Kávézás

Nem tudom, hogy használ-e valamelyikőtök Illy kávégépet, de jó hír, hogy piacra fogják dobni a kapszulanyitó ketyeréjüket, ami lehetővé teszi, hogy a zaccot komposztálja, a kapszulát meg külön gyűjtse a kedves fogyasztó.

http://espressoshop.hu/illy-eco-easy-iperespresso-kapszula-nyito

Mondjuk én továbbra is maradok a szemes kávénál, mert az 21 műanyag kapszulával és egy fém dobozzal kevesebb adagonként, de akkor is örülök a hírnek.

Szóval a 23.000 forintos kilónkéti áron eladott, jó közepes minőségű kávéjuk mellé még lelkifurdaltatnak is a szeméttel, és még én vegyek 6000-ért krimpelőfogót, miközben az a marketing bullshit, hogy “a kapszula minimalizálja a fáradtságos géptisztítás szükségességét.”

Szerintem MUHAHAHAHA!

1 kedvelés

Nekünk volt Illy gépünk, semmi baj nem volt vele, nem kell érteni a daráláshoz, tamperoláshoz, beteszed, megnyomod, kávé. De pont az általa termelt szemét miatt váltottam egy Brikka-ra, amíg összejön az Iberital/Gaggia Classic kombóra a pénz.

Ha már tamperolás: Az Espro kallibrált tamperét látta már valaki élőben esetleg?

http://espro.ca/tamper/

nekünk is volt kapszulás cuccunk (nespresso), de egyrészt baromi drága volt egy valóban közepes minőségű adag. aztán meguntam a sok göngyöleget, mert nálunk egy ideje szelektív gyűjtés van és meguntam, hogy nekem kellett külön szétválogatnom és több idő ment el vele, mintha kimentem volna a sarki kávézóba.

két éve csak török kávét iszom itthon, már elég jól kitanultam a csínját

Nem láttam, de próbáltam egyszer rugós tampert. Nem kell ilyen neked, ez csak egy mankó.
Viszont máris beljebb vagy 30 ropival : )

Mi a módszered? Hideg vízből vagy melegítettből indul? Egyszer forr vagy kétszer, vagy még épp nem forr? Cukorral? Púderből vagy durvából?

Ha nem titok :)

én púder finomságúra őrölt kávét használok, mostanság rászoktam a davidoff-ra. nem olcsó de különleges aromája van és megfelelően habos lesz tőle a kávé
vaterán vettem egy jó kis réz ibriket. mivel az itthoni tűzhelynek a legkisebb rózsája is túl nagy, ezért kemping gázfőzőt használok.
három púpozott kávéskanál kávé, 3-4 (amilyen kedvem van) kanál cukor, rájuk a víz, ami közepesen meleg. még a melegítés előtt megkeverem kissé, aztán teszem az alacsony láng fölé. ekkor már nem kevergetem, legfeljebb kicsit billegtetem az ibriket. felforralni nem szoktam csak amíg a vastag hab el nem kezd buborékolni, illetve épp előtte abbahagyni. ezt nehéz volt kitapasztalni, most már egész jól megy :)
azt is olvasni sok helyen, hogy nem kell felforralni (a magyar barista országosmegyeivilágbajnok gyerek is ezt vallja), de van ahol egyszer, de van ahol a hab leöntése után még egyszer forralják. kinek ízlése szerint.
nekem ez így több, mint egy kávéivás, mert az előkészítéstől az elfogyasztásig 10-12 perc telik el, addig meg semmi egyébbel nem foglalkozom.

na, kicsit hosszú lett…

Köszönöm! Én is az első forráskor szoktam levenni, mielőtt kifutna. Ha tovább marad, összetörik a hab a tetején és keserűbb is lesz.

Az persze hozzátartozik, hogy a kávézás több, mint kávézás, naná. Ha nem így lenne, ihatnánk neszkávét is, gyors és jó sok koffein van benne…

De az ize borzalmas. Inkabb ennek krokodilt, mint, hogy instant kavet igyak.

2 kedvelés

Sheldon jutott eszembe: - Inkább egy tífuszos gibbon lehelje szárazra a kezem, mint hogy a kézszárítót használjam.

