iPad Pro

Hát én meg grafikus vagyok, és azt mondtam, király ez a cucc, de ha jól emlékszem, valaki rögtön leoltott, hogy idióta Apple-fan vagyok… Wacomból az általam ismert grafikusok, sőt, illusztrátorok sem használnak A/4-nél nagyobbat, mer nincs rá szükség.

De ez még mindig nem magyarázza meg az eszköz létét, hiszen nyilván nem ez az egyetlen célcsoport.

1 kedvelés

Igen, itt csak a Pro vonalról van szó, mert benne van az eszköz nevében a Pro szócska. Én tablet vásárláson gondolkodom egy ideje. Én pl biztos megveszem, pedig nem vagyok grafikus. Fejlesztésre meg tuti nem fogom tudni használni.
Egyébként szerintem nem feltétlenül kell gondolkodni fő számítógépben vele kapcsolatban. Pl ha azt nézzük, akkor egy laptop sem lehet jó grafikus munkára, ha kell a nagy kijelző. Tehát sokan vesznek az otthoni gépük mellé egy laptopot, csak hogy ha úgy van, akkor út közben is meg tudjanak oldani egy-két dolgot (kompromisszummal). Na most egy-két kivételtől eltekintve alkalmas lehet kiváltani ideiglenesen egy “rendes” számítógépet.
Pl: van otthon egy házi stúdió, komoly(abb) számítógéppel. Viszont az egyik felvételt nem lehet megoldani csak és kizárólag külső helyszínen. Na ilyenkor jól jöhet egy ilyen cucc, mert egy tablet, plusz egy egyszerűbb dokkoló és mehet a felvétel. Ugyanakkor ha azt nézzük, hogy tartalom fogyasztásra sokkal alkalmasabb a cucc, mint egy laptop, akkor lehet valaki szívesebben vesz meg egy ilyet ilyen gondok megoldására és közben van egy jó gépe, amin fogyaszthatja a tartalmait :D

Ha jól tévedek, az iPad PRO-hoz nem “jár” majd a ceruza, hanem külön kell megvenni. Kérdés, hogy ez a ceruza csak az iPad PRO-val fog működni vagy esetleg a régebbi iPad-okkal is menni fog, mondjuk iPad AIR?

Termeszetesen semmi massal nem fog mukodni.

Neztem en is kicombositva 2000 dodesz de tenyleg jo (mondjuk elege ronda szerintem). Mar csak os x kene ra es johetne is.

Es ne felejtsuk, hogy ott van meg Sir Facebook is. :D

http://www.microsoft.com/surface/en-us/devices/surface-book

1 kedvelés

Azért kipróbálnám, hogy milyen vele rajzolgatni (bár nem nagyon tudok :))

A “sima” iPadon nekem már a kezdetektől is nagyon hiányzott egy kézzel jegyzetelős funkció. Vettem is hozzá ilyen gömb végű “ceruzát”, működött is, de nem volt kényelmes. Egy hegyes cerka sokkal jobba lenne, de ezt valahogy nem remélem, hogy lesz.

nem moog helyett kel egy iPad hanem a moog mellé. amugy jójó a moog de pl a mini moogtol nem voltam hasra esve a little patthy pl sokkal jobban tetszik.

az iPad sokkal inkább a DAW-ot helyetesíti mint a hangszert, esetleg mint dsp proci is nagyon jól beválhat.

Ha veszel mondjuk egy ilyet: http://www.sweetwater.com/store/detail/iODockII
akkor csak 1 kábellel több. És ha jó master billentyűd van, akkor megvan a fizikai kontakt a potival.

Kollégám vett egy iPad Prot, hogy majd azon fog fejleszteni, megy rajta a Cloud9, ihaj-csuhaj, sose halunk meg. Két nap után vissza kellett vinnie, mert nem működnek rajta a nyíl billentyűk. És nem az adott példányon, meg nem a Smart Keyboard Cover izén, hanem egyáltalán.

https://discussions.apple.com/thread/7362859?start=0&tstart=0

Neki kellett volna elkuldened a linket mielott vette ;)

Jókor írod, amikor már megrendeltem. :)
Na, nem mintha fejlesztenék rajta közvetlenül :)

Ő a küldte a linket. :)

1 kedvelés

Ezt a nyíl parát nem is hallottam eddig, de meredek. A Cloud9 vim módjában megy a hjkl, de ugye a keyboard case-en nincs Esc gomb. A Ctrl+C, ami egy normál vimben pótolja az Escape-et, viszont nem működik.
A Coda for iOS-ben nem működik a jobb nyíl, a másik három igen.

