iPhone Event 2018 szeptember

Na event, valaki valami vélemény?

Lassan muszáj lesz a 6s plus-ról váltanom, de ezek az árak brutálisak. Lehet egy használt X vagy 8plus lesz belőle :(

1 kedvelés

Igen, nekem is 6s plus van en is terveznek valtani de inkabb valami kisebbre az XS meretben jo lenne de az arat nehezen tudom racionalisan megindokolni, talan egy iphone X mar racionalisabb dontes lenne…

A hasznalt X-ek araira kivancsi leszek. En kb ugy gondolnam, hogy az XR ara alatt kellene arulni.

Event alatt/után 5 minimal komment egy almás fórumon: korkép.

(#demagóg most második készülékként egy 64g-s 5s-t használok, béta iOS 12-vel. Miért kellene ennél több, újabb, mit nem tud ez?)

1 kedvelés

Én már nem is néztem, csak a vége előtt tíz perccel kapcsolódtam be. Nagyon viccesnek találom az elnevezéseket, és nem tehetek róla, de a Xr szóról mindig a Tena inkontinencia betét jut az eszembe. Én kérek elnézést. :)

Szerintem az 5S egy nagyon jó készülék, csak azért váltottam róla, mert a sokadik leejtés után már elkezdett megbízhatatlanul működni, de ez sem a telefon hibája volt, hanem az enyém.

2 kedvelés

Jó, hát az elnevezések - szerintem - merőben kétségbeejtőek. xs (áthallás ruhaméretre), xs max (huh), xr. Ott, annál a cégnél, ahol a tech dizájnt azért elég magas fokon művelték, és a ux mindig példaértékű volt, egy ilyen marhasággal előrukkolni… Egyetlen mentségük lehet, ha ki is tartanak valahogyan emellett a vonal mellett, bár el nem tudom képzelni, a következő széria milyen nevet tud kapni úgy, hogy ne fokozódjon a wtf.

1 kedvelés

Nekem most az xr vs xs az érdekes. Alig van köztük érdemi különbség. Vagyis van, de azok egyáltalán nem indokoltak számomra: nincs Force Touch, nincs OLED és nincs dupla kamera hátul az xrben. Ha jól értem ennyi a különbség. És ezért fizessünk egy csomó felárat, kb 100eFt plusszt? Szerintem az xr a legjobb vétel most. Mármint ezek közül. Egyébként én még mindig nem érzem azt, hogy váltanom kellene 6±ról. Vagyis biztos jobb lenne, de nem annyival, mint amennyibe kerül.

1 kedvelés

sehol, de tényleg SEHOL nem olvastam olyant a tegnapi bemutató után, hogy defaszainstantget készülékeket hoztak ki…
egy nap (16 óra!) üzemidő vagy 6 óra sportolással karóránál? basszus, egy BP-Los Angeles utat nem fog kibírni!
egy egész napos bringatúrán már tölteni kell!
de legalább vékonyabb lett a háza.

a telefonok meg végre sokkal több és okosabb emojikat tudnak.
jó hír, hogy még használható hagyományos telefonként is, lassan egy imac áráért.

de mi vásárlók vagyunk a hulyék, mert megvesszük ilyen drágán a cuccokat, vérszemet adva ezeknek…
(iP6-om van)

ja, most nézem, mehetett volna a dühőngő topikba is

5 kedvelés

Hat nalam egyre tobb fura dolgot csinal a 6s plus, random ujra kell inditani gyari alkalmazasokat, mert mondjuk hiaba nyomok ra a hivas listara nem tolt be semmit. Gondoltam frissitek iden, de szerintem nalam is maradni fog, amig mukodik mostmar :)

Pedig szivesen valtottam volna Oled kijelzore :)

Most nezem a magyar arakat pontosan, vehetek egy telefont egy macbook araert, siman racionalis dontes :)

2 kedvelés

akkucsere megoldja a gondodat

1 kedvelés

Szép, meg jó vót’ az ívent. 😁 De egyelőre nem fogok vàltani az SE-ről. Viszont amennyire elzárkóztam az AppleWatch-tól, egyre jobban gondolkozom azon, hogy kellene venni egy eSIM-es verziót.

