iPad Pro

Ezt en is tudom, de erinto kepernyon egy nem oda keszitett program gyakorlatilag olyan mintha nem is lenne. Surface tabletnek rossz. Laptopnak arertek aranyban nem tul jo. De a piac is ezt mutatja, a marketing meretehez kepest soha egyetlen egy ember kezebe nem lattam meg. Egy ismerosomnek tudom hogy van de o windows fesitiszta es megrogzott apple gyulolo :D

A kollegamnak van. A nem tapicskolos cuccokhoz stylust es type covert hasznal, az irodaban rakot egy monitort, es teljes erteku gepkent hasznalja, egerrel. Ezt nem tudja az iPad Pro.

De rajzolni nem is lehet olyan szinten mint az ipad pron. :)

Egy kollegadnak van es mennyinek van iPad-e? :) koltoi kerdes.

A ket eszkoz mas de az teny az ipadnek jobbak a parameterei innen pedig a fejlesztokon mulik mit hoznak ki belole. Ne erts felre jo a surface de mit mondtam, tabletnek orrmotlan es nem tul jok a parameterei, laptopnak meg ar/ertek aranyban nem az igazi. Meg nem is igazi laptop olben peldaul nem is lehet hasznalni rendesen csak asztalna. Az iPad pro viszont nem akar laptop lenni csak egy pro tablet.

Én iOS fejlesztő vagyok. Inkább nálam az lenne a király, hogy ha közvetlenül az adott gépen tudnám szerkeszteni a kódot és onnan elindítani az alkalmazást. (csak azt tudnám, hogy akkor hogyan debuggolnék? :D)

De mitol pro? Kinek az?

Ha nem akar notebook lenni, ami mi szeretne lenni? Milyen egy Pro tablet?

azért a jellenlegi tablet felhozatalban elégé pro nem?
vagy mit kéne még tudnia?
vigye le a kutyát, esetleg dobjon össze egy vasárnapi rántotthust krumplipürével? :D

Szerintem maga az iPad nem egy pro cucc. Tartalomfogyasztasra valo, nem komoly munkara. De a rantotthus megszavazva! :)

szerintem az a gond hogy csak fejlesztői szemmel nézed, egy grafikusnak, egy fotosnak, akár egy zeésznek is pro cucc megfelelő programokkal.
a te munkádhoz nem pro, másnak viszont igen. a kőmüvesnek egy panavison kamera se ér sokat ha gödrött kell ásni, de egy filmesnek azért nem rossz dolog :)

Azt mondod, hogy egy grafikus kepes ugyanazt a munkat elvegezni, amit egy desktop gepen? 4 giga ram van a cuccban, ha igaz. Mire eleg az grafikuseknal, vagy egy zenesznel?

viszont itt nincs egy mamut operácios rendszer ami alapban lezabál 4GB ramot. egy zenésznek biztos hogy elég amugy (ott nem igazán kell olyan sok ram) grafikusnak rajzolni nehogy nelegyen már elég (nem beszélve az uj ssd-ről ami benne van gyanítom ez is pcie lesz mint minden macben már).

és ne feledjük mennyibe kerül egy wacom “monitor” amin rajzolni lehet?

Nem azert de egy grafikus 13"-en jol erzi magat? Nem ertek a dologhoz, azert kerdezem, de az en tippem az, hogy egy grafikusnak fontos, hogy nagy legyen a kijelzo.

miért csak A0-s papíron rajzolnak? vagy wacom tábla nincs A1 alatt?

Tavol all toleg a grafikussag, azert kerdezem. Ezek szerint akkor egy grafikusnak mindegy, hogy 13", vagy 27"?

és csak gitároznak meg bőgőznek az egész világon, csak és kizárolag szinpadon.

hány grafikus rajzol ceruzával érintőképernyőn 27", probáljunkmár kicsit logikusan gondolkodni a fikázáson tul. az eladót wacom tábláka hány % lehet A4 vagy alatta, és azok még csak rajztábálák nem is látod rajta mit rajzolsz, sőt nem müködik laptop nélkül.

igazából én itt befejezem mert egyszerűen nem akartok logikusan másra gondolni csak valami 2004-es kép van meg bennetek a világrol.

Nem, nem, tenyleg erteni szeretnem, hogy kinek. Elmondom, hogy en hogyan latom, es nem zarom ki, hogy tevedek.

Az ipadre irt appok kisebb tudasuak, mint a desktop verziok, mert a hardver gyengebb, limitaltabb. Vagyis, ha tabletet hasznalsz, kompromisszumot kell kotnod, cserebe nagyon jo hordozhatosagot es uzemidot kapsz. Mivel nem tudsz mindent megcsinalni a tableten, amit desktopon igen, nem ertem, hogy mitol pro.

Mint irtam, tavol all tolem az a szakma, ezert kerdezem.
Nem fikaztam sehol az iPadet, egyszeruen szeretnem megerteni, hogy mire talaltak ki es kinek jo.

eddig igaz volt a gyengébb HW és a kisebb kijelző is, mostmár nem. szóval ha végig gondolod logikus nem?

ilyen alapon az összesjátékkonzolnak ki kéne pusztulnia mivel gyengébb mint egy pc.

én se vagyok garfikus de szerintem ehez nem kell piackutatonak lenni, végignézed a kinálatot árlistát, majd ezek után végig gondolod logikusan látni.

amúgy tényleg ugy gondolod hogy az applenel dolgozó több 10e ember csak programozó meg designer? semmi piackutatás?