Mármint az általam tesztelt iPad Mini 2 + iOS 9.3.1 kombón. A Pron állítólag még ez se működik.

De képregényt olvasni király lehet :)

Ennyiért legyen is király. :D

Egyébként lehet, hogy ez nem is csak az iPad-től, hanem a keyboardtól is függ. Nekem Zagg Foliom van.

Egyik szoftver írása közben rákötöttem bluetooth-szal az apple billentyűmet, hogy teszteljem. Időközben írtak nekem Viber-en és válaszolni akartam rá. A legidegesítőbb az volt, hogy válasz elküldéséhez a telefonon kellett a küldés gombot megnyomni. És ez nagyon kényelmetlen volt.
Egyszerűen sem az iOS sem a programok (nyilván eltekintve a ritka kivételtől) nincsenek felkészülve a valódi billentyűzet támogatására.

Szóval megjött a kicsike :D
Extreme Digitalnal rendeltem, csak annyi gondom volt vele, hogy átvételkor kibontották. Szóval mikor megláttam a sniccert a srác kezében, megdobbant a szívem. De szerencsére óvatos volt. A lényeg, hogy ott álltak körülötte hárman, míg kinyitották, és amikor kézbe vette a srác, akkor jöttem csak rá, hogy azért bontották ki, hogy meg is nézzék. A kasszás csajszi is megkérdezte, hogy megnézheti-e :). Szóval így már nem bosszantó, hogy ők nyitották ki. Amúgy szeretem kinyitni az Apple termékeit otthon nyugodt körülmények között :D
Első ránézésre tényleg nagy, másodikra is, de kézbe fogva tényleg könnyű. És a párom megörült, hogy a hátlapján van egy alma alakú tükör :D.
Ezen a gépen még a 9.1 van, épp most megy rá a frissítés. Ami elsőnek tetszett rajta az a billentyűzet, hogy itt külön van számsor, nem kell átváltani. Pontosabban teljes értékű billentyűzet van rajta még álló nézetben is. A hosszú í-nek is van rajta helye, egyetlen egy dolog hibádzik, hogy az enter felett van az ű betűnek a helye, mint az USA billentyűzeten. Nem értem, hogy miért nem csináltak alternatív billentyű kiosztást rajta. Viszont legalább ékezetes betűk könnyen írhatóak végre. Angolul is megjelennek a billentyűk, így végre teljes értékűen lehet vele programozni. (Majdnem, ahogy @esojaro is írta :D)
A toll is megvan, arról csak annyit tudok mondani, hogy tényleg olyan, mint egy toll, a kupakja mágneses, adnak hozzá egy adapter, amivel nem csak iPad-del lehet tölteni, hanem simán az iPad töltőjével is. Ezen kívül adtak hozzá póthegyet. Rajzolni még nem rajzoltunk rajta, ki sem próbáltuk, azt sem tudom, hogy egyáltalán be kell-e kapcsolni valahol :D
Viszont így, míg a frissítést tölti, így a kijelzőn próbáltam mozgatni, de nem olyan mint papíron, hiszen jobban csúszik a felülete. Persze én nem tudok rajzolni, a páromnak van érzéke hozzá. Majd úgy is fog vele rajzolni és majd töltök fel ide vele készült képeket.
Időközben felment a legújabb rendszer. De még csak ennyi egyelőre.

1 kedvelés

Én nagyon mondtam páromnak hogy vegyünk neki (ő neki elsődleges eszköz za iPad AIR 2, gyakorlatilag havonta egyszer nyul laptophoz) de azt mondja nehéz és így nem jó rajta olvasni :). Nekem meg csak kéne egy alibi minek veszem :D

1 kedvelés