Irdatlan lassulás

A sceenshot amit mutattam az ez a mérés. A számok szerint jó! De a gyakorlatban nem jó!

Nade, ha a net jo, akkor csak a tavoli gepen lesz szuk a keresztmetszet. Az internetszolgaltatonak nincs rahatasa a tole fuggetlen halozatra.

de mindenhol? Eddig meg ment minden rendben?
és, ha nálam van a gond, akkor az mi lehet, hol kellene keresni, mi okozhat ilyet?

Ha a speedtest jo akkor nem kellene nalad gondnak lennie.

hát pedig van, és a múlthéten szereltek valamit, azt mondták egy tápegységet, akkor azon a napon jó volt (írtam is), most megint nem jó!

Ertsd meg, ha a speedtest jo (nezd meg tobb iranyba is, de egyik se legyen UPC), akkor az internet csatlakozasod rendben van. Ha valaminek az elerese megis lassu, akkor az nem a nalad levo cso problemajabol lesz, hanem a tuloldal szolgaltatoja okozza a gondot. Sott, az is elofordulhat, hogy a masik oldal szolgaltatoja is rendben van, ebben az esetben azokkal a szolgaltatokkal lesz gond, akik osszekapcsoljak a ketto halozatot. Tapegyseg nem tud ilyen hibat produkalni.

A gyerek is azt mondja, hogy csak itt laggol a játékban a net, mamáknél, haveroknál ha átmegy, ott nem! Csak itt dobja le a játékról 170-500ping. Wi-Fi-n

Lehet rossz a modem?

A speedtestes kep szeirnt a ping alacsony, tehat ez sem igaz. Minden iranyba alacsony? Neztel mar tobb szervert? A gyerek kulfoldre jatszik? Belfoldre? Ahonnan letoltenel az belfold? Kulfold? Melyik orszag?

A gyereknek a játékában Fortnite méri folyamtosan a pinget és néha fel-fel szalad az imént említett értékekre.

Külföldre játszik meg belföldre is, én is töltök belföldről és külföldről is

Ertem. De ha megoldast szeretned, elobb bizonyitani kellene a problemat. Kabel vagy WiFi? Ha WiFi akkor 2.4GHz vagy 5? Ha 2.4, akkor nem hasznaljatok a mikrot a ping elszallasa kozben? A szomszed sem hasznalja? A jelszintek jok? Ha kabel, akkor ki kell deriteni, hogy hazon belul maradva is rossz (tehat a hiba elofordulasanak pillanataban masik ketto gepen pinget inditva megnezni, hogy ott is rossz-e?). Nem torrentezhet valaki/valami eppen akkor? Pl. frissitest tolt le es fel egy Windows? A speedtest alapjan en azt mondom, hogy az internetednek semmi baja nincs, a problemanak pedig nincs koze a szolgaltatodhoz, tehat problemad sincs.

5GHz megy és a amit a UPC-s mondott )nem emlékszem mi volt) két érték az is határon belül van, tehát jó. Torrent nincs! van amikor még az index.hu-is laggol! Másik gépen is uez van. Jaaaa és a lényeg, amit korábban nem néztem Telón jóó ugyanazzal a hálózattal!

Ha a telefon iOS, akkor meg kellene nezned ugy is, hogy a WiFi Assist nevu szolgaltast kikapcsolod (iOS 12.2 eseten a Settings/Cellular alatt talalod). Mivel WiFi, azt mondanam elso korben, hogy nezd meg kabellel es ellenorizd le masik csatornan is (lehetoleg olyanon, amin nincs DFS). Tovabba az eszkozok kepessegeinek megfeleloen allitgathatod a csatorna savszelesseget is, mert lehet, hogy 160-on vagy 80-on rossz es 40-en jo. Illetve ugye a WiFid teljesitmenye fugg attol is, hogy ha odamegyek az ablakod ala, akkor dontok-e ugy, hogy zavarlak vagy nem.

