Kávézás

Viszont, ha Cuisinart kávédarálóval akadtok össze, mondjuk ezzel:

jó messzire szaladjatok el. A legfinomabb fokozat is egy rosszabb kotyogós szemcseméret előállítására képes, a legdurvább meg kb. olyanra roncsolja a kávét, mint amit a Nescafe üvegében látsz. Paul Bocuse ajánlásával.

Otthonira a minőségibb kávézásból még talán a Gaggia kínál megfizethető termékeket (mind főzésre, mind daralásra). Nekem legalábbis jó tapasztalatom van vele (a családban vannak ilyen kütyük).
A daráló modelszámát illetően nincs infóm, de a főző talán a Classic.

Viszont lehet meglepő, de az irodába van egy Nespresso cucc. Én a Roma-ból főzettem vele capuccino-t, délutánonként egyszer-egyszer Ristretto-t és egész meggyőző az aroma-ízminőség kombó.
…az utóbbi időkben viszont “rászoktam” a koffeinmentes kávékra a nespresso-nál (érzem a lenéző tekinteteket magamon). Az aroma és az illat is teljesen rendben van.
…ahhoz képest, hogy kapszulás.

Ezen még nem gondolkodtam. Én csak az íze miatt iszom, nem azért, hogy ébren tartson. :slight_smile:
Viszont én nem tehetném meg, hogy koffeinmenteset iszom mert a munkahelyen a kollégákkal közösen vesszük a kávét, otthon meg reggel az asszony ki is vágna, ha nem “igazi” kávé lenne :smiley:

Nekünk Gaggia Classic van, az irodában és otthon is. Itthon normális, Imat Lux darálóval, bent meg az a mellényúlás, amit linkeltem, de inkább a Hario Skertont veszem elő, az egy jó cucc, akkor is, ha kézi.

Szintén a koffeinmentes vonalon mozgok én is, eddig a Pellini koffeinmentese jött be a legjobban.

Látod, ennyivel jobb egy adagos kávéfőző, lehet vele felváltva koffeinmentes és nomál kávét főzni. Nálunk ezen bukott meg az automata gombnyomásos gép ötlete, hogy csak egyféle kávét főz, amit beletöltesz.

ott a pont :-)

Amit linkeltem kávéfőző, ott lehet választani, hogy porból vagy szemesből főzze a kávét. Így végülis lehet kétfajta kávét használni.

Egyébként amit valaha ittam legfinomabb kávé számomra az a Pellini Cremoso. Mármint ez az egyetlen egy, amit ki tudtam tőlük próbálni, mert csak ez őrölt. Viszont eléggé drága kávé (mármint az általánosan használtakhoz képest).

Azért van még nekik őrölt kávéjuk.

http://www.pellinicaffe.hu/kavek/otthoni-fogyasztoknak

Mi itthonra a Vivace szemes verzióját vesszük, de megnézem ezt a Cremosot, köszi a tippet. :)

Egyébként nekem megdöbbentő élmény volt, hogy mennyit számít a főző. Amig Bialetti Brikkánk volt, simán megittam az Omnia koffeinmentesét, nem volt jó, de kifejezetten rossznak sem éreztem. Amikor megjött a Gaggia, és lefőztem az első adagot, konkrétul nem bírtam meginni, kiöntöttem az egészet, a kávét meg kidobtam. Most Pellini van, ami elég drága, de még mindig olcsóbb, mint a kapszulás.

Valamiért nem jön be nekem a link. De felmentem a főoldalukra és egyik fő kategória linkje sem jön be. Állandóan átirányít szinte ugyanarra a linkre, csak a .hu/ után még van egy en/ pluszban…
Szóval nem tudom megnézni :)

Szerintem ez a link akar az lenni:
http://www.pellinicaffe.hu/en/pellini-coffees/home-line

De furcsa. Igen, az az. :)

Szerk: próbálgattam, és most bejön azon a linken is amit én tettem be.

Caffé alla Napoletana…

25 euro a gep, nagyon fincsi kavet csinal, mas elven mukodik mint a tobbi.

Nálam még most sem jön be. Majdnem írtam, hogy lehet, hogy a böngészőm becachelte az oldalt, de Firefoxszal megnyitva sem működik. Ez nekem fura :slight_smile:

Én most a szilicium :smiley: Sicilia kávéjukat iszom és az bejön. De még az őrölt. Én azon röhögök, hogy állítólag a mediamarktban jó minőségű kávékat árulnak. Hogy érdemes ott vásárolni :smiley:

A koffeinmentes szemes Pellinit en a Media Marktban veszem. :D

Valamelyik webszerverükkel lehet a gubanc.

Ha szívproblémád lenne, hamar megszeretnéd. :)

Nem vagyok orvos, de szerintem nem kellene. :) Esetleg nezesd meg, mert eleg magas.

Nem akarlak megilyeszteni, pedig azonnal le kéne rakni a KV-t és orvoshoz éne menni. Mert ha ennyi idősen ilyen magas a vérnyomásod nem fogod látni a gyermekeidet leéretségizni.