítve haladni a korral.
Meg lehet nézni a Crystal Reports-ot vagy a MS saját SQL Report Server-ét mindkettő valami “archaikus” API-t használ a fontkezelésre és az ezekben alkotott szövegek kerningje olyan, mint kb. '93-ban volt.

Az Apple ebben jobb. Jóval több feladatot ró a fejlesztőkkre, hogy haladjanak az aktuális API-kra való átállással, de ez egy jóval egységesebb felhasználói élményhez vezet.

Számomra a “jó programozás” több mint matematikailag és logikailag helyes kódok összessége. Ma már a Windowos ilyen szempontból jó, nem fagy, nincs kék-halál. De ettől még nem érzem azt, hogy a MS programozói túl sokat törődnének a felhasználói élményemmel.

Mindenki tud írni, de nem mindenki író. Egy jó programban tükröződik a programozó jelleme, lelkesedése, kultúrája.

Egyszer egy író azt mondta, hogy “a munka láthatóvá tett szeretet”. És igenis meg lehetett ebből valamit érezni a Mac OS-ben.

Hát, én sokáig használtam a 10.7-et, az iOS 4-et, és ott éreztem.
De mióta átálltak erre a fura designra, nem igazán van kedvem követni, nem tetszik. (és végülis eléggé el microsoftosodtam:-D)

Sztem ez elég szubjektív, nekem pl. tök + tapasztalatom volt pár hónapja, amikor 15 db videót kellett feliratoznom, premier nem volt elég jó ebben, valamint olyan megoldást kerestem, ami kiexportálja akár külön a feliratot is, (ne kelljen GB-kat töltögetni minden korrektúránál, csak az srt file-okat küldözgettem), kezel különböző kódlapot, és igényes backgrounddal ráégeti a különböző felbontású videókra, könnyen kezelhetően a sub-okat. Windows-ra nem találtam normálisat, viszont a Mac AppStore-ban találtam 3500 Ft-ért egy editort, a merge-t egy másik programmal csináltam, a 2 együtt 10eFt alatt volt. És baromi jók, mindkettőhöz van tryout, legjobb vételek voltak.

subtitle edit pro
Submerge

Ilyen szoftverekkel (termekekkel) az egesz internet (sott, az egesz vilag) tele van. Az App Store eseten sem lesz ez maskent. A forditast meg google translate szokta csinalni az esetek legnagyobb reszeben.

Erre vannak az inetrnetes újságok, meg blogok, letesztelik és megírják, melyik mit tud. Azért nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, hogy valaki rákeressen a best-video-converter-mac szókapcsolatra a google-ban. Nem is emlékszem, mikor kerestem utoljára app-ot bármelyik store keresőjében.