Kodi

Kíváncsi leszek, mert újratelepítés után jó lesz-e, mert azóta nem néztem.

a tegnap aktivalt automata felirat letoltest nem lehet deaktivalni :S
hiaba kapcsolom ki a beallitasokban, automatikusan letolti az elso feliratot (ami ugye nembiztos, hogy passzol;/)
tul pimpeltem :DD

Az addon neve: AutoSubs, verzió: 1.0.0, valami SRT van az ikonján. És itt a beállításokban nincs olyan lehetőség, hogy le is töltse egyből a szinkronban lévő feliratot. A leírása nagyjából: Lejátszáskor automatikus felirat keresés indul, ha nem található felirat.

SuperSubtitle verziója: 0.0.21
OpenSubtitle verziója: 5.0.14

Mindkettő talál feliratot és le is tölti. Nem lehet, hogy rosszul elnevezett videókba botlottál bele?

de gyanusan az lesz, (a Power s03-val szenved tobbi sorozat hibatlan),
koszi a verzioszamokat, SS nekem is ez van opensubtitle is

az addont megnezem majd, bar igy, hogy beragadt az automatikus letoltes nem sok valasztas van:)))

Szóval akkor lehet, hogy nem ugyanazt az addont tettük fel, fentebb írtam, hogy nekem mi van fent. Bár én ANNox vagy milyen felületet használok és ott működik.
Valamint most rájöttem, hogy a Keymap Editor segítségével csak fullscreen videó esetén a Window menüben van egy Open Subtitle Search Window vagy valami hasonló menüpont és így konkrétan egy gombra rá tudtam tenni, hogy egyből indítsa a felirat keresést, ha megnyomom. Nagyon hasznos ez a Keymap Editor. Egyébként ez egy sima xml fájl, amit akár kézzel is lehet szerkeszteni (~/.kodi/userdata/keymaps/ mappába kell tenni vagy ilyesmi).

az automat felirat letoltes benne van az alap beallitasban a video/subtitle resznel, azt aktivaltam, azota hiaba deaktivalom, tolja orverzesig automatan

nezegettem pedg a keymap editort lepesrol lepesre, de ezt nem lattam, rakeresek koszi, tenyleg jo, ahogy irtad, de nekem max az a par extra gomb kell (tobbet ugysem birnek megjegyezni, zert is szeretem ezeket az apple/amazon fele minimal taviranyitokat:))

Ha már így felmerült a téma, ki is próbáltam a jelenlegi Kodi Beta 3-mal, ez a leírás alapján (első hozzászólás):
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=329767

És azt kell, hogy mondjam, meglepő, de simán működik a Netflix most így Kodi alatt.
Bár kicsit kényelmetlen, nyilván a Netlix webes felülete százszor jobb, de legalább nézhető.
Sőt most a gépemről kipróbáltam, hogy Apple TV-re Airplay megosztással is szépen megy, bár csak pár másodpercet néztem, így nem tudok nyilatkozni sem minőségről sem arról, hogy mondjuk 4K vagy FullHD adás szaggatna-e. (A gépen állítottam Airplayt külön asztalként és nem a Kodit állítottam be, hogy ott jelenjen meg.)

Viszont ami fontos, hogy nem találtam olyan felirat letöltő szolgáltatást, ami működött volna Kodi-Netflix alatt. Egyet sem. Vagy nem találtak egyátalán feliratot, van olyan amelyik kiírja, hogy streaminget nem támogat és van olyan, ami a “manuális” keresést nem támogatja.
Tehát cseppet sem lett jobb a felirat betöltése, mint ha a Netflixet böngészőből indítanám és úgy tenném ki HDMI-n keresztül a TV-re.
Talán csak annyival jobb, hogy asszem a Netflix nem indul el, ha a böngésző Airplay képernyőn van.

Szóval megy is meg nem is.

Ez meg mindig tul bonyolult;)
ha leulok filmezni akkor nem szeretek elotte fel orat gepeszkedni.

Arrol nem is beszelve hogy ne kelljen mar egy gepnek es egy apple tvnek is mennie :).

Maga a beállítás egyáltalán nem bonyolult annak, aki használt már kodit, röviden:

  • Kodi letölt, futtat
  • Megadott add-ont engedélyezni kell mert alapból letiltva.
  • Letölteni a Netflix Repositoryt, majd telepíteni
  • Netflix Repository-ból telepíteni a Netflix addont, ez megold mindent
  • Netflix addon indítása majd belépés az adatokkal és már megy is

A tartalom nézése előtt: Airplay bekapcs, Kodi elindít, majd iPhoneról Kodi távirányítóval kényelmesen vezérelhető az ágyból.

