iMac (VGA) hiba

Hát már nincs kép és már a boot-ot is aladályozza.
Érdekes mert előjel nélkül pusztult el terhelés nélkül. Bekapcsolás után nyitottam egy safrit, majd megfagyott. Hosszú gomb után elcsúszott kijező, utána fehér kijelző. Egy time machine-t még eltudtam indítani a háttérben. Utána soha többet kép és nem jut túl az indító képernyőn.
El nem dobom de remélem nem lesz rá szükség többet.

Ez ilyen, ami elromolhat az el is romlik. Remeljuk, amit rendeltel, az mukodik. En 2x vettem hibasat ebayrol az elmult 5 evben.

Az enyém biztos más lesz, erre azt hazudják, hogy új… 🤣

2 kedvelés

Hihető

Sütögetni teljesen felesleges. A megrepedt forrasztóanyag a chip alatt nem fog hibátlanul visszaállni. Kell hozzá jó minőségű flux(folyasztószer) és 270-300 celsius-os irányított hő. (pontos hőprofil)
Arra is figyelni kell, hogy a cpu/gpu chipek ezt a felhelyezéshez szükséges hőt általában 3 alkalommal tudják elviselni…utána a szilicium lapka egyszerűen tönkremegy. (ezért sem szabad ebayről refurb cuccot venni)

Megérkezett az új vga beéptettem, minden jónak tűnik kivéve a Final cut pro…
Annak még egy nyers lejátszás is problémát jelent, eddig úgy vágtam vele mint a szél.
Adobe LR, PS hibátlan gyors, nyersanyag QT-al lejátszva szintén hibátlan.
Mivel tud összeakadni az FCPX? Az előző kártya 1GB-s volt ez most 2GB-s de ugyan olyan típus.

Mas programoknal dolgozik a vga tenylegesen?

Ezt nehéz monitorozni, hogy feladatot is adjak és lássam is a kihasználtságot. Amiket leírtam hibálanul futnak. Azok is elég erőforrás igényes progik.
Ami irreális, hogy egy egyszerű lejátszás is gond az fcpx-ban. Amit quick time-al gond nélkül teljes kijelzőn lejátszok navigálok.

Activity monitor irja de honersekleti adatokbol is latni dolgozik e a vga.

Igen dolgozik a vga minden programmal, az fcpx el is.
Azóta telepítettem állítgattam, már dolgozhatóan fut az fcpx, de meggyőződésem, hogy simábban futott eddig.

Tuti ugyonolyan tipus az uj es a regi (marmint azon tul, hogy pl mind a ketto 6970, de mind a ketto “egyforma”)? A hutes es a paszta is rendesen rajta van? Biztos, hogy ez nem egy masik gyarto termeke? Pl. a kartyaba toltott firmware meghatarozza a kartya orajelet, ez is okozhat ilyen elterest (lovesem sincs, hogy hogyan tudod OSX alatt megnezni a GPU orajelet).


A hűtésre nagyon figyeltem, a gpu-n paszta a vram-okon lapka. A hőmérsékletek rendben vannak folyamatosan figyelem iStat-tal.
Ez a gpu órajel jó kérdés, körbenézek milyen progik léteznek.