Kijelző foltosodás

Sziasztok!

Sajnos én is áldozata lettem ennem a hibás sorozatnak… Felhívtam az apple care supportot, azt mondták elvileg minden gond nélkül javítják/cserélik. Szerintetek melyik hivatalos szervízbe vigyem? Nekem iStyle lenne a legközelebb, de végül is BP belül kb teljesen mind1. Időben én kb 2 hétre számítok, és gondolom cserekészüléket nem adnak… Van még esetleg valaki, aki szintén bele futott a kijelző foltosodásba?

Sajnos mint a képen is látszik, egyszer kiesett a táskából a lakásban a gép és megnyomódott a sarka, a kijelzőnek nem lett baja, és független a foltosodástól is, de valószínűleg emiatt harcolnom kell majd, hogy gariba megcsinálják…

Én csak az Almáriumba ( http://almarium-pro.hu ) vinnék javíttatni garanciálisan gépet.

1 kedvelés

Akkor gondolom, velük van jó tapasztalatod, másokkal meg rosszabb?

Nekem az iStyle-lal jo tapasztalatom volt, igaz csak egy doglott tapot kellett cserelni. Azt az igert 2 nap helyett 3 ora alatt megoldottak. (Persze bennem azert felmerult, ha egy taprol a diagnosztikai szoftver kiirja, hogy doglott (nem az enyem, az ovek, ott.), akkor azon mit kell meg orakig vizsgalni, miert nem siman csere, de hagyjuk…)
A Starkingban viszont -ez meg 2004 korul volt -, azt mondtak a meg eppen garancias foltosodo kijelzoju iBookra, hogy latjak, de ez nekik annyira sokba lenne, hogy nem vallaljak garanciaba… Persze azota mar eltelt egy kis ido.

1 kedvelés

Igen, velük van tapasztalatom. Annak idején a fehér 2006-os Macbook billentyűzetét legalább 3x cserélték, és cserélték a winchesterét külön időpontban. Mindegyik garanciális (visszahívásos) dolog volt. Ezen kívül egy egy 2007-es MBP visszahívásos videókártya miatt cseréltek alaplapot, valamint egy ventilátort is (ez már nem volt garanciális). Mindegyik alkalommal készségesek voltak és mindent meg is csináltak jól.
Másokkal nincs tapasztalatom, csak “hallomásom” :)

1 kedvelés

Én anno a 2009 mid mbp-t javítattam garanciában az iCentre-nél (1036 Budapest, Bécsi út 77-79) Gyorsak, korrektek és rendesek voltak. A kijelző, a HDD és a ház kivételével mindent kicseréltek :-)
Azóta is azt használom.

Voltam ma az mammutban lévő iStyle-ban felvázoltam a problémám, mondtam, hogy kijelzőfoltosodásról van szerintem szó. Annyit tudtak segíteni, hogy menjek be az Andrássy úton lévő üzletükben, ott tudják csak meg mondani, illetve vizsgálni, hogy valóban ez-e a probléma, és ha igen akkor elküldik Hollandiába ott újra megnézik és javítják. Alsó hangon két hetet mondtak. És mikor megkérdeztem, hogy esetleg járható-e, hogy a leadáskor odaadják nekem az SSD-t - az adatok biztonsága érdekében - azt mondta, hogy szinte biztosan nem lehetséges.
A javaslata az volt hogy hozzak létre egy Servíz user-t és tegyek jelszót a mostani useremre vagy csináljak TM mentést, ssd gyalu, majd álljak vissza a TM-ből. Mikor előjöttem azzal, hogy természetesen van pw a gépen sőt a FileVault is aktív és különben is bootoljanak másik ssd-ről egy szervízben elszaladt hátra egy szó nélkül és mikor vissza jött monda a fent említett infót, hogy szinte biztos nem tudjak oda adni az SSD-t mert integrált. Erre mondtam, hogy nem az és kilehet szedni, erre már nem tudott mit mondani.

Ezzel szemben felhívtam az almarium-pro.hu-t azt mondták, hogy most ember hiányuk van, de 3-4 nap alatt megcsinálják és, hogy ha ragaszkodom hozzá, akkor az SSD-t is oda adják nekem, nehogy ezért gyaluljam a gépet és álljak vissza TM-ből.

Köszönöm a tanácsot, elsőnek biztosan az almarium-pro-val fogok próbálkozni.

Az SSD kivételen még gondolkozom, nehogy megsérüljön amíg nálam van, ráadásul amúgy is terveztem, h MacOs megjelenésével clean install lesz, ez rendszer már 3 upgrade-en túl van (Mavricks-el jött ki a gép).

sry kicsit hosszú lett.

3 kedvelés

Errol jut eszembe. Nekem anno szinten volt problemam az apple (nem ugyfelszolgalat) hozzaallasaval.
Vettem egy termeket a(z egykori) store.apple.hu oldalon. Kartyas fizetes… A vegen ott volt az osszeg mennyit kell forintban fizetnem. Na de a legvegen a levonas a kartyamrol mar nem ennyi volt (termeszetesen tobb). Egy honapos huzavonam volt az ugyfelszolgalattal mire megertettek azt a tenyt, ha a vegosszeg forintban van megadva, akkor nekem ne hivatkozzon az aktualis ojro arfolyamra… Egy honapig hasznalta a penzem az apple mire visszautaltak.

