iPhone X

A monitor egy passzív periféria, egy tv-n nyilván ios futna, merőben más kategória, lehetne rajta játszani az app-store-ból vásárolt játékokkal pl., gondolj bele, lenne egy controller face controllal: bescanneli az arcodat különböző hangulatoknál és ha azt látja, hogy egy játékban teszemazt üldöznek, és fel vagy turbózva, akkor ahova nézel gyorsabban scollozza a képernyőt. Sztem óriási potenciál van ebben a technológiában, gondolom nem csak arra fejlesztették ki, hogy unlock-old a telefont, meg belogolj a facbook-ra.

Erre ott az apple tv. Hasonlo dolgokat mar megcsinalt a kinect, 10 percig volt jo jatek. Casual szinten ez 1 napig poen. Pro szinten meg nem erre van szukseg. Elege sokat jatszok es regen is jatszottam. Jol hangzik dd ezek technikai demok max meg endless run jatekok.
Az apple se tv valik igazan jatekos cucca ameddig nincsenek AAA cimek, kerdes ha portolnak ra mennyien vesznek majd 50 euroert jatekot ra.

Szerintem az apple sokkal inkabb a homekitel az okos otthon avagy automatizalt haz fele megy. Lenyegesen nagyobb piac tobb lehetoseg es tenyleg az a jovo.

Az apple tv-ben nincs tuner, nem? Az egy okos médialejátszó. A játék meg csak egy példa volt, nyilván nem arra készül, ha készül valaha. A homekit-hez meg pont hogy jó lenne, példa: nézed a tévét, csöngetnek, nem kell felállni a fotelból, p in p kirakja a kaputelefon képét, látod, hogy anyós, az, nyomsz egy cancelt erre a homekit kompatibilis kaputelefon beolvassa az arcot, és addig nem csörög újra, amíg ugyanaz a személy áll ott, mondjuk 10 percig. Ugye hogy ugye? :)))))

Ezt meg tudja az apple tv-vel is. Minek tunner? Ip tv. Mar 10 eve nincs tv elofizetesem meg a koax sincs bedugva, apple tv-n mar most nezhetek egy csomo tv-t online ha akarok (nemeto.)

Pl ha tv-t nézel, akkor nem jön fel az apple tv pip-ben megmutatni, hogy jött valaki

Siman kapcsolhato funkcio lenne. Szerintem
Nem fognak tv-t gyartatni, a premium tv gyartok is csak szenvednek 90%ban.

Személy szerint nem látom, hogy hogyan kapcsolna pip-be az apple tv csak úgy magától, de mindegy is.
Akkor oldják meg mac os-en:-D

Okos otthonban? Most is az apple tv a kozpontja, gyakoraltilag csak felig van sleepben, barmikor kepes felebredni es bekapcsolni a tv-t (utana ki). Mi az a feladat amit nem tudd megcsinalni. Az arcfelismereshez a kameraba kell a hw nem a tv-be.

miközben tv-zel be tudja kapcsolni a picture in picture módot, hogy megmutasson bármit?

Az ios egy lebutított macos :slight_smile:

Eclipse a tv-zest feletji ki, az tenyleg nem megy keresztul az appeTV-n.
De elegge sokan vannak azok, akik nem neznek hagyomanyos TV-t, nekik ez megoldas lehet.
Persze kerdes, hogy az Apple milyen szerepet szan az Apple TV-nek. Konnyen lehet, hogy az az alapelv, hogy ha nyaralni mesz, vidd magaddal, mert pici, konnyu, es nezheted az osszes filmedet amit megvettel az iTunes store-ban, meg a Netflixet, meg a barmit.
Ebben az esetben az osszes tobbi funkcio, ami nem a szorakoztato kozpontot szolgalja folosleges.
Es nekem siman igy tunik.
Viszont emelle egy kijelzos TV mar folosleges. Csak egymas elol vennek el a piacot.

Leirom
Megegyszer IP TV!!! Siman az internet streamet jatsza le az apple tv, ez mar most is nagyon sok csatornanal mukodik. innetol pedig az apple tv azt csinal a streamel amit akar, nem felejtek kis semmit.

@147break, tudom:-)

@solareclipse nálunk spec minden dvb-t-n keresztül jön. Lehet ugyan előfizetni iptv-re is, de amikor van minden ami kell levegőből, nincs értelme.

De mindegy is, én nem vagyok úgysem az egyik célközönsége sem

A legtobb csatorna most is elerheto mar interneten, ingyenes csatornakra nem is kell elofizetni. Filmre pedig ugyis a netflix szeru a megoldas (ugy ahogy zenennel is) a mai generacio pedig mar twichet meg youtubeot nez, spotifyt hallgat es ha filmezni akar a baratnovel akkor netflix. Mar magyar youtuberek is olyan szamokat produkalnak amit megirigyel a legtobb kereskedelmi tv.

Ha nem akarod megérteni, úgysem fogod

Hát, azért egy 30 ezres doboz, meg egy tuti 1 milliós tv nem hinném, hogy minden porcikájában konkurálna egymással. :slight_smile:
Technikailag ha a tv részét is ők gyártanák, esetleg meg tudnának csinálni olyan dolgokat is, third party tv/atv kombóval nem.

Pl: megjöttünk a nyaralásból, a telefonon betöltjük a photot, albumba belép, odarakjuk a tv lábához, elkezdenek beszélgetni és a tv betölti automatikusan az albumot, kezdi a slideshowt. Közben csinál belőle egy másolatot a NAS-unkra. Egyszercsak upsz, benne maradt egy cicis kép, távcsocsó piros gomb, megkér a tv, hogy azonosítsuk magunkat, tv tetejéről a face id lescannel, törli a telefonról, az icloudból, és a nasról, vagy egyből átmozgatja egy jelszóval védett, privát mappába. Én pl. ilyesmiben is látom a homekit jövőjét.

Ez mar pareve letezik photostream a neve.

Szerintem te nem akarod megerteni.

Melyikőtöknek van bátyja?

Nővérem van :D