iMac (VGA) hiba

Osszedugtam egy Dell monitorral de, beuzemeles utan azt irta ki, no mini display port cable, es hogy 5 perc mulva elteszi magat energia kimelo modba…
A kabel egy minidp - Dp kabel amivel a monitor egy szamitogepre van kotve, igaz pont forditva.
Szerettem volna kepeket csatolni, de tul macera igy mobilrol…

Nos beadtam egy szervizbe, ahol azt az infot kaptam, hogy (bar nem ertettem pontosan),elso korben video chipet kene ujra forrasztani talán ami, kozel 40ezer, vagy ha az nem javit akkor video chip csere, ami70 lenne… Erdemes egyaltalan belefeccolni, vagy engedjem el, es passzoljam el ogy hibasan??

Passzold el. 70+40 uj alaplapot veszel szerintem ami tuti. De en nem tolnek bele ennyit

☺️ csak az egyiket kell kifizetni,ha az elso opcio bevallik akkor 40-et, ha az nem akkor esélyesen a 70-es lép életbe. Gondolkodom az elso verzion, a 70ezres javitas nyilvan kiesik,mert az a gep aranak majd nem fele. 😕

1 kedvelés

En elengednem.

Ez igen draga ar. Talaltam Csepelen egy korrekt sracot, en hozza viszem az ilyen dolgokat. Gyanitom, hogy a masik szerviz alltal emlitett olcsobb arbol itt az uj videochipet is meguszod. A regi chipet megtarthatod, kifurva jo lesz kulcstartonak. Nekem is log egy 8600M GT.

Koszi a tippet,mellesleg mégis jol hallottam akkor, hogy golyozas es nem forrasztás lesz az.

A golyózás tulajdonképpen forrasztás. Annyi a trükk, hogy a forraszanyag golyó formályú, az ilyen jellegű forrasztáshoz az kell.

Mi lett a vége? Pont most kaptam én is egy 40k-s árajánlatot a VGA-ra. :(

Ahoy! Lenne egy hibás MBP Early 2011 (15" 2,2 i7).

Új gazdája ingyen kapta, döglött akkuval, nincs HDD, állítólagosan halott GPU-val, és szeretné megmenteni. Ha a működésig beletesz egy 40-50kHUF nagyságrendű összeget, elégedett lesz.

Ajánlott még az említett golyózós cég (a www.reballing.hu)? Tudtok valamit erről a reballingos társaságról esetleg: https://bgareball.hu?

Megprobalni meglehet, de par honapos javitas lesz. Az a baj, hogy nincs javitott alkatresz, igy ki lehet cserelni egy ebayen/aliexpressen vasarolt masik GPU-ra (marmint megvenni az uj chipet es berakni), de az sem lesz hosszu tavon jo (ezert doglenek ujra es ujra az Apple javitason atesett gepei is). Inkabb ha meg megy a gep (tehat beindul a firmware), akkor en letiltanam a GPU-t, majd letorolnem a GPU drivereit az OS-bol. Igy csak az Intel integraltat hasznalva vegtelen orokeletet kap a gep, csak arra kell figyelni, hogy a driver nehogy visszakeruljon (de ez is csak addig para, amig jonnek updatek a gepre).

Szóval az alkatrész is döglött ilyenkor, nem csak a forrasztás rossz? Vagy eleve a kiforrasztás végez vele?

Azt hittem kiszed-visszatesz-örül :(

Ott nem a reballozas ami leginkabb “megoldja” a probelmat, hanem a folyamat. Azt egy sutoben te is el tudod vegezni. Itt csak kb arra kell figyelned, hogy ugy vedd ki az alaplapot, hogy vissza is tudd tenni, illetve kb mindent, ami muanyag le kell venned. A chipeknel tobb “helyen” van ilyesmi forrasztas, mert a chip (a kepen ez az nVidia felirati kis kb 1x1cm feher negyzet) rajta van egy nagyobb hordozoretegen (kb 2.5cm zold negyzet) es ez a hordozoreteg van az alaplapra rogzive. “Golyok” vannak mind a ketto rogzitesnel es itt elvileg a hiba a chip es a zold hordozo kozott van. Mivel nem keszult javitott revizio a chipbol, igy a chipcserevel javitott lapok is tonkremennek.

Viszont ha a gep tenyleg nem bekapcsol, akkor en tenyleg a “szoftveres fixet” csinalnam, ami letiltja es eltunteti az AMD GPU-t. Kevesebb melegedes, kevesebb fogyasztas es kb csak a kulso monitorrol kell lemondani.

Nagyon köszönöm a részletes válaszokat, továbbítottam! Megnézzük, mit csinál a gép (bár én azt sem tudom, mi történik akkor, ha döglött a GPU). Szoftveres varázslat részletes leírásáról nincs véletlen egy járatos linked? Úgy értem, megbízható is és hülyebiztos is : )

Ez a sütős megoldás elég betegnek tűnik…
Még egy kérdés: vannak legendák egy kondenzátor cseréjéről, erről tudsz valamit? Pl. itt: https://www.youtube.com/watch?v=NfY6vTQthiE

How to fix GPU problems on a 2010 MBP A1286 logic board with part # 820-2850

Az elobb meg 2011-es modellt emlegettel. El kellene donteni, hogy 2010-es vagy 2011-es modellrol van-e szo.

Jaa, ekkora a különbség? Szériaszám szerint early 2011-es, csak épp ez a videó jött szembe a témában.

Úgy érted, a következő szériában az Apple a saját hibáját javította (a kondenzátor méretezését), csak a beszállítói hibával (AMD) nem tudott mit kezdeni, tehát kondi szempontból jók vagyunk?

Ez csak azért tűnik furcsának, mert az ilyen jellegű alulméretezések csak hosszabb idő alatt szoktak problémát okozni, általában nem derülnek ki egyetlen év alatt.

Nem igazan ertem, hogy pontosan mirol beszelsz. A 2008-2009-2010-es evekben a dual GPU-s gepekben volt a kondenzator problema, ami evek utan elojott. Ennek a problemanak nincs koze ehhez. Az AMD 6000 sorozatu GPU-i katsztrofalisan sikerultek, hullanak a desktop es mobil verziok is, pont ugy, ahogyan hullanak az nVidia GeForce 8-as chipjei. Az ismerettsegi korben van szep szammal mindenfele gep, 1 embert ismerek, akinek a 2008-2010-es gepekbol kondenzator problemaja volt, a maradek 10-15 embernek semmi nem volt. Ugyonakkor akit ismerek, 2007-es es vagy 2008-as MBP tulajt (8 db, magamat is beleertve), midenkninek tonkrement a GPU-ja, pont ugy, ahogyan minden elhullasra hajlamos Radeon 6xxx is megmakkant. Egyedul 21"-es iMac tulajt ismerek (kettot is), akinek meg mindig az eredeti GPU van a gepeben es semmi baja nincs (nekem is van 27"-es iMacem, 2x volt gyari, visszahivasos cseren es azota 2x volt sutoben sutve a GPU).

Ezeknek a gépeknek az apple gyakorlatilag vissza kellett volna, hogy adja az árát.

1 kedvelés

Egy idealis vilagban, a visszahivaskor az Apple az egesz modellt cserelte volna, az akkor aktualis modellre.

1 kedvelés