Kávézás

Raadasul, ha ennyit idegeskedsz a Macintoshokon, agyverzest fogsz kapni. :) Ami nem is vicces.

Te dolgod de ilyen vernyomas mellett egyet se szabad inni es kerulnek mindent ami megemeli a vernyomasod + sport. Meg nagyon fiatal vagy.
Mondjuk en szerencses alkat vagyok akar mikor huznak fel nalam 1 percig se tart utana nem erdekel. :)

Sportolj.

azon stresszelsz, hogy miként szervezd meg a napod? tehát a munkaszervezéssel van a gond. ha rendesen meg lenne szervezve, akkor nem stresszelnél a szervezésen.
valami nem frankó ott a fejben…
tudomásul kell venni, hogy egy nap 24 órából áll. ebből 6-8 alvás. elvileg 8 óra munka, a többi meg gyerek, család, sport, egyebek.
az ember fiatalon feláldozza az egészségét, hogy mindene meglegyen, aztán mindenét feláldozná, hogy visszanyerje az egészségét (nem én mondtam, de nagy igazság)
ha többet vállalsz, mint amit el tudsz végezni, akkor belefulladsz. nehéz, de meg kell tanulni nemet mondani.
ha felébredsz, hogy mit csináltál rosszul, akkor nem vagy biztos a dolgodban és előbb-utóbb tényleg elbaszol valamit. ha így van, akkor szakmát kell váltani.

Nekem is magas a vernyomason, bar “csak” 140-150 korul van. A masodik ertekre nem emlekszem, de azzal nem volt gond. Atlagosan napi 2 kavet iszom, bar lassan tudtam csak leszoritani a mennyiseget.
@bfecka: Lassan le lehet csokkenteni a mennyiseget, regebben en is napi 3-4 kavet ittam, aztan bevezettem egy rendszert, mikor iszom meg azt a 3 kavet. Aztan egy ido utan mar csak napi 2. Jelenleg itt tartok, reggelinel es ebed utan iszok egy-egy kavet. A kovetkezo lepes az ebed utani kave elhagyasa lesz. Helyette vizet, teat, vagy valami mast iszok.
A legnagyobb nehezseg, hogy a kave nagyon finom es nagyon szeretem. :-D

Ugyfelnel muszaj, ha megkinalnak, azt nem tudom en se visszautasitani. :-D

1 kedvelés

Neb@$$! Nem vagy még 30 éves, és 150 feletti értékeket produkálsz, ráadásul a diasztolés is baromi magas!
Lehet, hogy nem szervi az oka, csak pszichoszomatikus, de attól még megrövidíti az életed, ha sokáig tolod így.

Kardiológus látott már?

Nem fektetnek egy hetig, valoszinuleg kapnal valami vernyomascsokkentot es kesz. A koffeint hanyagolni kellene, ha nem akarsz gyogyszert szedni, akkor a feherfagyongy tea egy termeszetes vernyomascsokkento.

Ja, olyan kutatas is van, hogy az oltas autizmust okoz…

1 kedvelés

meg a tűzoltóautózmus oltást okoz

1 kedvelés

Egy biztos akinek 180-as vérnyomása van koffeines ital bármilyen formában rossz! Teljesen mindegy a szomszéd Pistikének mi okoz gyomorrákot vagy magas vérnyomást.
Amúgy aki szerint a nagy mennyiségú kávé nem egészségtelen annak pl fogalma sincs mi a a koffein tuladagolás.

A kávé koffeint tartalmaz.
A koffein hatására emelkedik a pulzus és a vérnyomás.

Nézd, a te életed, a te gyerekeid. Ha felelősségteljesen gondolkozol, akkor elmész orvoshoz.

1 kedvelés

Meglátjuk. Fecka sokszor direkt huzlak de esojaro jól mondta a te életed viszont ha tényleg a gyerekeidre gondolsz, hétfőn kéred az időpontot.

a kávézás fontosságárúl:

1 kedvelés

Valakinek van tapasztalata a bottomless (naked) portafilterrel?

Tanulságos dolog, főleg egyszemélyes, vállas szűrővel.

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben?

http://olaszpresszo.hu/naked/

Ezzel elleszek egy darabig, de az már biztos, hogy kell egy ilyen. :D

Kicsit lassan értem ide, bocs… viszont nem kell kifejtenem, mert megtaláltad a mindenre kiterjedően alapos választ, Maximum igazolni tudom, ezek miatt tényleg érdemes kipróbálni. Hülyén fogsz ugyan kinézni, amint fejed a pultra hajtva lesed a kávégép alját minden csapoláskor, de megéri : )))

Ó, jaj…

http://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3-1-Kavefozo-keszulekek/0/5/442-Lelit-Victoria-PL91T-Espresso-Kavefozogep