iPad Pro

Hát, be kell vallanom, nem teljesen értem, hogy ki ennek a cuccnak a célközönsége. Tabletnek már nem túl kényelmes méretű, az ára egy MacBook Air-ével vetekszik, viszont még mindig nincs rajta teljes értékű oprendszer.

Főleg annak fényében vicces, hogy 60 ezer forintokért windows 8/10-et futtató tabletet lehet kapni, amit tényleg lehet laptop helyett használni.

S legalább egy teljesértékű laptopnál megvan a lehetőségem, hogy egy esetleges rendszerproblémánál downgrade-elem a stabilabb rendszerre.
Nem vagyok ellen a fejlődésnek, de sok értelmét nem látnám ipad-en retusálni fotókat vagy illustratorba szöszmötölni valamivel.

Hozzáteszem: mi látjuk így. Itt Európában. Ott a világ másik felén ez egy kicsit másképp néz ki. A legapróbb szegmenst is betömik a piacon.

Azert grafikusoknak elege jo a “ceruzaval” es a ARM amit csinalnaz apple brutalis.

1 kedvelés

mutas olcsobb táblát amire ilyen szinten lehet majd rajzolni egy “ceruzval” és ugy hogy a valós képet látod.
jelen esetben a ceruza nem csak annyi mintha az ujjaddal hozzá érnél. (nem bezsélve arról hogy nem csak egy rajztábla van az árban hanem egy brutál HW ami megszorongatja elég keményen az olcso laposokat és bárhol tudod használni)

várom a linket.

Egészen addig nem lesz gond, míg az Apple emlékszik erre a jobsi gondolatra. Ne jöjjön el az a nap, hogy egy iPaden kelljen fejleszteni. A traktor és a Ferrari is autó, csak egy Ferrarival kicsit nehezebb szántani. :-)

1 kedvelés

a traktor szerintem munkagép nem pedig autó. inkább csak egy jármű ;)

1 kedvelés

Szerintem ez a Cintiq ellenfele leginkább. Mondjuk nem vagyok illusztrátor, de simán el tudom képzelni, hogy ezzel a kütyüvel kényelmesen le lehet ülni valahova rajzolni, nem kell asztalhoz ülni.

Ha olyan országban élnék, ahol a grafikusok bármikor meg tudják venni az aktuális hardvereket, simán megvenném harmadik eszköznek, a Wacomot meg eltenném valahová a floppy-k mellé…

3 kedvelés

Én tuti, hogy veszek egyet, pedig nem vagyok grafikus és nem is vagyok akkora hívő, hogy azonnal vegyek egyet, amint megjelenik valami új. Van itthon egy iPad. És ezt szó szerint kell érteni, mert ez még az első generációs. Amit a kisfiam használ főleg és az asszony sokszor felbőszülve böngészget. Szóval eleve venni akartam egy újabbat. Meg amúgy is fejlesztéshez. Szóval akkor inkább gyűjtök még egy kicsit és megveszem ezt. Az asszony tud valamilyen szinten rajzolni. Szerintem örülni fog neki :D

Egyébként stylus vs Apple Pencil: sok olyan hozzászólást látok, hogy Steve Jobs annak idején kijelentette, hogy mekkora marhaság már tollal bökdösni egy készüléket… Csak, hogy sokan elfelejtik, hogy akkor ezt miért mondta. És totál más célja van ennek az új eszköznek…

1 kedvelés

Ja és még egy dolog: az első iPad óta kapható különböző eszközök, amivel lehet rajzolni. Nekem is van itthon egy gagyi és mondanom sem kell, hogy használhatatlan. Szóval ha sok gyártó el tudott adni ilyen szarokat, szerintem akkor van létjogosultsága egy ilyen terméknek.

