Kodi

Ahogy szoktak mondani az applenel, nekik ez egy hobbi, haloszoba projekt. Amin azert huznak rendesen penzeket, sot egyre tobbet a bovulo szo,galtatas kinalattal, jatekokkal. Mivel eleg eros darabnak sikerult megcsinalni a 4t (erts nem ugy mint mimor uj macbook, iphone jon, amit papiron mar akkor vernek a konkurensek amikor be sem jelentettek) szerintem jovo tavasz elott nem nagyon varhato. De az is lehet majd csak ev vegere, es csak a szokasos, mindenbol teszunk bele erosebbet megoldas lesz alkalmazkodva ahhoz, hogy pl iphonnak 4k videokat csinalhatsz amit imaccal szerkeszthetsz is (nyogvenyelosen ;)))) akkor majd atv lassan meg is tudod majd nezni.

Az iPhone amikor megjelenik mindig az aktuális legerősebb teló, és azt csak halkan jegyzem meg hogy azt a teljesítménít hozza 2-3 magból amit a többiek 8-ból, és mint tudjuk a programozok nem mindig szeretik párhuzamosítani a feladatokat (vagy éppen nem is lehet az adott feladatt). Szóval ezért lehet az, hogy a benchmarkon jól mutatnak a többiek de azért mindig csak recseg az a rendszer sokszor.

Ebben igazad van en is azert irtam, hogy “papiron verik a tobbiek”.

Szia, multkor emlitetted hogy esetleg ra tudsz nèzni rPi+kodi nyavajàmra. Szerinted mikor tudjuk ezt megejteni?

Visszagorgettem ugyen de nem tudom kihamozni mi is volt a gondod. Ird meg megegyszer akar privatban is. Azt hogy mikor tudok ranezni egyenlore igerni nem tudom, jelenlegi allas szerint karacsony elott talan tudok talalni fel orat magamnak meghalni :))))))

Itt folytatva…

Ja, iszonyat jól meg lehet csinálni a távirányító felülírását az alap elérhető Kodi pluginnal:
http://kodi.wiki/view/Add-on:Keymap_Editor

Megadható mondjuk, hogy bizonyos gombok mást csináljanak fullscreen videó alatt vagy csak a home menüben vagy a videók menüben vagy akár globálisan.
Én beállítottam az info gombot úgy, hogy globálisan C-t (Context Menüt) hoz elő, de a fullscreen videó alatt betölti a Commands addont. http://kodi.wiki/view/Add-on:Commands
Amiben pedig fel van véve három ismétléssel kapcsolatos parancs.
Aztán globálisan szintén átírtam az 1-3 számokat és filmek, sorozatok és youtube-ot hoz elő.
Továbbá most jöttem rá, hogy a távirányítómon van egy le-fel gomb is, ami 10 percet teker előre/hátra, ami tök felesleges, mert a balra-jobbra gombbal is megoldható ez. Szóval a le-fel gombot pedig átprogramoztam - csak fullscreen videóban, mert a menü navigáláskor kell - arra, hogy a feliratot csúsztatja időben hamarabb vagy később. És így nem kell belépkednem a feliratok menübe.

1 kedvelés

na ez igy eleg korrekt,
meg koszi az infokert, bar az en taviranyitomon meglehtosen keves gomb van, lehet pl a felirat tologatast megnezem az neha jol johet, vagy a felirat letoltest, direkt gombnyomasra
csak mar megint a pimpeles ;))))

Az lenne, de igazából azért nem, mert ez alap addon, tehát nem külső forrás. Ráadásul az egész konfigurációt el lehet vele végezni távirányítóval. Aztán meg szerintem nagyon nagy ötlet, mert sokszor vannak olyan gombok, amik semmire sem jók egy-egy helyen.
Pl a play vagy rewind forward és stop gombok. Szóval pl be lehet állítani olyat, hogy ha a főmenüben vagy és megnyomod a paly gombot, akkor elindít egy véletlenszerű filmet. Vagy a stop gombra feljön a leállítás menü, stb.
Most ahogy leírom ezeket, most jövök rá, hogy a távirányítóm tele van jobbnál jobb gombokkal :D
Amúgy érdekes, hogy a Zotachoz adták a távirányítót és évekkel ezelőtt egyáltalán nem csináltak hozzá linuxos drivert. Persze akkoriban lirc segítségével sikerült jó néhány gombot működésre bírnom, többet, mint ami most működik. Lehet megint rákeresek, mert azóta lehet megint tovább haladtak driver ügyben.