2 kedvelés

Ezen még mindig síkitok a röhögéstől. Szerintem az egész sorozatott már végignéztem 10szer minimum de…

Nekunk az irodaban van, elsosorban azert, mert ott a kavedaralgatas, portafilter-tomkodes/kitakaritas/kimosas, es az ezzel jaro mocsok nem igazan opcio, es csap a mosdoban van csak (a konyha messze van).
Kapszulasok kozul meg mindig az illy a legjobb.

Ahol nincs konyha, ott nyilvan nagyon kenyelmes megoldas, bar valami azt sugja, hogy ahol nem lehet portafiltert takaritani, ott nem fogjak szeparaltan gyujteni a zaccot meg a kapszulat. :)

Persze hogy nem, mert az ember elsosorban lustasagbol vesz ilyen gepet, es a bontogatassal/pucolgatassal pont a kenyelmi elonyt vesztene el. Nespressohoz is letezik ilyen cucc, Outpresso neven fut, de en meg nem lattam elo embert, aki hasznalta volna.

Vettünk a kollégákkal az irodába egy Gaggia Classic-ot, az idei modellt. Nyomásfokozós portafilter van benne. Lehetséges ezt nem nyomásfokozóssá konvertálni, és ha igen, hogyan? Normal basket + pöcök kuka?

Valószínű, hogy veszek használtan egy kávéfőzőt. Igazából választási lehetőségem nem sok van, de érdekelne a véleményetek erről a kávéfőzőről:
http://www.delonghi.com/en-int/products/coffee/coffee-makers/bean-to-cup/magnifica-esam-3500-0132215019

Mármint van-e valakinek tapasztalata. Esetleg miért ne vegyem meg vagy épp miért ezt :D

Két észrevétel volna. Az egyik nem saját, de az asszisztensünk észrevétele. A külön tejtartót nagyon macerás tisztán tartani. Sok a gond vele. Sokkal jobb választás lenne egy olyan tipus, amelyik felgőzöli simán a pohárba odatartott tejet.
A “babtárolósnak” meg az a hátulütője, ha abban tartod a kávébabot akkor elmegy az aromája. Meg nem őröl tökéletesen. Igazából csak egymenetben őröl, ami a különböző kávékhoz nem annyira előnyös. Pl. egy capucchino-ot nem olyanra kell őrölni mint a ristretto-t…stb.
Talán ez túl tudományos, de számomra a kávézás legalább olyan mint a csokoládé :-) Nem mindennapos, viszont élvezeti termék :-)

1 kedvelés

Elvileg ennek a tejtartóját (mármint gondolom a gőzőlő részét) automatikusan ki tudja tisztítani a rendszer. Gondolom az üveg részét meg el lehet mosni.
Tudom, hogy frissen kell(ene) belerakni a kávét, de hát most még rosszabb a helyzet, mert most egy sima hétköznapi Szarvasi kávéfőzőnk van.
Amúgy tényleg az a rossz, hogy élvezeti értéke miatt akarok venni egy ilyet. No meg a kényelem miatt. Az egyik munkatársam megfertőzött a jó minőségű kávé igényével! :D
Viszont tegnap megkínált egy kávéval a saját kedvence közül, egy kicsit “rosszabb” géppel a munkahelyén. A lényeg, hogy nekem az a kávé rettenetesen erős volt. Fájt is a fejem tőle délutánra. Volt már ilyen kávénk, amitől nekem is és a páromnak is fájt a fejünk 1 hétig, mire rájöttünk, hogy az új kávé lehet a “háttérben”. A lényeg, hogy ha nem is fogok ezentúl minőségi kávét inni, de mindenképpen kényelmes lesz egy gombnyomásra beállítani a kedvenc összetételű kapucsinómat :D

Igyal whiskyt abba csak jeg kell :D

Viccet felre teve nagy kaves nem vagyok viszont a gagyit nem iszom meg (ezert honapokig nem szoktam) viszont olasz nyaralasnal vagy valami jo helyen megiszom. Testveremeknek is van valam komolyabb gepunk majd megkerdezem (vendeglatosok mind a ketten) de otthon meg soha nem ittam olyan jo kavet mint uzletben, ez olyan lehet mint a pizza, ameddig nincs otthon rendes kemenced soha nem lesz otthon igazi pizzad (es akkor meg a lisztre nem is gondoltam).