Kodi

Jelenleg nincs rPi nálam, így nem tudom a beállításaim elküldeni, de és mindig is az alapártelmezett kodi témát használtam, abban működnek rendesen a sorozat képek. Sorozatok banner szerűen sorakoztatva, belül pedig az évad borítók. A háttérre nem emlékszem, de oda is valami sorozattal kapcsolatost rakott. Forrásnak én az imdb-t használom.
Ha sikerül pi-t szereznem, akkor pontosabban tudok majd beállításokat is mondani.

1 kedvelés

Ok köszi, a jó dolog, hogy nem sürgős:-)
Viszont ezt én is ki tudom próbálni végülis, merthogy raspbian-on megy ahogy elvárom.

A hétvégén lesz rá időm és összeszedem a verziókat, átnézem a beállításokat mégegyszer, aztán megnézem mit csinál, ha azt a pendrive-t közvetlen dugom bele, bár nemhiszem, hogy lenne különbség eközött, meg a samba megosztás közt.

@tomigonzo, köszi, elvileg ez jól van beállítva, mert az egyik menüben lehet látni a kérdéses képeket, csak kint nem jeleníti meg. A hétvégén igyekszem egy képet csinálni, vagy legalább konkrétan megmondani mit értek ezalatt.

En nem a gyari skint hasznalom, de tokeletesen mukodik, nem vagyok otthon, leghamarabb vasarnap tudom megnezni neked a beallitasokat.

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem,
Vettem egy Rpi 3-at. Telepítettem a Openelec-et. Szuperül elindul a KODI, csatlakozik a nethez wifivel is kábelel is ( legalább is úgy tűnik), de meg sem nyikkan. Nem éri el az IPTV szolgáltatást nem tölt le semmit, nem csinál semmit, kivéve, hogy elérem rajta a filmjeimet a PLEX-en keresztül, de ezen kívül semmi. Se TV se Movieshark semmi.
Van esetleteg öteletetek? Mi a gond?

Beállítások alatt, a rendszerinfó menüben, a hálózat részt nézd meg, hogy minden címet kapj rendesen (ip, mask, gateway, dns).

Hogy probalkoztal iptvvel??
Minek plex a kodihoz???:ssssss

Volt időm próbálkozni a dologgal kicsit, nem a fanartok táján lesz a probléma első körben.

A Raspbianon ahol ment eddig is, ott a 15.2-es kodi megy (most már a laptopon is ez fut, és megy ott is).

Az OpenELEC-en viszont a 16.1-es kodi fut.

A probléma végül is, hogy nem ismeri fel az adott mappát mint tv show (ez furcsa, mert a tv show information menüben ott van a poszter, leírás, minden). a TvTunes sem ismeri fel ezt a sorozatot a 16.1-en, míg 15.2-őn letölti a zenéjét. Egyébként itt egy régi rajzfilmről van szó (Heidi).

De amiért biztos vagyok benne, hogy itt a probléma az az, hogy felraktam egy rész Mr Robotot, és megy ahogy kéne. Van poszter, fanart, zene.

Igazából az sem zavar, ha kézzel kell odavarázsolnom egy fájlt mellé, tekintve, hogy csak egysezr kell megcsinálnom.

Ha van ötlet, köszi előre is!

A filek cimkezesenel lesz a kutya elasva!!! Ez a kodi rakfeneje egyebkent, szvsz.
(Otlet, keresd meg imdbn az adott sorozatot, nevezd at a fileket a szerin sorozateredeticim.s01e01.avi pl) es tallozd be ujra.
(Vagy manualisan is meg lehet adni tartalmat ugye kodiban, de az megint rendszerint verszsgenyen mukodik, keves eredmennyel)

Én is belefutok néha abba, hogy nem ismer fel filmeket. (pl tegnap találkoztam egy olyannal, amit elírtak: apocalypse helyett apacolypse volt a neve.) Én ilyenkor a Kodi-n belül be szoktam menni az adott film mappájába: a Filmek menüben van egy vissza gomb. Addig kell vissza menni, míg megjelennek a Fájlok, majd a Fájlokon belül bemegyek a Movies mappámba (ezt a Movies mappa elnevezést már én adtam a forrásnak), kiválasztom a filmet és nekem van olyan gomb, hogy Film Információk (talán megadása). Ha erre nyomok és nem találta az adott filmet, akkor feljön az, hogy változtassam meg a film címét. Addig szerkesztem, míg fel nem dobja a helyes filmet és megadom neki azt.
Pl volt, hogy a Kártyavár helyett nekem a Kártyavár című régi sorozatot vagy filmet jelenítette meg. Ezzel a módszerrel meg tudtam adni a helyes tartalmat. De asszem a Flashnél is volt ilyen.
Amúgy nekem nincs bekapcsolva a Kodi most, csak emlékezetből írom. Ráadásul én Aen Nox felületet használok, mert azt totál testre tudom szabni ahogy akarom…

Igen, erre irtam, hogy manualisan frissiteni/megkeresni a filmekhez a tartalamt. Bar nekem a house of cardsnal volt rendszerint, ha jol emlekszem, hogy egy 80evekbeli sorozatot szedett le hozza infokat aminek szinten az volt a cime :)))

@tomigonzo, @idioty, köszi mindkettőtöknek!