Szerintem az iPad Pro alapvetoen nem egy rossz termek, de az oprendszer (ahogy eso is irta) es a hasznalhatosaga lerontja az osszkepet. Ha a PC oldalrol keresek osszehasonlitasi alapot (mivel a grafika nagyon messze all tolem, abban a temaban nem tudok nyilatkozni), akkor a Microsoft Surface lehetne az (egyik) ellenfel. A Surface Pro 3 hasonlo tulajdonsagokkal rendelkezik, mint az iPad Pro (12" kijelzo, nagy felbontas, stb.) es az ara is megegyezik vele (az alap: 800$, 64GB, Intel Core i3, 4GB RAM). Viszont amig az iPaden iOS fut, addig a Surface Pro-n egy teljeserteku Windows. Ebbol a szempontbol szerintem mindenkeppen a Surface a nyero, hiszen az osszes megszokott alkalmazas elindithato rajta, nem csak azokat, amiket kifejezetten a tabletre irnak. Ezen kivul pedig egy dokk segitsegevel teljeserteku szamitogep valik belole, nagy kijelzot lehet rakotni, egeret, billentyuzetet, stb. Tehat nekem ugy tunik, hogy egyenlore a Mirosoft eszkoze sokkal szelesebb korben hasznalhato, mint az iPad Pro.
Egyenlore nekem nagyon ugy tunik, hogy az Apple fogta az iPadet es egyszeruen felnagyitotta, de egyaltalan nem mentek el abba az iranyba, hogy az eszkoz egy szamitogepet is helyettesiteni tudjon.
Mindettol fuggetlenul biztosan hihetetlen siker lesz, de erzesem szerint foleg a rajtalevo logo miatt. Ha a cel egy szamitogep kivaltasa, akkor arra a Surface Pro tokeletesen alkalmas, mig az iPad Pro csak egy kiegeszeto eszkoz.
Nem celom a Surface nepszerusitese, tudjatok, hogy nem vagyok egy Microsoft fanboy, de a ket eszkoz osszehasonlitasabol szamomra bizony a Surface tunik esszerubb es logikusabb dontesnek.
ui.: A Surfacehez jar alapbol a toll. :-D

Asszem félreérthetően fogalmaztam, nem a Cintiq-et nyugdíjaznám, hanem az alap Wacomot, mondjuk egy Stylust… Csak annyit akartam mondani, hogy ez a ló iPad ezen a pályán biztosan tud versenyezni. Amúgy nem tudom, mire jó.

szerintem meg azok az appok amik egére vannak terveze használhatattlanok érintő felületen, és éppen itt bukik a surface. (de ez az eladási számok jól is mutatják).

ui.: jah és aktív hűtéssel egy tablet vicc. számítási teljesítményben melyik az erősebb amúgy?

ui. folyamánya :slight_smile:


igazából suracenek csak a rendelhető 512GB SSD ami jó dolog.

Egyébként egyetértek azzal, hogy a Surface nem egy rossz termék. Biztosan gyorsabb is, mint az iPad processzora, mert azért mégiscsak i5 van benne. A technikai paraméterek egyébként számomra sohasem jelentettek semmit sem. Viszont akárhogy is egy teljes értékű oprendszer fut a Surface-en, Isten ments, hogy én valaha is Windows-t használjak!!! És lehet ezzel nem csak én vagyok így.
Egyébként mellesleg jelenleg informatikusként dolgozok egy egyetemen, ahol csak és kizárólag Windowsos gépeket istápolunk. 1 hónap alatt iszonyat sok olyan hibát láttam, amitől csak fogtam a fejem, hogy ilyet mégis hogy lehet csinálni…

1 kedvelés

I3-at neztunk az i5 meg dragabb de nem vagyok biztos benne hogy olyan durvan erosebb lenne. Az iphone 6s elvileg a 2013-as MBA teljesitmenyet hozza, es az iPad Pro erosebb mint az iPhone 6s. Raadasul nagyon eselyes hogy 4GB ram lesz benne.

én nem értem ezt a savazást, nekem a 10.5 tényleg kegyetlen ■■■■ volt de azóta érezhetően javul a rendszer pedig csak egy 5.2 MB-m van most.

nekem semmilyen bugom nincs. milyen bugok vannak neked?

A surface tamogatja az egeret. Nem windows RT fut rajta, hanem a normál windows 8/10, ami a desktop gepeken.

Akkor lehet én is szerencsés vagyok, hogy nagyon minimál bug van a rendszeremben. Az előző rendszer (Mavericks) tényleg egy rakat fos volt az elején. Majdnem agybajt is kaptam, mert dolgozni sem tudtam közel fél évig. De a Yosemite számomra nagyon jól működik.

Egyébként én meg pont ezt várom már. Itt van az iPad Pro, ami már tökéletes lenne akár fejlesztésre is.

Hát nem tudom. Van rá a Coda 2 for iOS, vagy be lehet ssh-zni a dev szerverre, és vimet használni, de a tökéletestől nagyon messze van.