Konzumer router

A router “WiFi” halozatara racsatlakoztattal egy AP-t? Az AP gondolom ekkor nem ker IP-t, tehat eddig csak mint egy WiFi kliens latszodhat. Ezutan, ha valaki IP cimet ker a plussz AP-n keresztul, akkor ezt az eredeti router szolgalja ki, tehat az eredeti router szepen felgyezi, hogy az a WiFi kliens, az android-xxxxxxxx device nevvel ezt az IP-t kapta. (De ez csak akkor igaz, ha az az AP bridge modban csatlakozik).

Ahogy irod AP bridge modban az ip ket a szinten asus router osztja.
A bokkeno ott van, hogy a hazban egy androidos cucc sincs (kiveve a herelt androiddal mukodo fire tv-t ami kabelel kalcsolodik a routerhez, fix ip vel es ez jol latszik a listaban).

Nem tudod megnezni az AP-ben az AP-hoz asszocialt eszkozok MAC cimeit? Talan ott kiderul ki gyartotta az eszkozt. Mindenesetre, amit leirsz, az ugy tortenhet, hogy tenyleg fellepett egy eszkoz arra az AP-ra, amely az “android-xxxxxxxx” neven neveztette magat.

De meg tudom, de ittmegint erdekes tortenes van mert az ap ket wifis mac cime (2,5/5) sem egyezik az androidkent csatlakozott eszkozehez viszont mindossze egy szam az elteres (az utolso szam kulonbozik csak). Ha otthon leszek ranezek mi az ethernet csatolohoz tartozo mac cim az APben de az ugye irrelevans mert wifin csatlakozik az ap a routerhez es ahhoz is az osszes eszkoz.
Feltolok majd par screenshotot is hatha segít.

A routered az AP WiFi kliens reszenek a MAC cimet fogja latni, ami 1-2 ertekkel szokott elterni a AP WiFi AP reszenek a MAC cimetol.

Tehat, ha a DHCP kliensek listajat nezed a routeredben, akkor elmeletileg:

  • latnod kellene az osszes, a plussz AP-hoz csatlakoztatott WiFi eszkozt, minden eszkoz sajat MAC cimevel es egy IP cimmel

Ha a routered WiFi klienseit nezed, akkor

  • latnod kell osszesen 1 db eszkozt, aminek a MAC cime 1-2 ertekben ter el a plussz AP WiFi eszkozenek AP modu MAC cimetol. Ha ir hozza IP cimet, akkor az az elobbi listabol lesz az egyik IP cim, ha host nevet is ir hozza, akkor az szinten az elozo listabol szinten az egyik lesz.
1 kedvelés

Atnezem. Koszi

Tisztelt forumtarsak,

javaslatokat varnek a kovetkezo szituaciora amit igy a ktezres evek derekan viszonylag modern eszkozokkel ugy latszik szinte lehetetlen megoldani.
Kb 90m2 lakoter, ket szint (plusz pince is beletartozhatna, ha mar), wifi-vel valo stabi lefedese.
Hasznalt eszkozok, ket iPhone, 1-2 ipad, ket laptop, egy mediaplayer (egy masik ami akar zsinorosan is kepes netre kapcsolodni), netradio (fix helyen, de ez is lehet kabeles), meg egy nas. Nagyresze alkalmas AC-s wifire. Ehhez neha egy ket androidos vendeg masina.
Amit szeretnek, massziv, wifi halozat, egy halozati nevvel, 2,4 es/vay 5Ghz, mind a ket lakoszinten, esetleg ahogy irtam pince, plusz kert.
Jelenleg Aus RT-N66u van egy AC52 vel az emeleten megtamogatva, 2,4 es 5Ghz wifi minden azonos halozati nevvel, az allando eskszkozok fixalt ipevel. Az eszkozok ossze-vissza csatlakoznak hol a router, hol pedig az AP jelehez. Ebbol pl Cast eseten van nemi kavarodas, raadaskent a lakasnak meg mindig vannak “homalyzonai” ahol bar fullos wifit jelez idonkent keptelenek halozati forgalomra a random eszkozok.
1, Letezik a meglevo Asus cuccokkal (ami elmeletileg “szuperul” ellatja a router es az AP kozotti eszkoz atadast-gyakorlatilag inkabb hagyjuk) olyan beallitasokat eszkozolni, hogy elerjem a kivant stabil halozatot? (nincs szettorrentezve a net, streamelni szoktam, teljesen altalanos hasznalat, az, hogy idokent ujra kell inditani Mind az Asus mind pedig a szolgaltatoi routert (ami bridge modban van) nem zavar, mar termeszetesenek veszem, sokszor helyre all egy stabilabb allapot egy idore ezaltal). Ne hasznaljak mondjuk 5ghz, vagy muszaj kulon halozati nevet adnom az router es AP altal generaltank, eseteg meg a 2,4/5 ghz nek is.Szomszed sincs, nem hogy zavaro wifi halo.
2, csereljek egy AC-s routerra (mondjuk egy asus rt-ac87-vel szemezgetek), ezt ‘veribig’ hazakhoz is ajanljak iy nem csak (elmeleti sebessegnovekedest erhetek el (120 net van a szolgaltatotol), talan le birnam egybe vele fedni ezt a ‘vegelathatatlan’ ingatlant
3, tartsam meg az Asus routert es vezetekkes kapcsolattal egeszitsem ki egy Unifi AP vel (ennek elhelyezesere mondjuk az eloszobai/emelti falat/plafont gondoltam a talan megfelelo lefedettseg erdekeben).
4, esetleg egy ilyen rendszerrel hozhatom el a wifis kanaant : https://amplifi.com