Összességében amúgy (ha működne a felirat letöltés rendesen), akkor semmivel sem lenne kényelmetlenebb, mint letorrentezni. Ugyanis a torrentnél is be kell állítani mindent egyszer, majd weboldalon böngészve keresve, hogy mit is akarunk nézni, majd letöltés, majd torrent megnyitása és ha olyan helyre tölti le, ahol a videó lejátszó felismeri, akkor már csak feliratot kell rá vadászni.
A torrent szerintem bonyolultabb, csak már mindenki megszokta.

Újra megpróbálkozom a Kodival. Most éppen azért, mert van az onlinestream.hu és annak van egy kiegészítője és működik aránylag szépen.
Csak azt leszámítva, hogy inkább pvr-be tenném a műsorokat. Megtaláltam a Simple IPTV kiegészítőt, ami jó is lenne, csak nem nagyon találtam működő stream linket.
Tud valaki valami okosságot? Akár más kiegészítővel is jöhet, ha van (privátban).
Az egyetlen egy ami fontos lenne, hogy magam tudjam összeállítani a csatorna kiosztást.

A nyilvános linkek úgy változnak mint az időjárás, én felhagytam a kereséssel kb az első lista után.
Próbának jó volt, hogy működik, de majd ha szükségem lesz IPTV-re, akkor valakitől kistreamelem magamnak valahogy.

És nincs valahol online lista, ami mindig frissül?
Valamint a közszolgálati adók stream linkjei is változtatják állandóan?

amikor kerestem, csak 1-2 fórumot találtam, nagyon sok elhalt linkkel.
Próbálj googlezni, és ezeken a fórumokon beszélni tapasztaltabbakkal. Nekem ugy tunt, hogy ezek a megoldasok nem igazan legalisak, vigyaznak is epp ezert az informaciora.

Ha csak a kozszlgalatiakra van szukseged (szerintem nincs, bocs;) arra van magyar addon,

https://repo.mvshrk.xyz/plugins/repository.movieshark/

van meg par magyar vonatkozasu kiegeszito, nezd meg oket,

iptv linkkel keresesevel ahogy mykroft is irta felesleges foglalkozni, idopocsekolas.
Megoldasok lehetnek:
1, csaladban/baratnak van Digi nel tvs elofizetese (is), kerhet 3 eszkozre mukodo online felhasznalot jelszoval, barhol a vilagban mukodik (en tesomeket hasznalom itt kint a nogozonaban), nem hd a hdnak csufolt sem de teljesen levezheto, szakadasmentes, androidos kutyukre van app, kodi ala beheggesztett egy srac egy jo kis addont, ez utobbi tv boxokkal jobban mukodik, mert nem erintokepernyore lett ptimalizala ellenben a gyari appal,
2, esetleg korul nezhetsz melyik mas szolgaltatonal van hasonlo megoldas, plan b mindig tv tuti muxik, nem tul draga,
3, iptv szolgaltatast a szurkezonaban ajanlanak tobben is, van magyar adokra szakosodott, 10 euro koruli osszegert kb a digi volumenu csatorna szamot kapod nagyon hd kozeli minosegben (jobb mint a digi), azt a kodi sajat live tvjen tudod hasznalni, esetleg siman okostvn kodi nelkul is, ill ha nekiduralod magad akkor osszeheggeszthetsz valami ottoni iptv szervert akkor tobb vegponton is tudod hasznalni otthon.

Ugy nagyjabol amit lehetett korbejartam a kerdesben mar az elmult evekben, sok mas megoldas nem letezik.

1 kedvelés

Vagy csak felejsd el a tv adast igy 2019ben 😂

Őszintén szólva vártam hogy a reakciók hasonlóak lesznek :D. Akkor örüljek az onlinestream alkalmazásának? :)
Amúgy nekem jó az onlinestream, csak nem tudom ott sorbarendezni vagy kedvencekhez adni az adást. Ráadásul be szeretném üzemelni az EPG-t is, ha lehet.

kodi-ban kedvencekhez tudod adni ha jol emlekszem,

ha ossze tudsz barkacsolni iptv szervert akkor meg tudod oldani a csatorna sorbarendezest
(olvastam mar olyanrol aki hallota amikor egy szomszedja elmeselte, hogy tv headend ala beheggesztette a digi streamt, nem viccesen, ha erdekel van valahol egy leiras rola meg egy github repo, ahhoz ha jol emlekszem kell valami java hatter is, de nem teljesen lehetetlen)

2 kedvelés

Pár évvel ezelőtti blogokat olvasva nem lehetetlen. :)
Egyébként az összes magyar nyelven elérhető TV csatorna közül csak az ismeretterjesztő csatornák érdekelnek. Azokon kívül talán 1 max 2 tv. Emiatt sem akarok előfizetni tv-re. Vagyis ha Apple TV-re kijönne egy értelmes alkalmazás, akkor lehet meg gondolnám. Persze azt is csak párszáz forintos áron, nem pedig havi több ezerért.