Köszöntök Mindenkit MacBookPro mid 2012-vel!

Ez szubjektiv… mert a lazac a vegen belehal :slight_smile:

2 kedvelés

Ilyesmi van nálam 2018-as minin (lassacskán költözöm át 5,1-es MP Mojavéról, ez egyszer nem migrációval – minden új telepítés) Catalinával: 3 monitor (4k TB3–DP, 1920x1200 HDMI–DVI, 1600x1200 TB3(DP)–DVI), alvás vagy képernyőkímélő után a 4k fő monitoron nincs képernyőtartalom, az egérmutató mozog, kattintásra belép a nem látható ablakhoz tartozó alkalmazásba…
Előfordult, hogy nem írtam be a jelszót, visszament aludni, másodikra megjelent a kép, és ma reggel is rendesen ébredt, életében először… el ne kiabáljam (tegnap este kapcsolgattam a “Displays have separate Spaces-t”, talán emiatt?)

Nekem is 2018, csak eppen MBP es valszeg akkor, azert nem jottt eddig elo, mert nem szoktam ra ennyi megjelenitot aggatni? Marmint, vagy csak a kulsot hasznalom clamshell modban az asztalnal, vagy csak a belsot. Lehet, hogy bele kene ebbe allnom… Van meg AC+ a gepen. Triggerelni a hibat, megmuatni a szervizben pucer OS-vel, es visszavinni. Gondolom visszaaadjak, hogy nincs baj, tehat ezutan en ujra visszavinnem… jatszanank mindezt addig, amig meg nem unja az Apple gondolom.

hanem a nagymedve :smiley:

Úgy tűnik, megvan a megoldás: alvásból felébresztem billentyűzettel (a fő monitoron nem jelenik meg semmi, a másik kettőn a háttérkép), nem írom be a jelszót, néhány másodperc múlva altatja a monitorokat, ekkor azonnal nyomok egy billentyűt, és a bejelentkező ablak megjelenik a fő monitoron (2x ellenőriztem).
Viszont ha csak néhány percet alszik a gép, ébresztés után nem a háttérkép jelenik meg a 2–3. monitoron, hanem a futó alkalmazások ablakai is, ekkor újraaltatás–ébresztés után a fő monitoron is van kép.
Kutya legyek, ha értem! :slight_smile:

Bekapcsol egyebkent az a monitor? Nem lehet, hogy “lassu” es amikor az os megkerdezi, hogy letezel-e akkor meg nem letezik?

Bekapcsol (írja, hogy a DisplayPort 1 aktív 4k @ 60 Hz), az egérmutató (általában) mozog is rajta, és annak a monitornak a hubjába van dugva a billentyűzet is.

Ilyet korabban egy mini is produkalt nekem. Egyszer-egyszer olyan vadul, hogy csak a ki-be kapcs oldotta meg. Ott probaltam mDP-DP, mDP-HDMI meg HMDI-HDMI kabellel is. Mindegyikkel kepes volt eloadni.

(Remélem, nem zavaró a tudósításom…)
Ma reggel “normálisan” ébredt, igaz, a 3. számú monitor ki volt kapcsolva (bár a rendszer úgy veszi, mintha ott lenne).
A MacRumors-t olvasgatva az én problémám eltörpül… és a Catalinánál későbbi rendszerekben sem javul a helyzet.
Nálam pl. Mojave alatt jelent meg az (High Sierra alatt nem), hogy még képernyőkímélőnél is kapcsolgatta a felbontásokat, amitől a 2. monitorra helyezett paletták átugrottak az 1-re, baromi zavaró volt (ennél még a Mac Pro volt az alany).

2 kedvelés

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.