Most még nem tudtam kipróbálni, és csak emlékezetből írom ezt is, de nekem az furcsa, hogy felismeri amúgy rendesen, mert elő lehet hozni az információkat róla a menüből a tv show infónál. Látom a leírását, az eredeti szinkronszínészeket, borítót, de nem jelenik meg a sorozatok közt, és a movies/files alatt meg az említett poszter/fanart nélkül jelenik meg.

Ha lesz időm mindenesetre kipróbálom ezeket.

House of Cards → Kártyavár :D… én is azt írtam :slight_smile:

Nem lehet, hogy ez a TV Show Info egy külön alkalmazás és az külön ellenőrzi a tartalmat?
Egyébként a forrás mappa egyáltalán hozzá van adva rendesen a Kodi-hoz? http://kodi.wiki/view/Adding_video_sources
Ami szerintem fontos, hogy meg kell a mappa típusát, hogy film vagy sorozat vagy klippek. Ha ez nincs megadva, akkor nem fog megjelenni egyáltalán a filmek/sorozatok menü alatt.

1 kedvelés

Megnèztem ès minden ok.
Làtom az Ip-t , Àtjàrot mindent, de mègsem müködik.
Van ötletetek esetleg közvetlen segitsegre? Telefonon vagy màshogy?

Skype megoldhato, kepernyo megosztassal, teamviwerrel jo lehet, mar csak idot kellene ra talalni mert ez a hetem kisse fejelhagyos,
Mindegyik rendszereden ezt produkalja (irtad van openelec, meg laptopon is kodi, kulonbozo verziok)
melyik sorozat ez?

Jobb később, mint sose: ez volt a megoldás, köszi:-)
A sorozatot felismerte a mappanév alapján, de a részekkel már nem küzdött meg, és gondolom ezért nem jelent meg a sorozatok közt sem. most, hogy átneveztem a három első részt, megy:-)

1 kedvelés

Ma reggel arra ébredtem, hogy van egy ötletem, de nem biztos, hogy jó. :D

Az eddig használt rPi-m házon kívül teljesít szolgálatot, bizonytalan ideig. Azon kizárólaz Kodi futott, szépen összerakva, saját szájíz szerint.
Ha jól emlékszem AppleTV 4-en is futtatható a Kodi, és még a többi szolgáltatása is megvan mellette, feltörés, és különösebb mókolás nélkül.
És itt bizonytalanodtam igazán el. Az rPi-s kodi kb egy éve már nem támogatja az ios9 klónozást, sem a hang átvitelt, ami néha igazán kényelmes volt, főleg, hogy azóta csak szaporodtak az ios eszközök a környezetemben, és várható még egy-két újabb MB is.

Kérdés: aki használta már az ATV4-et, attól kérnék némi bemutatást, mire is jó napi, otthoni használatban?
Egy új rPi, kártyával, táppal, síppal-dobbal 20+eFt, ehhez képet az aTV drágább, de a magyarországon kihasználható szolgáltatásaival nem vagyok tisztában.
Ötletek, tippek, pro-kontra jöhet minden.

Köszi

Én is tervezem ATV vásárlását. Én is gondolkoztam, hogy inkább rPi és KODI, de végül úgy döntöttem, hogy nem mókolok, főleg a airplay miatt. Jelenleg is van egy plex media szerverem, ezt fogom hálón összekötni atv-vel, szerintem elég jó a plex app. Néha van gondom csak a feliratokkal, vagy pl azt veszem észre, hogy a dual audioval rendelkező filmeket nem kezeli mindig jól.

ATV tapasztalatom az annyi, hogy a irodában van egy a projektorra kötve és iszonyat kényelmes megbeszélésen váltogatni, hogy éppén ki mit vetít, akár telefonról is, illetve egyszer játszottam is már rajta, ami egész élvezhető volt. A cél az nálam, hogy pár kattintással kit legyen a tartalom a tv-n.

Ami miatt kicsit gondolkozom, hogy pl csak 10/100 ethernet van benne, igaz van n-es wifi, de jobban szeretem a kábelt a fix eszközökhöz.

szerk.: AC wifit tud az atv4 itthon van csak n-es.

Az, hogy nem 4k képes az számomra nem zavaró, a tv-nk is csak HD ready (nem röhögni :D), majd lesz másik, ami lehet már UHD lesz, de akkor sem hiszem, hogy 50GB 4k filmeket fogok fogyasztani egyhamar :)

Nalam a 10/100 eddig eleg volt, sima smb megosztasrol lejatszani, a megjelenito nalam sem valami nagy cucc, valami regi laposabb grundig.
AC-s wifi is a listan van, oly sok minden mas mellett :)

En is gondolkodtam atv4n amkor megjelent. Sajna eleg lassan jott ki ra a megoldas kodira. Pont mire lett egy amazon fire tvm addigra meglett a megoldas is, de igy maradt a firetv. Hardwareban egyebkent erosebb mint egy atv, a kodi durvan ‘porog’ rajta, de a menu, szolgaltatasok miatt gyanusan a haloszobaba lesz uzve elobb-utobb (kb az kovetkezo atv megjelenesekor:)
En nem gondolkodnek, nem nagyon van min, eleg eros hardware, a szokasos apple feeling es szolgaltatasok es a kodi telepites sem kivan meg kulonosebb dolgokat. Jonnek ra a szolgaltatasok es jatekok sorban.

1 kedvelés

szerintetek mikorra varhato az atv5?