Pedig ha jobban belegondolsz: egy mai iPhone teljesítménye, egy règebbi MacBook-al vetekszik. 🤓 Simán megéri! 😂😂😂

1 kedvelés

Azert technikailag nagyon komolyak meg ha nem is igazan van erre igeny, viszont a watch szerintem brutalisan jo.

Szerintem maradhatott volna vastagabb és mehetett volna bele nagyobb akksi :) De a pixelek előtt le a kalappal, elgondolkodtam, hogy váltok S3-ról.

However, the fall detection and new ECG system will only be available in the US until they are cleared by global medical agencies.”

1 kedvelés

Ami a magas árakat illeti. Azok. De számos/legtöbb embernek ma már a legtöbbet használt tárgya a “telefonja”. Többet használja, mint a macbookját, a hűtőszekrényét vagy a tévéjét, mi több, akár mint az autóját. Általános kommunikáció, gaming bármi más (ebbe most ne menjünk bele, jó-e, mert nem), de a legfontosabb eszköze lett az emberiségnek. És ha a legfontosabb eszközöm szép/jó/minimalizált a falhozvágom! pillanatok száma, akkor megéri sokat kiadni érte.

Mennyi helyen olvastam: RIP xs, élt 26 percet (killed by xr).

2 kedvelés

DE ez nekik jo szerintem xr-en nagyobb a profit szazalekosan :). Amugy igen ezek a mobil eszkozok teljesitmenyben mar siman verik a laptopok olcsobb felhozatalat.
Az auto pedig a vilag legrosszabb befektetese (nem eleg hogy draga es borzalmasan sokba kerul eltartani) az ido nagy reszeben csak all es nem hasznalod semmire. Viszont teny Magyarorszagon gyakorlatilag statusz szimbolum a 14 eves nemet importos 3as bmw es a6-os audi.

Őszintén megmondva egy par keynotet mar kihagytam az elmult evekben. Ezt sem kellett volna eroltetnem. (Bar az uj emoji packra azert meg varok;)
Ez szimpla lehuzas (vagy hogy ne menjek el politikai iranyba, fideszesedes/neresedes). Addig fogjak felfele srofolni finoman az arakat amig az egyszeru ember megfizeti. (Szivatjak a nepet rendesen es amig bekajalhak ennyi lesz). Az hogy a hivatalosan legkissebb modelt megveszed az eddigi (se) aranak masfelszereseert, egy lehetetlen kijelzomeretben persze szinesben, hadd ne gratulaljak (bar a telefon maga meg tetszik is Xr). Az megint feldob egy kerdest, hogy nehai fonokuk (vezerunk ;) azt mondta anno, hogy az android egyik fo baja az, hogy kismillio kijelzo merethez/felbontashoz kell optimalizalni (es ezt nem tudjak megoldani -a mai napig- rendesen) es ezert sz.r. Nem szamoltam ossze hanyfele kijelzomeretnel tart mar a jelenlegi paletta. De ha ez igy folytatodik akkor lassan megis lesz erinto ceruza is a telefonokhoz (ennek is az ellenkezojerol nyilatkozott ugye SJ).
A masik dolog, hogy ezek a telefonok mar regen meghaladtak a kor de leginkabb a hetkoznapi felhasznalok kovetelmenyeit. Igy majdnemhogy ertelmetlen a vasarlas mert egy 2-3 evvel ezelotti model tojeletesen megfele es mukodik (kifuto modelkebt vagy refurb ban veve meg garancia is van toredek aron). Teljesitmenyben egy ios eszkoz hazavagja nem csak a pcs laptop piac majdnem 40%t de lassan az sajat Air szeriajukat is felkannibalizalja.
Mindenesetre megnyugodtam. Egy mai keynote on is be tudnek mutatni en is barmit mert minden gordzsiusz meg never ever bin faszter/brajter es satobbi. Meg a taviranyito is ugyan az.

1 kedvelés