Kodi

Ide johet minden a Kodi media centerrel kapcsolatos kerdes, ohaj, sohaj, otlet, ujdonsag egyebek.
Termeszetesen az XBMC nevu elodjevel kapcsolatos dolgok is.
(mivel a Kodi futtatasa Apple TV4-n kicsit szurkezonas kategoria, kernem adminok jovahagyasat;) kosz

Jelenleg nálam legtöbbet Raspberry Pi-n fut, általában a legfrissebb, itthon smb megosztás, távolról ftp-n keresztül listázva egy Zyxel NSA310 nasról a tartalmat. Hobbiból sikerült még néhány magyar, digitálisan is elérhető TV-t elérhetővé tenni, ha épp nagyritkán tv-zhetnékem lenne. Zenére, képek nézegetésére nem használom, de faterék aktívan online rádióznak, mert változatosabb, vagy tematikusabb mint a helyiek.

Ti hogy Kodiztok? :)

Nalam fut amazon FireTvn Kodi, rendszerint a legutolso fix verzio, ill egy regi AppleTV2n van meg xbmcbol gotham, a vendegszobat szolgalna ki. A tartalom a Synology NASon tarolva, ill par addon (ezekrol bovebben kesobb;) es most egy kis iptv-t is ugy nez ki sikerult megoldani. Zenere ill kepekre en sem hasznalom. Kulso elerest sem.

Mykroft, a tv elerest ha lehetne kifejthetned, ha beleferunk a forum szabalyaiba;), ha nem akkor pm,

koszi

Összeszedem a lépéseket, tv linkek nélkül, így nem lesz gond a nyilvánosságból.

Rendszer beállítások -> kiegészítőkben fel kell tenni a PVR IPTV Simlpe Client addont,
Az addon beállításaiban hozzáadni egy lista.m3u fájlt, ami tartalmazza a tv stream linkeket.
Ha a lista jól van megszerkesztve, akkor már automatikusan beoldassa, de kényszeríteni is lehet a Rendszer beállítások -> TV -> általános menüben az adat törlés, csatorna keresés pontokkal.

Ha minden jó, akkor a főmenüben a TV menüpontban felsorakoznak a listában szereplő streamek, már csak a túloldalon múlik, hogy lesz-e nézhető adás belőle.

igen koszi, ezt a modszert hasznalom en is, a tobbi resze sajnos valoban nem fer ide ;)

Nekem egy Zotac ID84-esen van összesen 32GB SSD és 2 GB RAM. Az adatokat egy régi 2007-es Macbook Pro-n tárolom, ami egyébként is belső szerverként szolgál ki más dolgokat is.
Zenére, fényképekre én sem használom. Nem mindig van fent ezen a legújabb stabil verzió, de azért szoktam frissíteni. Ja a rendszer alatta Ubuntu 14.04LTS, amit szintén nagyon ritkán frissítek.

Viszont a legújabb rMBP-n a legfrissebb klienst futtatva “felnőtt tartalom” :D nézése után amikor kiléptem a programból, az összes megnyitott másik programot crashelte. Azt hittem, hogy újraindul a gép, de nem indult újra. Szóval olyan durván lefagyott, hogy pl az az Xcode utána el sem akart indulni, újra kellett indítanom a gépet. Ilyennel még korábban nem találkoztam, egyből ellenőriztem a helyeket, ahol a káros programok indulhatnak a rendszerrel, de szerencsére semmi ilyen nem történt. A plugin, amin néztem a tartalmat, korábban is használtam már, persze ettől kaphat fertőzött frissítést. Tehát én valószínűnek tartom, hogy program hiba miatt lehetett ez a leállás.

Szóval ez eléggé érdekes kérdés, hogy a pluginok miatt mennyire sebezhető a rendszer, mekkora veszélynek vagyunk kitéve.

Valoszinuleg ezert nem igen tamogatjak a 3rd party addonokat, gondolom a felnottartalom valami ilyesmin mukodik ;)
En a MBPn tesztelem az uj verziokat es addonokat (igy taroltam le a downloads mappamat a minap ;) ill ha a gepen beallitottam, utanna mar nem kell sznvedni a ket gombos taviranyitoval megtalalni a megfelelo beallitast ;)

TV előre beépített Kodi-val: http://prohardver.hu/teszt/sony_kd-55xd8505_tv_teszt/sony_kd-55xd8505.html

Neeeem :))) tvnek inkabb szeretnek egy ‘butat’ nem kell bele semmi csak nagyon szep kep. Plane nem andorid.
3dt nem aptamogatja, wmwvt sem, nem mintha ezek nelkul en nem elnek evek ota boldogan, de azert sejtheto ezek utan a teljesitmeny ;) pedig szep, meg jonak nez ki, az otlet egyebkent nem rossz annak aki nem akar bajlodni kodival, bar attol tartok mezei felhasznalonak a halozatrol/kulsomeghajtorol beimportalt media tartalommal lesz baja.

Sziasztok,

Egy elég banálisnak tünö kérdèsem van. Feltelepitettem a SYBU-t a telefonomra ( iphone 6s) beállítottam a Kodi-t ahogy kellet( aztán lehet hogy nem :) ) a SYBU látja is a hálózatot, de nem csatlakozik rá.
Tudnátok segíteni milehet a baj?