Nekem is volt hasonló tapasztalat, de nem ugyanilyen - mármint kijelző foltodosdás. Még a 2006 Late Macbookkal. Azutáni gépemnél már mindig odatettem az eredeti (nem tom milyen anyagú) fóliát, ami csomagoláskor ott volt közötte. Nem is volt gondom. Most 2015-ös rMBP-nél már nem használok ilyesmit, de napi szinten csukom össze a gépet és napi szinten használom a billentyűzetét is. Most egy Vileda műszálas törlőkendőt használok (8 darab különböző színű van egy csomagban). Mikor számtech boltban kérdeztem hasonló kendőről kiröhögtek, hogy nem lehet szárazon törölni kijelzőt és én hülye be is dőltem nekik: vettem valami vegyszeres vacak kendővel valamit, amivel szintúgy nem tudtam megtörölni a gépem. Szóval a Vileda bevált. Nem kell hozzá semmi. Na jó, de van mégis egy vegyszer: a nyálam. Vannak apró pontok, szerintem pont ilyen “zsírcseppek” akarnak lenni, azokat szoktam egy picit az ujjammal bekenni - nem kell benyálazni az egész gépet :D. A lényeg, hogy 1 év használat után nincs még problémám. Bár lehet, hogy ez a gond több év használat után jön elő nagyon.
Na meg persze rendszeresen, legalább heti egyszer tisztítom a kijelzőt. A billentyűzetet kevesebbszer.

Sajnos nem ment ilyan egyszeruen mint gondoltam, mert ugyan elismerik a hibat de mivel megvan nyomodva a kepernyo sarka egy kicsit azt mondjak h nem cserelik hiaba fuggetlen a ket hiba… meg azt tanacsoltak h keressek fel egy kulfoldi apple supportot hatha ok tudnak egyedi elbiralast adni h kicsereljek a kijelzot a seria hiba miatt… ha ez nem jon ossze akkor marad a 150k kijelzo csere, ami a foltosodast is javitja persze csak az en karomra…

Tipikus magyar mentalitas. Hivd fel a becsi apple store-t, nekem 10 eve volt dolgom veluk, rendkivul segitokeszek voltak akkor, meg csere gepet is felajanlottak a javitas idejere.

1 kedvelés

Azért ez milyen bájos. Ilyet jobbára a kínai adios vagy quma sportszergyártóktól várna az ember, nem az Epültől. Mindenesetre köszi az infot, jó tudni az ilyet.

En ezt nem tolom ennyire tul. 25 eve hasznalok szamitogepet, ablakpucolobol spriccelek egyet es megtorlom a kijelzot utana meg azzal gyorsan a gepet, es kesz. Soha egyetlen egy gepemnek nem volt meg baja. Nekem nem repedt a macbook nem foltosodott a kijelzom. Egyedul ameddig buliba hordtam a gepet es hdd volt azok gyakran megadtak magukat a sub-tol 😂

Nem csak hogy a sub-tol, de mar ha siman raorditasz, azt mar “megerzi” a merevlemez. :-D
http://motherboard.vice.stfi.re/read/a-loud-sound-just-shut-down-a-banks-data-center-for-10-hours?sf=bxgapww#ab

2 kedvelés

Nekem bulikozben volt olyan hogy leszakadt a fej 😂

part II.

AZ iStyle-ban és az Almarium pro-ban is elhajtottak, hogy mivel nyomott a kijelző sarka ezért “javíttassam meg azt a hibát először” és utána már cserélhetnék a kijelzőt. A szépséghiba, hogy a nyomódást is kijelző cserével lehet javítani és kb 150k.
Na most felhívtam az Apple supportot, hogy értem én hogy nyomódott és, nem is azért szeretném kicseréltetni, mert megnyomódott, hanem azért mert elkezdett foltosodni, ami ráadásul egy az apple által is elismert seria probléma… azt tanácsolták, hogy vigyem el a Bécsi úton lévő iCentre szervízbe és próbáljam meg ott, hátha ők nem hajtanak el mint a másik kettő hivatalos apple szervíz mo-n… Mivel ez a minden napi munka eszközöm sajnos még nem jutottam oda, hogy 2-3 hétre nélkülözni tudjam, ezért ezt a lépést nem tettem meg, de meg kéne…

Apple support azt mondja, hogy ők csak szoftveres gondban tudnak segíteni, a szervíz meg elhajt, hogy sérült a kijelző… (ráadásul elég bunkón kezdenek el beszélni veled, amint nem hagyod magad lerázni azzal a mondattal, hogy sérült a kijelző fizess 150k-t.

Ja és nálam van APC-is, de persze az nem számít semmit, mert amit MO-n lehet venni az csak sima ACP és nem ACP + vagy mi, ami jó lenne számomra…

Szóval, szop@s van és rossz oldalán vagyok a f@sznak…

Még nem gondolkoztam rajta, de végül is az unokahúgom ott él, úgy is meg kéne látogatni :) Csak hát na kinek van ideje harcolni mindenért, és idegesítenie magát… Viszont azt már eldöntöttem, hogy amikor veszek következőgépet, arra nem veszek ACP, mert nem látom értelmét, inkább kötök egy biztosítást rá, ami azt is fedezi ha leejtem…

Wow! Én meg felszisszentem a múltkor, hogy a 2012-es mbp-mbe 120 rongy egy használt alaplap az ebayen. :S

Na sikerült szerencsésen a story végére járni.

Mint kiderült van egy 4. “hivatalos” Apple szervíz Magyarországon - https://www.carecenter.hu . Nagyon segítőkészek voltak és kb 1 hét alatt lerendezték nekem, simán kicseréltették az Apple-el a kijelzőt. Nagyon pozitív csalódás volt a többi három szervízhez képest.

szerintem 2.