iOS programozás

Megmondom őszintén, hogy most nem vagyok teljesen kibékülve az Apple fejlesztési irányával. Ugyanis elérhető a “régi” (persze még bőven supportált) Storyboard/Xib alapú megjelenés valamint a SwiftUI. Nos ennyi UI hibát macos és iOS-en egyaránt már régen láttam, főleg meg így ebben. Szinte minden héten felfedezek valami új dizájn hibát (ma is felfedeztem egyet). Valószínű ez azért lehet, mert egyszerre kell támogatni minden újdonságot mindkét verzióban ráadásul több rendszeren is. Persze nyilvánvalóan jobb, hogy nem egyik pillanatról a másikra áll át, de így meg kétszer annyi hibát csinálnak mint eddig. :smiley:
Mindenesetre mostanában döntöttem úgy, hogy bármennyire is fájdalmas, de elkezdek átállni SwiftUI-ra. Szó szerint mindent újraírok alapjairól inkább. Egyébként már az előző WWDC-n a megjelenő újdonságokat már SwiftUI-on mutatták be. Könnyebb lesz később a példákat megértenem és beépítenem. Ugyanakkor már egy projektben használok kezdetek óta SwiftUI-t és a napokban is találkoztam olyannal, hogy tvOS-en két gombot egymás mellé téve plusz a végére egy Spacer-t, az első gombon az ikon elcsúszott. Ha kivettem a Spacert és középen jelent meg a két gomb, akkor tökéletes volt. Szóval akad itt is olyan, hogy a hajamat tépem, mire sikerül úgy meghekkelnem, hogy elfogadható legyen.

1 kedvelés