Ui: mivel ez a távirányítgatós dolog nem mükodött tegnap vettem a Rapsberry Pi3-at azzal kapcsolatban azt kérdezném hogy ott mindenképpen micro SD-re kell telepíteni a rendszert? ( bevallom azt nem vettem ès megpróbáltam sima pendriweval de az me sem nyikkant)

Miért pont a SYBU? Én régen az official appot ( https://itunes.apple.com/us/app/official-kodi-remote/id520480364?mt=8 ) használtam és az tökéletesen ment. Bár a kezelőfelülete átláthatatlan volt szerintem. Egy ideje már csak a Zotac távirányítóját használom.
Egyébként beállításoknál nyilván a felhasználó név és jelszó páros kell, valamint a portot ne fogja semmi sem a hálózatban. Valamint a géped IP címe nem változik? Mert érdemes lehet IP cím helyett gépnevet megadni a csatlakozásnál.

“Sybu látja is a hálózatot, de nem csatlakozik rá” - Ez nem teljesen értem. Ha a telefonod azon a hálózaton van, ahol a Kodi is fut, akkor milyen hálózatra nem csatlakozik? A kodi beállításai között engedélyezni kell a távítányítás opciókat, ha windows/egyéb gépen futtatod akkor a tűzfalat is nyitni kell a beállításokban látható porton.

RPi-be pedig kell SD kártya, alternativ módon elvileg tud még network bootot is, de sosem próbáltam.

Köszönöm.Az gyárit is megpróbáltam meg az egyedi beállításokat is. A gond ugyan az a hálozatot látja de nem csatlakozik. A zotac nekem nem elérhetö az App Store-ban.
A másik gondom az az, hogy ha két kattintásnál komplexebb a dolog akkor nekem segítség nélkül sosem lesz tàvirányítóm.
Van esetleg ötlet merre induljak el? Szivesen fizetek azért ha valaki ràszánja az idöt ès segít megoldani a dolgot.

Szóval a sybu-ban ki tudom jelölni a hálózatot, de kb 10 mp "gondokodás"után kidob egy kérdöjelet ès annyi. Se kép se hang. A kodit végigpötyögtem/engedélyeztem viszont a tüzfalhoz nem nyùltam.

Akkor kezdjuk az elejen.
Milyen rendszeren hasznalod a kodit? Milyen modon csatlakozik a halozathoz?
A sybu kiabal, hogy ha nincs wifin, tehat gondolom ez is megvan.

Inditas utan a sybu probalja felterkepezni a halozatot, hogy megtalalja a lehetseges kodi servereket, ha ez nem sikerul, akkor jon a kerdojel.
Ilenkor kezzel beirhaod a server ip cimet, portot, felhasznalo nev/jelszo parost, ami a kodiban van beallitva. Ehhez, es amugy is, nem art, ha a kodis gep ugyan azzal a fix ipven csaltakozik a halozathoz minden alkalommal.

Bocs, nem fogalmaztam egyértelműen, a Zotac az egy számítógép (gyártó), és azon nekem Ubuntu van, azon Kodi és a géphez adtak egy fizikai távirányítót.

Leírom a Beállítások → Szolgáltatás menü alatt lévő beállításaimat:

  • UPnP/DLNA: Távoli vezérlés engedélyezése UPnP-n keresztül (bár szerintem ennek nincs köze hozzá)
  • Webkiszolgáló: A HTTP irányítása engedélyezése bekapcsolva, Port az alapértelmezett (8080), felhasználónév és jelszó beállítva. (szerintem ez a legfontosabb hozzá)
  • Távirányító: Távirányítás engedélyezése ezen rendszeren bekapcsolva.
  • Zerokonf: Szolgáltatások közzététele más rendszerek számára bekapcsolva.

Szerintem ez utóbbi három a fontos beállítás. Ha egy alhálózaton vagy a Kodi rendszerrel és nincs tűzfal konfigurálva (vagy helyesen van konfigurálva) a két eszköz között, akkor mennie kell.
Szerintem még érdemes megnézned az IP címét a Kodinak is és az iOS eszköznek is. Ha az első három tag egyforma (és persze az alhálózati maszk is alapértelmezett), akkor egy hálózaton van a két eszköz.

Sziasztok,
Köszönöm a segítséget. A megoldàs vègül az lett h kikapcsoltam a tüzfalat. Egyböl müködött. :))) persze most nincs tüzfalam szóval ha van esetleg ötletetek h ezzel mit tudok kezdeni megöszönném:))))

Nem mondtad, hogy milyen rendszerről van szó, de gondolom, ha a kodit, vagy az általa távirányításra használt portot beengeded, akkor működni is fog, és tűzfalad is lesz.

Arra van ötletetek, hogy mit kéne beállítanom, hogy a fanart megjelenjen a sorozat hátterében, a poszter pedig a mappa helyett?

Kicsit bővebben a helyzet az, hogy van egy raspberry pi-m, amit osmc-vel vagy libreelec-kel használnék (nincs nagy szívás, elindul rögtön, sallangmentes), ellenben egyiken sem és a laptopomon sem jelenik meg a fanart, viszont egy sima raspbianra telepített-en meg megjelenik.

A forrás mindenesetben ugyanaz, egy pendriveról jön samba megosztással, a theme az a Confluence. Mindegyiken ugyan úgy van beállítva, hogy tv show legyen a tartalma, sőt ahol nem jelenik meg a háttérben, ott is elő lehet csalogatni a letöltött képeket az egyik menüből, de nem használja.

köszi!

Emlekeim szerint azzal kellene jatszani, hogy honna szedje a fananrtokat es a postereket. Ha meg eddig nem probaltad.