Konzumer router

Villamcsapas utanrghalt az egyik routerem (ket lakas van osszekotve) a linksys volt most rendelnem kell egy ujat. Van esetleg valami javaslat mit erdemes? Sajnos elege surgos :(

Asus merem ajanlani

1 kedvelés

csatalkoznek, nekem is Asust ajanlott:)) azota megy, ar/ertekben rendben van szolgaltatasok garmadaja aminek meg a felet sem fogod hasznalni, konnyu kezelhetoseg, atomstabil

1 kedvelés

Vegul egy ac-s tp-link lett :) gyorsan akartam rendelni mert most otthon nincs halozat :S

Végül ez lett belőle. Egyelőre elég meggyőző.

1 kedvelés

Jó választás volt, én évek óta nyúzok egy RT-AC65u-t, sosem volt vele semmi gondom.

Igen, egyelőre elég zord a teljesítmény. Kb. megduplázódott a letöltési sebességem vele.

Az 500-as netemet ki tudom vele koppolni (torrent) letöltésben :)

Nekem csak 240, de same shit. A NAS azóta kegyelemért könyörög :D

Nekem a 2 Time Capsule elég jól bírja. Egyetlen dolgot vettem észre, ha full speedes letöltés van folyamatban, akkor azért rendesen melegszik a router.

Sziasztok!

Tervezem egy ilyen AP beszerzését: UniFi AP AC LR.
Abban tudnátok nekem segíteni, hogy a Unifi Controller használható-e macosx 10.6.8 rendszerrel? A hálózathoz kábelen csak ilyen géppel tudok csatlakozni. A leírásokban nem definiálják pontosan a rendszert. Viszont ha ez működik kábel nélkül is, akkor egészen friss rendszerrel (10.12.5) is tudok operálni.
Illetve még az a kérdés foglalkoztat, hogy célszerűbb-e a routert is lecserélnem pl. a fent említett EdgeRouterX-re vagy ez az AP tökéletesen együtt tud működni a jelenlegi Linksys E2500 routeremmel?

Előre is köszönöm a választ!

Hello!
Ezalapjan a post alapjan a kontrollerhez a minimum a Mac OS X 10.9.
A routereddel egyutt fog mukodni, nem muszaj lecserelni.

Nálam volt teszten ilyen 2db egy hétig. Tök jól működtek. Végül mégis AirportExtreme mellett döntöttem, két okból:

  1. Nem lehetett megoldani, hogy a két AP egy Wifi hálózatként látszódjon

  2. A hatótávolsága kb a 2/3-a az airporténak. (1000 m2-t kellett teljesen lefedni)

Ha ezek nem okoznak problémát, simán jó lehet.

Az Airport Extreme szuloi felugyelete megbizhatoan mukodik?
En most mar sokadik routerem eszem meg ezzel… egy ido utan teljesen elhasalnak a policy-tol. Viszont a lurkok miatt muszaj szabalyozni es akad boven eszkoz… 2 telefon, 1-1 tabla es 1-1 laptop…stb. S arrol nem is beszelve, ha megerkeznek az uncsitesok.
A pedagogiai szempontokat most keruljuk… ez mar nem az a vilag ami 20 eve volt ;-)
Probalgattam mar Asus es Linksys cuccokat… de 1-2 het utan mindig akadt valami gond.

Alapvetően ezek a szempontok is fontosak, megnézem az AirPort Extreme-t is. Az 1000 m2-t mennyi eszközzel sikerült lefedni?

Az alábbiakkal van valakinek tapasztalata?
AmpliFi
Google Wifi

2db extreme elég hozzá.

Nem tudom mikor probaltad, de a Unifi Access Pointokkal mar regota megoldhato, hogy tobb AP 1 halozatkent latszodjon.

Kb. másfél éve. Átjött a forgalmazótól is a guru, azt mondta hogy vennem kéne hozzá még egy edge rouret, akkor menne…

Erdekes. Ami fontos 2 vagy tobb Unifi AP-nal, hogy a kontrollernek folyamatosan elerhetonek kell lennie az osszes AP szamara. Utana mukodni fog.
Ez az Edgerouter dolgot nem is ertem, mi koze van a dologhoz…

Asus router-AP ugyben kerdeznek:
az normalis, hogy a routerben a racsatlakozott AP mint andoridos device jelenik meg???
Tegnap volt egy kis kalamajka mikor a baratnom az irodai halozatra akart csatlakozni (win es laptoprol wines halozatra), es semmilt nem tudott csinalni a lebenult halozattal. Itthon kozben ment a net, a gepemen, meg a tv is arrol megy. Az egesz rendszer ujrainditasa utan jelent meg ez az androidos egyseg a router listajaban, raadasul eloszor a baratnom gepere kiosztott ip t vette fel. Ujra inditotta a laptopjat, azutan mar a kiosztott ip vel jelentkezett fel a gepe, de ez az androidos device azota az Asus AP ip jevel jelenik meg (erdekessegkeppen a mac adresse szerintem nem stimmel, ennek majd utanna nezek pontosabban ma delutan),
Hasonlo misztikum esetleg valakinel?