Szóval ezért van félelmem, hogy ezektől a funkcióktól el fogok esni, ha Apple TV-re váltok.

nem biztos, hogy elesnel apple tvn ettol,
mindenesetre megnezem fire tv (android alap ugye, keves gombos taviranyito) miket lehet kihozni,
aztan majd referalok ;)
de tenyleg jo otleteket mondasz a gombkihasznalasra :)

na mar ra is probaltam, a felirat csusztatast bealitottam a navigacios billre fel/le, az mukodik, sajna a felirat letoltes opciot nem lehet kulon gombra rakni :S
a tobbi funkcio nekem annyira nem szukseges, ez viszont tenyleg jo

Igen a felirat keresést én is hiányoltam. Bár arra megint van valami külön plugin ami elintézi, hogy automatikusan elindul a felirat keresés, ha nincs a filmhez felirat.
Amúgy most éppen a lirc-cel szenvedek, mert persze, hogy azóta sincs megoldva a problémám :D
Bár amúgy most a lirc az érzékeli szépen a távirányítót, legalábbis eddig. De hogy ezt hogy fogom megmondani a Kodinak??? :D
Mert amúgy alapból billentyűzetként kezeli és azért működik rajta olyan kevés gomb.

olyan funkcio van hogy az elso megtalaltat letolti a filmhez, azzal csak az a baj, ha nem syncelt akkor nem lesz jo,
meg ez hasznos lett volna nekem, (ha esetleg beleakadsz valamibe majd szolj, pls)

Be lehet állítani (vagyis nálam alapból az van a tegnapi újratelepítés óta), hogy nem tölti le, hanem csak feldobja az ablakot.

1 kedvelés

Közben találtam egy github projektet, ahol megcsinálták a távirányítóm kezelését egyedi lirc programmal. Persze ezt már két és fél éve is megtaláltam, de akkor nem sikerült működésre bírnom. Most minden egyes gombja működik. Persze még kicsit szenvedek, hogy induláskor elinduljon az egyedi lirc (mert feltettem a “sima” lircet is). De ha elindul, akkor tökéletes minden gombja :D

na ezt majd megnezem

Közben ezzel is megszenvedtem, mert alapból a Kodi a /dev/lircd socketet keresi. Persze hosszú olvasgatás és logok olvasása után rájöttem, hogy ez a baja és van egy paraméter, amivel induláskor meg lehet adni a socket helyét. Így, hogy megadtam, most már tökéletesen elindul és működik a távirányítóm minden egyes gombja.
No persze így meg billentyűzetként nem üzemel, de az meg már nem érdekel… :)

Hopsz, mit találtam. Most hogy már működik mindegyik billentyűm, rájöttem, hogy a szövegbevitelt lehetne egyszerűsíteni az sms-számbillentyűs bevitellel.
És elvileg működik is:
http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Use_SMS-style_text_entry_for_remotes
Persze ez már holnapra marad :)

en is megszenvedtem ma estere, valamiert az opensubtitles osszef.sta magat, nem mukodott, nem lehetett feliratot keresni (a supersubtitles mar joideje nem muxik kodin, nem ertme miert) gondoltam kiprobalom amit irtal, hogy automatan talalt feliratot hozza be, na az alatalam hasznalt skinene (minimic) nem mukodott, de az alapskinel igen :S
es nem tudom ezt most miert csinalta ma,
ez a bajom csak a KOdival, neha olyanokat csinal egy frissites miatt (mar ki tudja megint melyik addon frissult es vagta haza a rendszert)

Én nagyon ritkán frissítem a rendszert. Viszont nekem a SuperSubtitle is működik persze az más kérdés, hogy most már az a lezárt évados sorozatokhoz szinte nem lehet találni rajta feliratot, mert az egész évadot egybe bezippelik. Ami tök xar, mert így nem lehet válogatni a feliratok közül.
Egyébként az automatikus felirat letöltő helyett én úgy értettem, hogy feldobja automatikusan a feliratok ablakot. Szóval nem tölt le egy feliratot sem automatikusan. Persze lehet, hogy ugyanaz az addon csinálja csak nálam már régóta ki van kapcsolva az automatikus letöltés. Most épp nem tudom megnézni, hogy melyik ez az addon, ha hazaérek este és nem felejtem el, megnézem.

En sme frissitettem semmit, kiveve az addonok amik automatan frissulnek. De akkora kaosz lett, nem tudom mi lesz a megoldas. Majd ma ranezek este megint. A gepemen meg a fire tv kozle azonos a konfig, a gepen szoktam tesztelni az addonokat ha esetleg ujat rakok fel aztan ha jo megy a fire tvre is. De hogy ez most mitol lett i,yen fogalmam nincs. A superSubtitle mar lassan honapokmota nem megy nekem. Megnezned majd. Elyik verziod van? Bar mar leszedtem/visszaraktam de semmi valtozas. Esetleg nem a hivatalos repobol kell. Pedig csak egy sima Jarvis van fent.