Csak gépen nem jó, 4G-n is jó telón.

En is azt javasolnam elso korben, hogy a sajat halozatot kellene teljesen kitisztazni.
Elsosorban kabelesen kellene ellenorizgetni a kapcsolatot. A wifi sajnos eleg soktenyezos hibaforrassal uzemelhet.
Tobb geppel akar, de mind madzaggal… lehetoseg szerint.
Ha kabelesen is produkalja, illetve nyakoncsipheto a dolog, akkor egy kabelmodem reboot/reset-et kovetoen produkalja-e? Ha nem akkor ugyebar modem, ha igen, akkor meg mindig lehet vizsgalodni csak es kizarolag egy darab madzagos eszkozzel.
De valoban, a ping/speedtest ne csak egy destination-re mutasson. Erdemes tobb allomassal tesztelni.
Akar folyamatos pinget kuldeni egy szerverre es egy 10-15p-es atlagot kovetoen latni ha akad valami gond.

A technologiabol eredoen (channel bounding) es a kozponti egysegek (cmts) elegge jol ki van kalkulalava a terheles szempontjabol. Regebben voltak kirivo esetek, de manapsag mar figyelnek is erre (az eszkoz elettartamat csokkenti), igy az este biztos sokan vannak es ezert lassu tortenetek manapsag mar inkabb urban legend kategoria.

Immáron már sok-sok munkaórát követően nyilatkozhatok, hogy a gép (HS-el a belében) nem produkálta azt az iszonyatot amit Mojave-al.
Nem tudom elképzelni mi baja lehetett, de a frissítésben (10.14.4 talán - már elfelejtettem) gyanítok valamit. Mivel azelőtt tökéletesen működött.

Az ad-hoc ébredési szeánszok külső monitorral ugyan megmaradtak, de ez már nem is annyira érdekel. Vakon beírom a jelszavam - a monitor tb kábele ki - a monitor tb kábele újból visszadug és lám, megjön a kép a külső monitoron.

Na gyerekek új hírrel jövök! Ezzel a lassulós istenyilával kapcsolatban, kiderült, hogy a modem a ■■■■, hiába minden számadat oké, nem, a modem a rossz! Valamit a UPC folyamtosan blokkol! Nem tudom miért, de most hirtelen egyik percről a másikra a Desktop Whatsapp azt írja nincs kapcsolódva a számgép a nethez, mi több a Whatsapp oldalt sem nyitja meg! Nézem telón, ipaden ott sem. Szerver nem található! Nézem 4G-n ott meg minden ok!. Na felnyomtam a telót kábelen a gépre megosztottam a 4g-t és láss csodát, minden normál sebességgel működik, minden megy szuperül. Most felhívom a UPC-t cigóstílusba :))

Köszönöm hogy megoszthattam

2 kedvelés

Lám, lám a UPC “okostojáskodása” volt a háttérben…
ami furcsa,hogy az első bejelentésemkor, miért nem tudták, hogy a IPv6 okozza a problémát? Most átállították IPv4-re, működik!

Mi van akkor, ha a tavoli szolgaltatonal (Whats App) allt meg az IPv6? Tudtommal sem a Telekom sem a Vodafone (Telenorrol nincs informaciom) nem kepes meg arra (azaz elmaradottak), hogy mobilhalozatnal IPv6-ot szolgaltasson, igy nem tudtad IPv6 eseten masik halozatbol kiprobalni. Nyilvan, ha kikapcsoltatod az IPv6-ot (vagy pl. letiltod a sajat halozatodon/routereden), akkor megoldodik a problema. Ugyonakkor UPC eseteben sajnos nem DS, hanem DS-Lite (ez is szabvanyos megoldas) van csak, igy elkepzelheto, hogy IPv4-en is okozott ez problemat. Plane akkor okozhatott ez problemat, ha volt sajat routered a szolgaltatoi router mogott (dupla NAT).