Infuse 7

Ma megjelent az infuse 7 és végre már mac os-en is elérhető :)
Most ráfekszek a témára, ahhoz hogy online is elérhessem plex szerver kell itthonra. Erre egy rassberry jó megoldás lenne? Valaki próbálkozott már ezzel?

1 kedvelés

Nekem nincs plexem, nekem elég csak otthonra és van Time Capsule, szóval nekem az a forrás. Van egy régebbi (most már 10 éves) linuxos gépem, azzal kapcsolatban nagyon rossz tapasztalatom volt plex ügyében. Szerencsére nincs rá szükségem.
Viszont kíváncsi leszek, hogy akkor nekem is autón felmászik majd az Apple TV-re (auto install be van kapcsolva ott)? Már csak azért is, mert nem vagyok benne biztos, hogy a 7.0.0 változat jól fog működni. :)
Majd beszámolok róla, ha használhatatlan lett… :)

Miért kel plex szerver? VPN haza vagy ha van plexszerver akkor routeren portforward kifele

felejtsd el a plexet, plane pi-n, de egyebkent is,

(mondjuk ez infuse dolog is rohejes az apple tv aranak a harmadaert, a atv os ex-progrmaozitol, de ez csak az en velemenyem;)

1 kedvelés

Pi4 és csak szerver kell. (kódolás nélkül) Az infuse pedig havi 1 dollár vagy évi 10.

a plex majd eldonti mit kodol mit nem, nem te fogod ;) aztan pi majd egyszer csak elfogy alola,

infuse: hadd ne kelljen mar azert is fizetni, hogy megjelenitse a sajat tartalmaimat ;)

Elviekben lehet kodolasnelkul streamelni.
Infuse a letezo legjobb medialejatszo eddig 10 eurot egy evben nekem meger. Ami mostmar minden keszulekemen megy.

1 kedvelés

elviekben. ;)

En is használtam egy darabig, aztán nálam ott vérzettel, hogy verzió váltáskor újra fizetnem kellett volna (azt hiszem infuse 4-> 5). Azóta plex megy atomstabilan, nem faj nekem hogy encode-ol a háttérben (ha akar). Kb bármelyik syno nason elfut a plex, az megy amúgy is megy nálad is gondolom.

Azt mondod a legjobb lejátszó az infuse, mit tud amivel jobb mint a plex kliens?

a nasom nem birja el a plexet (216j) de amugy is energiapazarlás ez a kódolgatás.
Amúgy szerintem lényegesen szebb a gui.

Nem tudom mikor nézted a plex klienst utoljára, de szerintem folyamatosan jó irányba változtatják, apple TV-n és böngészőből is használom, minden gond nélkül.

Elvileg a támogatott típusok között van a 216j is https://www.synology.com/hu-hu/dsm/packages/Plex_Media_Server
Mondjuk elképzelhető, hogy izzad szegény a 4k tartalom alatt :)

Persze a szerver felmegy rá, de a fullHD-tól megfekszik nem tudja kódolni, és nem is értem miért kéne újra kódolni a filmet. Minek? Hány millió user van a világon teljesen feleslegesen kódolgatnak videókat, minek???
Tudom hogyan néz ki a Plex és értem én hogy jó irányba fejlődik de az Infuse már 5 éve is a legjobb GUI volt.

szerinted akkor Pi-n hogy birna a Plex szerver ? ;)

Pi-n elvileg meg lehet oldani, hogy ne kodoljon mindig a plex. Synon elégé buta a plex szerver. Amugy. a pi4 erősebb mint a syno nasom.

Megneztem a transcode-ot ki lehet kapcsolni ha nagyon zavar, de akkor pl ha remote-ba nezed akkor ha nem eleg a savszeled nem fog normalisan menni a stream

synonál?

A plex szerver beállításoknál

1 kedvelés

Bekapcsoltam hogy helyi hálozaton ne konvertáljon


Na ez a problémám a plexel, infuse-t elindítom megadtam neki a mappát és megy. Ennyi. Csak működik.

Nem tudom, ilyet még nem láttam, mondjuk én nem is Syno-ról futtatom a plex-et, hanem kapott egy VM-et itthon, feleslegesnek tartom a filmek, sorozatok biztonságos tárolását, másra meg nem használom a plex-et.

Számomra meg felesleges azért zúgatni egy 1 millios laptopot hogy filmet nézek. A NAS-on nincs raid egy példányban van minden. Nem beszélve arról, hogy volt idő amikor nagyon sokat utaztam munkámból adódóan és így mindenhol elértem a filmjeimet és este nézhetem őket.