iOS9

Várom a véleményeket. :)
Amire nyitottam a topicot: safariba lehet tenni reklám blokkolót. És erről a beszmacen olvastam. Méghozzá azt, hogy “újra élvezhetővé tette a mobil webet.”. Ez a fricska mintha saját maguknak szólt volna! :)

A kijelölés nekem iphone6plusz-ön egy rémálom lett. Elcsúszik a balfelső pötty és a copy paste feliratoktól alig bírtam kijelölni amit akartam…

Harmadrészt nekem nem tetszenek a kis billentyű karakterek. Állítólag át lehet állítani csak nagyra. De hirtelen nem találtam, hogy hol. Ötlet?

A két ujjas gesztusos kijelölés csak iPaden megy?

Közben a billentyűs dolgot megtaláltam. :) az accessibility menüben volt.

még várom hogy jöjjön lefelé mindig.
iPhone 5c OTA-ban 850MB iTunesban 1,5GB-t :)

feltelepítettem ide-oda.
azt a szegbegyúrt wifi problémát nem oldotta meg az air2-n, úgyhogy megy szervízbe a cucc.

viszont van egy megmagyarázhatatlan, számomra teljesen érdekes jelenség. az én ios9 -es telefonomra jön egy hívás, vagy én hívok valakit, akkor a párom ios8.1 telefon híváslistájában is megjelennek ezek. régóta egy account alatt vagyunk, de ez eddig nem volt és nem is tudom, hol lehet ezt kikapcsolni.
ötlet esetleg?

regelj neki külön acc-ot attól még tudja használni a nálad megvásárolt programokat.

Sziasztok!
Van esetleg valakinek IOS9-es IPad2-ről tapasztalata?

még most jön le :)

de borzalmasan idegesítő hogy hányszor kell letölteni ezt a rendszert.

Egyáltalán nem szeretnék kárörvendeni ezeken, de nem azt mondják az okosok, hogy érdemes megvárni az első néhány (.01, .02…) frissítést, mindig?

szerintem nem, nekem még soha nem volt gondom, és most se volt fent van minden eszközön a lakásban. igaz a watch os-t jobban várom.

amugy iPad air2 is nagyon jól megy.

fent van iPhone 5c-n, iPad mini és iPad AIR2-n is tökéletesen müködik mindenhol.

van még valaki itt aki két telefont használ ugyanazzal az apple id-vel?
nála is jeletkezik az, hogy a híváslista mindkét telefonon megegyezik? öléggé idegesítő…

Ha valaki batran kiprobalta 4s en ne fogja magat vissza es irja le mi tortent ;)

4s-en észrevehető minimális lassulás a 8.4.1 -hez képest, de a wi-fi mintha kevésbé venné igénybe az akksit. Én 8.0.2 -ről frissítettem nemrég 8.4.1-re, ott jobban észrevehető lassulás történt. Szabad tárhely + kb. 300 MB a 8-hoz képest.

az uj betűtipus már magában megéri az updatet szerintem! órán igazán észre se vettem mennyire jó ez a betű.

és az apple support sem tudott mit szólni a jelenséghez :)

1 kedvelés

Koszi, mondjuk nekem 7s ios rol menne az upgrade ;)

Nos természetesen az akkumulátor lemerülése felhasználó függő. Ki mit használ, mennyit játszik, stb.
A lényeg, hogy tegnap dél körül ment fel a telefonomra az új rendszer. Igaz egész nap nem nagyon volt időm nyomogatni, viszont fejlesztés miatt feltettem kábelre a telefonomat, majd est fél 11 körül láttam, hogy 100% az akksi, gondoltam akkor leveszem. Reggel 7 óra után 92%-on volt az akkumulátor. A régi rendszerrel ugyanekkor kb 80-82%-on volt a rendszer. Ma teljesen átlagosan használtam, úgy mint máskor, de most estére merült le annyira az akkumulátor 50%-ra. Korábban reggel 6-kor vettem le a töltőről a telefont, és délután 4 körül lett 50% a töltöttsége kb ugyanolyan használat mellett.
Tehát egyértelműbb, hogy nálam sokkal tovább bírja a telefon.
Pedig frissítettem a rendszert, nem “szűz telepítés” volt, ahogy sokan felteszik az OSx-et, alkalmazásokat is kb ugyanúgy használtam, stb. Szerintem ez egy nagyon jó kezdet!

Kozben iPad minire felraktam, haaaaat. Hatast nem dobtam. Az uj karakter keszlet olvasasra jo de a billentyuzeten szornyen nez ki. A masik hogy amikor lepek ki egy appbol dupla gombal akkor mindig elforditja fekvobe az asztal kepet ill a dokkot is kirakja oldalra, holott allohelyzetben hasznalom :ssssss ez eleg idegesitoen nez ki. Nem tudom ez bug vagy valami uj ficsor aminagyaltak a lovag urek vagy fel evet.
A forum is os osszeugrott kicsire amikor elkezdtem gepelni a valaszt. Szoval kb a szokasos, idegesito apro vacak bugokkal, nem sok hiperszuper ujdonsaggal.

Szerk: az oldalra forditas effekt appbol valo kilepeskor odaig fajilt, hogy ugy elforgatta a desktopot nem is lehett visszaforgatni. Ujrainditas utan ugy nez ezt a ficsor szerencsere elvesztettem. Ellenben safariban az oldalak attekinto nezeteben az oldal cimeket egymasra rakja, remek. Alakul:))))

Na nekem megy vissza a 8s az iPadra (mini3), fagyogat, nem reagal, es valjuk meg oszinten az uj betutipus latvanya a virtualis billentyuzeten tobb mint rohejes, nem beszelve az uj featurerol amikor megjelenik a back to mail opcio a kijelzo bal fekso sarkaba miutan safariban megnyitunk egy mailbol linket.
had reszelgessek meg.

Nekem fent van ipad minin 5c-n es air2. Sehol nincs baj es szerintem mar a betutipusert megeri frissiteni :). En nem tudom ti mit csinaltok :D