Irdatlan lassulás

Nekem ehhez tobb informacio kellene. Lassulas pillanataban a CPU hasznalat, CPU/egyeb homersekletek, ventillatorok fordulatszama, aktuali disk hasznalat (iops vagy mbyte/sce). Mert en a sajat gepemen (2018-as 13"-as) nem veszek eszre lassulast 10.14.4 eseteben.

Irok en mindent.
A CPU hasznalat szinte nulla. Csak a normal/alap rendszerhasznalatnyi ketyegett (szokasos/megszokott processek). Egyszer (egy korabbi ilyen esemenynel) a photoanalysisd ketyegett idonkent 100% korul - gondolom az ujabb fotok miatt. Homerseklet gondolom normalis, mert a ventik nem szoltak.
A video kesziteset kovetoen csinaltam egy hardware test-et (boot - D), de mindent rendben talalt. A ket ventit is felporgette egyenkent.
Disk hasznalat minimalis volt. Nagyjabol 4-10MB/s. Halozat hasznalata szinte nulla. Memoria sem mutatott semmi kirivot.
A hardware testet kovetoen most epp nem tapasztalom a hibat.

A gep 2016 late 2.6GHz i7.

Az elmondottak alapjan a lassulas placebo. Nyilvan ha latnank a CPU orajelet, a CPU homersekletet, ki lehetne talalni, nem-e throttlingolt le valami miatt 300-400 MHz kornyekere. A 4-10 MByte/sec lehet sok is, ehhez azt kellett volna latni, hogy a lassulas pillanatban pl. mi okozta ezt (tudok olyan appot irni, ami semmi mast nem csinal, csak logol es beakaszt egy i7-8700K-t is teljesen hasznalhatatlan szintre mindehez csak 1-2% CPU-t hasznal.

Most ebben a pillanatban csinalt olyat, hogy sleepbol felebresztettem de nem leptem be. Majd elaludt. Elalvas utan kb. fel perccel viszont tenyleg kellett volna, szokasos egerbirizga… de semmi. Kepernyo sotet, azt mondja nincs jel. Nyitom a gepet semmi reakcio. Pockolgettem a caps lock-ot annak a led-je kapcsolgatott. Probaltam alt-cmd-esc komboval valamit kieroszakolni belole, de 5-10 percen keresztul teljesen kuka. Igy vegul kikapcsoltam.

Van valami olyan app ami logolja az altalad emlitett dolgokat?

Nem tudom. Az iStat Menu nekem ezeket az adatokat (cpu orajel, homerseklet, disk hasznalat, disket hasznalo process, ram hasznalat, ram pressure, stb) realtime irja. Az Intel Power Gadgetje keszit grafikont is valamint az iosnoop terminalban irja reszletesebben a disk hasznalatot (konkretan, hogy melyik processz melyik filet piszkalja eppen).

De ha eppen az egerkurzoron kivul semmi nem moccan ilyenkor a rendszerben, akkor eleg nehezen tudom nyakoncsipni az adott pillanatban.
Az iStat-ot kiprobalom - hatha latok majd rajta valamit.
…bar ha epp olyanja lesz mint az iment, akkor semmit nem fogok latni.

ps. ahogy nezem, megjegyzi mi tortent az elmult idoszakban.

System.log?

(Köszönet az “iosnoop”-ért, http://dtrace.org/blogs/brendan/2011/10/10/top-10-dtrace-scripts-for-mac-os-x/ )

Nos… Sleep-bol megint megmakacsolta magat.
Lesz egy-ket fura screenshot, mivel ahogy epp fagyni volt kedve, ugy ugribugriztak is a screenshot-ok a hatterben. Nem volt megoldas, nyomtam neki egy restartot. A reboot-ot kovetoen erdekes volt, hogy a homersekletre kb. 80celsiust irt, de mire lefotoztam mar csak 65.

https://drive.google.com/open?id=1TPONB0882wJJ_-CgfSQMU_PNysr8zFld

Dobtam melle egy systemlog-ot is az adott idoszakrol.
Adalekkent meg annyit, hogy deltol 17:44-ig elmeletileg aludnia kellett volna, de ahogy nezem a lemezhasznalatot, nem ugy fest.

Kíváncsiságból lecseréltem a sivatagot magashegységre. Ennek kb. 2 napja. Eddig nem tapasztaltam… (kopkopkop).

…de azért biztonság kedvéért ott van alatta a 2009 mid MBP (sikerült ráokumlálnom egy HS-t).

valahol ma szerelt a UPC, így nálam minden magától megjavult (kopkopkop)! Mikor hívtam őket a héten azt mondták, hogy semmi hibát nem látnak…

Mac OS High Sierra, Hackintosh: időnként nálam is laggol az egész rendszer, két-három másodpercre nem vesz rólam tudomást. Egyértelműen akkor csinálja ezt, amikor fájlműveleteket végzek. Pl. PS droplettel ki tudom teljesen akasztani a rendszer, így marad az Apple Script és két kép között egy másodperc szünet. Korábban másra gyanakodtam, egyenesen a Photoshop-ra is de mára tisztázódni látszik a helyzet, már amennyire.

Egy-két nagy fájl nem probléma. Sok kicsi, teljesen mindegy, melyik SSD-n milyen irányú műveletről van szó, szinte biztos a röccenés. Talán a rendszerpartíció érzékenyebb erre.

Szerintem az APFS fájlrendszer áll a háttérben de sokat nem próbálgatam, ennyit kibírok, egyébként is már foghúzási szintre jutottam a soha véget nem érő rendszerbizgetésekkel. :D

Remek… rohadnának meg! Most gondolj bele, elkezdtem volna újrahúzni a rendszert, azért mert ők nem mondjék el!

Ilyen pár másodpercre teljes megfagyás nekem is egyszer volt Mojávén. Szerencsére azóta semmi. Meg nagyon régen a fehér MacBook csinált hasonlót, de akkor a winchester eleve hibás volt, amire visszahívásos garancia volt. Mikor ez a megállás megtörtént, egyből elkezdtem vizionálni a vinyó halálát. De remelem akkor ez “termeszetes” hiba.

No igen, ezt és sem értem. Szerintem is egyszerűbb és legfőképpen egyenesebb lenne azt modndaniuk, elnézést kérünk, rajta vagyunk a hiba elhárításán. Nem oviban vagyunk, kb. mindenki tisztában van azzal hogy tökéletes rendszer nincs, bizony megesnek hibák időnként…

Reggelre ismét b****a az anyját a net! Ma leordibálom őket!

Ugyanolyan ■■■■ mint volt, laggol, letötlás egy 3 megás képre ezt nézd meg!


Biztos nem a Safarival van a baj, mert mindhárom böngészőn uez a jelenség!

Mondjon már valaki valami értelmeset agyf**t- kapok

Nem lehet, hogy a tuloldal szuk?

neem, korábban jó volt…

Es most is jo? Ha pl. az egy magyarorszagi szerver, akkor letesztelheted az interneted a speedtest.net segitsegevel is. Ha az jol mer olyan halozatba, amely kivul esik a szolgaltatodon es az rendben van, akkor az interneted rendben van. Mivel UPC-s vagy, merj egy Magyar Telekomot pl. Ha ott normalis sebesseget kapsz, akkor a szolgaltatod halozata es a peering az adott masik szolgaltato iranyaba rendben van.