Egyeb otletekre is nyitott vagyok!
koszi

  1. Szolgaltatoi wifi router es egy-ket reapeter. Akar lehet kulterit is a kerthez ha nagy a kert. Amit meg lehet kabel.

szolgaltatoi Netgear routert (igaz nem irtam de kihagynam) a szolgaltato altal buheralt firmware fut rajta, 10 ip tud regisztralni, nem eleg. ill belso antennas.
De miert is lenne jobb a szolgaltatoi mint a sajat asus?

de mar ha akkor milyen reapeter?

A ket wifi halozat ugyan azzal a nevvel nem jo megoldas, mert a kliensek nem ismerik fel egy halozatkent. Mindenkeppen olyan megoldas kell, ami tud tobb Access Pointot kezelni.
Az Amplifi-t kozvetlenul nem ismerem, de a gyarto, Ubiquiti termeket mar hasznaltam, eddig nem volt ra panasz.

1 kedvelés

Szia,

Sajnalattal hallom, hogy meg mindig nem megy rendesen…

Nalam ket darab RT-N18u teljesit hibatlanul szolgalatot. Ipad2, 2iphone, 2 win laptop egy mac wifin es 8-10 eszkoz kabelen, az egyik router mode-ban van o a dhcp, fix ip nincs de bekapcsoltam h nehany eszkoznek h mar osztott ip-t akkor kesobb is azt kapja, a masik eszkoz AP mondban ugyan azzal az ssid-vel, semmi gondom az eszkozok kozotti atvetellel. Annyi feature/bug van ami kicsit zavar h egy firmware frissites utan mar nem lehet a guest wifi public ssid a normal meg hideolt ssid.

Egy masik helyen 4 szintes lakas, 3. szinten elhelyezett egy ilyen router meg az utca szinten is foghato, szoval nem hiszem h eszkoz para lenne

otletek:

Nem fogysz ki a megadott dhcp iprange-bol vagy csak fix ipt hasznalsz?
Lehet kiprobalnam hagy osszon a router ipt

1 kedvelés

na akkor zaratnalak beallitas ugyileg maganba .?

persze, ha tudok szívesen válaszolok :)

1 kedvelés

Nekem elhozta a kánaánt (mármint az Amplifi túldizájnolt kockája). Igaz, ez csak egy lakás, de az eddigi homályzónák megszűntek. Korábban FritzBox volt, de csak N-es, nem ac.

A másik opció az Asus RT lett volna, de inkább az egybites júzernek valót választottam. Nem vagyok networkguru, sőt, egyáltalán nem érdekelnek a hálózati beállítások, menjen, ha kell, aludjon, ha lehet, amúgy ne is tudjak róla. Port forward még épp van rajta, annál bonyolultabb dologra nincs szükségem.

1 kedvelés

Koszi, mekkora az a lakas (nem a NAVtol vagyok;)
(Ha esetleg tarsashaz formatum akkor a szomszedeknal kb milyen a lefedettseg?;)

Csak hatvan négyzetméter, de tizenméter hosszú, van két fal is útban. 7 hálózat van 5GHz-en. 2,4-en 12 darab a 11-es csatornán, 10 a 6-oson, 18 az 1-esen :) Az összes többin kábé öten osztoznak (a tudatosabbja, gondolom, de lehet véletlen is). Azt, hogy a miénk meddig világít, nem tudom, de a földszinten, az udvaron látni (ez tizenöt méter magasság, plusz a vízszintes távolság az ablakig, ahol be kell kanyarodnia a gigahertzeknek, ami persze elvileg lehetetlen).

