Köszöntök Mindenkit MacBookPro mid 2012-vel!

Teljesen jo a monterey. En melora hasznalom a gepet, es tenyleg 0 hiba. Lassabban kel fel sleep-bol… kb 15mp az eddigi 5mp helyett.

… vagyis bármelyikkel lehet nyűg: a lehető legrégebbit érdemes feltenni, amit a használni kívánt alkalmazások elbírnak vagy igényelnek – attól függ, honnan nézzük.

Elvben egyetértek. A Te esetedben mi “a lehető legrégebbi”?

Szerinted a Monterey mitől jobb mint a Catalina? Vagy pl. mint a Mojave, amelyben utolsóként még futott az egyébként gyűlöletes iTunes?

én is monterey-t használok. amiben sokkal jobb, mint a catalina, hogy fut az M1 pro-n, megy rajta az új archicad és ios applikációk :slight_smile:
én catalináról váltottam montira egy másfél éve

1 kedvelés

Pont Te vagy aki parazol a dolgokon. Az emlitett OS-ek kozul egyik se kap mar security update-t. Nalam pedig alap, hogy csak olyan rendszer hasznalok ami supported. A Monterey 2024 ev vegeig kapni fogja a security update-ket, tehat addig lesz hasznalhato rendszer. A ventura siman ment a vele egyidos mac mini-n amikor probabol feldobtam, szoval valoszinuleg ki lehet tolni ezeknek a gepeknek a hasznalhatosagat egeszen 2025-ig.

1 kedvelés

Köszönöm szépen. Őszinte érdeklődésként kérdeztem, nem parázásként.

Köszönöm szépen. Az szempont-e, hogy esetleg az iOs minden szolgáltatását alapból engedélyezi és egyenként kell kézzel letiltani ha valamit nem akarsz engedélyezni?

nem értem teljesen a kérdésedet, hogy mit értesz szemponton. nem vagyok kifinomult gazember ios és mac os témában, de én az alkalmazásokra értettem, amit írtam, hogy már tudok futtatni ios/mac os (fat :slight_smile: ) alkalmazásokat.
amit egyébként engedélyezek az adatvédelmi részben ios-en, azoknak semmi köze a mac os adatvédelmi engedélyeihez. tehát ha ios-en letiltom a kamerát, attól még a mac os-en engedélyezhetem. és persze ezt alkalmazáshoz rendelve is megtehetem.

Ne haragudj, szerintem ez a mókusvakítás.
(Pl. Catalinánál a legutolsó kinyírta a file sharinget, és nem csak nálam.)

Itt most a te esetedről van szó: mire szeretnéd használni a gépet? Konkrétan mely alkalmazások melyik változatára van szükséged – ez meghatározza az OS-t.

Az hogy ha 0day exploit van benne akkor kap hozza javitast es nincs magarahagyva a hibaval egyutt?

És hányadik napon kapja meg? :slight_smile:

Ezt erzed Te is, hogy erre a kerdesre nem nagyon lehet egyszeruen valaszolni.

  • Ha olyan talalja meg a hibat, aki bejelenti es nem eladja, akkor 99% hogy legkesobb a kovetkezo havi security pack-ban ott lesz a javitas.
  • Ha olyan aki eladja, akkor siman lehet, hogy meg evekig is benne maradhat.

Kerdes igazabol az, hogy mi van abban az esetben, ha Te egy olyan rendszert hasznalsz aminek mar nincs support-ja es talalnak egy olyan security issue-t ami az uj rendszerekben javitasra kerul, viszont ugyanugy megtalalhato a regiekben is… es ugye ott lesz a listaban fent az interneten.

Ha nem hasznalsz rajta netet, akkor igazabol tokmind1 milyen rendszer fut rajta. Pl, ha csak zenelgetni akarsz rajta egy gitarral a mai napig tokjo a G5-os powermac a 15 eves logic-al es a Tiger-el.

Amugy itt tudsz nezelodni.:

Annyira nem tartok ezektől, hogy naponta szembesüljek az újabb rendszerek kreténségeivel.
(Borítékolom, hogy erre érkezhet olyan válasz, hogy “nekem semmi bajom vele”…)

Nekem semmi bajom vele! [stipistopp]!!

De ez nem igaz, mert Venturaban ruhellem az Intel VGA drivert.

Mi a baj vele? En majd csak akkor nezem meg ujra, ha mar kijott az uj OS oktober kornyeken.

Ha sok az ablak, es valtogatsz a spacek kozott (mert abbol is tobb van), akkor random “elhagyja” a “videomemoria” tartalmat (pl nem latszik a hater, nem latszanak az ablakok, illetve az ablakokbol random elemek lathatoak). Ha 2560x1440/retina-n (tehat 5k-n) elegge nagyon-nagyon surun megtortenik, 1920x1200/retina -n valamennyire kevesebbszer, 2560x1440-en kb szinte soa, 1920x1200-on pedig meg sose lattam. Eleg ha kapcsolgat az ember egy Fusion 360, KiCad meg Safari kozott. Montereyt bootolva ugyonez a workload, ugyonezekkel a szoftverekkel tokeletesen megy.

A workaround az lett reszemrol, hogy a 13"-as gep beepitett kijelzojet 1920x1200 retina helyett, most sima 1920x1200-ban hasznalom, a sidecarozott iPad se kap retina modot, igy kb elheto. Illetve ugye, mivel nem retina semmi sem, ezert eg es fold az animaciok sebessege.

Azert a Monterey elegge ossze lett rakva. Nalam kb oktober ota megy, es rohadtul jo, nem is tudnek hibat mondani, pedig hackintosh-on meg regi macbookpro-n hasznalom csak.

A lazac árral szemben úszik, és rendszerint nem az ár kerül ki nyertesnek.