2 kedvelés

A szolgaltato altal delegalt modem, plusz a gyors vasarlasbol adodo (gyengecske) routerunket a mai nappal kikukaztam.
Rendeltem egy Linksys WRT-3200ACM cuccot…
Mar a kicsomagolaskor is sejtette, hogy ez nem a tipikus kinai es olcso kategoria (az arcedulaja is sejteti).
Maga a ketyere eleg igenyes. Az egyseg haza eleg komoly benyomast kelt. Akkora mint egy palacsintasuto es sulyos is.
A beuzemeles konnyen megy, a menuje atlathatoan kezelheto es egyszeru.
A hatekonysagat ellenorizve, meg a gyari kis botantennakat hasznalva is jobb vetelt biztosit a felso szinten, mint az elozo kombo. Az adatatvitel stabilabb (MCS index ket helyiseggel odebb -routerrel azonos szinten- 15). Jol parameterezheto a parental control is… bar nekem hianyzik, hogy legalabb 15 percenkent lehessen orankent konfiguralni a hozzaferest (csak 1 oras lepesekben lehet).
Radugtam a NTFS particiora formazott kis WD passport kulso HDD-t - tele filmekkel. Vezetek nelkuli halozaton zokkenomentesen mukodik es megmarad a halozat tobbi tagjanak is a savszel.
Az, hogy hany honapon keresztul kepes ezt piszkalas nelkul teljesiteni, arrol majd kesobb irok :-)

Meg lehet, hogy nagyobb teljesitmenyu antennakba beruhazok.

Van 3-4 laptop, 1 hakli, 4-5 szifon, 1-2 iPad, 2 tv…

3 kedvelés

par kerdes:
1, mekkora alapteruletu a haz/lakas ahol hasznalod? (fodem anyaga? cm? kb ;)))
2, nem gondokodtal inkabb valami mesh megoldason? (ez mar az a kategoria)

nekem erdekes, hogy a gyartoi honlapon rogton open source frimware opcioval hirdetik,
(szepenek nem szep, da ha mukodik- ez csak maganvelemeny;)

85nm a kegli es 2 szintes. A korabeli fafodemre kerult egy monolit vasbeton reteg, plusz az aljzatbeton… Nem tudom milyen vastag lehet a fodem. Router a foldszinten, szinte az epulet sarkanal.

Eddig a szolgaltatoi modem volt kiterjesztve a felso szintre kabelesen, a vegere meg egy egyszerubb AP kerult a wifi miatt.
Ezzel egyreszt az volt a gond, hogy a szolgaltato kabelmodemjeben hiaba elerheto opcio a parental control, ha bekapcsolod lehal 1-2 nap alatt a szolgaltatas. Modem ujrainditas segit… 10-12h idotartamra.
Az emeleti AP tud parental controlt, de nagyon buta modon. Viszont AP modban nem mukodik. Igy kerestem egy uj eszkozt ami mindent elintez. Volt mar par Linksys cuccom regen es mindig elegedett voltam a minosegevel, teljesitmenyevel.

2-3 napja nyuzzuk, megy rola a dlna (1080p) lakason belul. A fiu az emeleten csapatja a Fortnite-ot meg a GTA-t (igaz a gepe madzagon log), de nekik fent a telefonokon, laptopon sincs panasz a savszelessegre, vagy akadozasra az uj eszkoz beuzemelese ota… es meg a parental control is szepen be van utemezve.

1 kedvelés

koszi a valaszt, a korulmenyek teljesen hasonloak igy leirasok alapjan nalunk is, (itt szimpla betonfodem),
egy ASUS rtn66u van a bridgelt szolgaltatoi tegla moge kotve, fentre meg beszurtam egy ASUS rpac52 AP nak, de sajnos keves, a ket fenti haloszonbak kozul amelyikben nincs az AP annak a tavolabbi felen mar mobilnetre valt a szifon, most beszurtam a mobilkent/idoszakosan hasznalt Xiaomi MI AP-ot aminek egyetlen hatranya, hogy csak 2,4n megy, de annyira durvan felerositi a jelet, stabilan, hozzaszamolva azt, hogy spcifikacional egy gombnyomas es magatol felveszi a fo halozati ssid es sajat magat is igy nevezi el, (mar majdnem mesh;p) hogy leszakad a pofam,
De a a szolgaltatoi modemet es a sajat routert is boszen inditgatom ujra, mert mindig akad valami gebasz, pedig nincs i tul sok eszkoz, NAS zsinoron log a routeren, netradio is zsinoron volt (eddig, mert miota a netkabelen villamcsapas erte a rendszert azota eppen ma ert vissza a szervizbol az erosito, de tuti megegyszer nem kotom be kabellel), ket tv box (ebbol az eddig kabelesen kapcsolodot hazavagta szinten a villamtamadas, innetol wifi van) ket telo, a cseppcsj bohockodik egy ipaddal, meg max ket laptop, szoval nem egy nagy durranas, megis van hogy napokig semmi gond, aztan napokon keresztul csak a szivas

Egy Amplifi HD ben gondolkodom erosen (majdnem elcsabultam egy Xiaomi routerhez, de nem tud MESHt, ill a 2,4 wifijet nem dicsereik), nem tudom azzal simabb, biztonsgosabb, szarazabb erzest tudnek-e csiholni.