Külső monitor nem ad képet

Én nem tudok semmi ilyesmit. Kb. 10 éve használok Mac-et, azóta nem kellett ilyesmivel foglalkoznom. Mondjuk a korábbi MacBook Air-ben cseréltem akkumulátort, meg SSD-t is, de nem az van, hogy állandóan állítgatni kell mindent.

OFF Bocs, de remélem ingyen kaptad a monitort. Büntetni kéne, ha valaki képes eladni full hd monitort vga kimenettel… ON

1 kedvelés

Windows-os géppel is ugyanazon átalakítókkal működik? Ha nem, nincs mit szidni: az átalakítókon keresztül a monitor már nem tud visszaköszönni a gépnek. (Nálam sem ment egy laptopról mDP–DVI + DVI–VGA átalakítókon keresztül a TV.)
(Most már utánanéztem a monitornak, több helyen is csak VGA-portosnak jelezték, de természetesen van DVI-portja is, viszont az acershop.hu szerint VA-paneles, pedig TN (acer.com)).

Van olyan DVI/VGA monitor is, ahol a DVI dugo nem D, hanem A, csak az analog labak vannak bekotve (tehat egy szep dugoba oltoztetett VGA dugo)

5 éve vettem kb. Akkor az volt a szempont, hogy DVI csatlakozója legyen.

Közben vettem egy ilyet: https://www.alza.hu/ugreen-dual-usb-c-to-hdmi3xusb-30-atype-c-female-converter-d6126455.htm Ebben van egy HDMI kimenet, nekem meg van egy HDMI-VGA átalakítóm! Na, azzal se megy :slight_smile:

Most pedig a VGA-t erőlteted.

Jáj, nézz körül hardverapro.hu-n kb 25k “rendes” monitort veszel, amit nem kell VGA-val hajtani

Csak olcsóbb egy (megfelelő) adapter…
https://www.argep.hu/trend/TYPE/Type-c-dvi.html

Persze, de ha sok 15k-s adaptert vesz az ember, hamar eljut oda, hogy vettem volna “normális” monitort :slight_smile:
Bocs @sajt tudom, hogy téged ez nem segít előrébb.

Ezeknek az atalakitoknak legalabb a 3/4-e hazugsag, ha igaz, amit itt leirnak :smiley:

1 kedvelés

Én is csak a “szobából” nézem, de csak van valahol egy teszt vagy ajánlás… :slight_smile:
(Keressünk amazonon, ott vannak értékelések!)

A megveszed, kiprobalod es szetszeded elv az, ami mukodik. Ha jo volt, ha nem, megjegyzed amit benne talaltal. Ha nem volt jo, vehetsz masikat, amit szetszedsz, es ha ugyonaz van benne (ez a valoszinubb, ha kb ugyonaz az arkategoria), akkor rogton dobod is a kukaba, mert ■■■■. Katasztrofalis a piac, mert nem tudod mi van a nev mogott. Ha pedig tudod, hogy mi van a nev mogott es lehozzak a cikkek, hogy az jo, a gyarto rogton gondol 1-et, es kicsereli a belsejet egy neki olcsobban beszerezheto valtozatra. Ezutan ugyan nem lesz mar jo, de ez mar mind1, mert eladott 1 csomot.

Akkor el kell vinni azt a k. laptopot a bótba, ahol van átalakító meg monitor is, na.

Ez az Amazonos kinalat ugyonaz a ■■■■ kinalat, ami itthon is van. Pl. el kene donteni, hogy USB-C to DVI a cucc, vagy Thunderbolt 3 to DVI, mert a ketto nagyon-nagyon nem ugyonaz. De pl az a baj az argepes kinalattal is, hogy a single link DVI-nal valahol 1920x1200 a max, dual-link DVI-nal, meg 2560x1600 korul van a max. Tehat 4k, mar 30Hz-vel sem johet ki DVI dugon, plane nem 60 Hz-n. Szoval mindenki csattogtatja a buzzwordoket hatha megfogja a palimadarat.

A neves gyartok, nem fognak faszsagot rairni a kabelre, csak ok sem arulnak el mindent. Marmint, esetukben igaz lesz, pl hogy az egy olyan kabel, ami HDMI-vel tud 144Hz-t, csak azt nem irja ra, hogy nem USB-C (DP) modon tudja ezt, hanem csak USB-C (HDMI) modon.

1 kedvelés

Most fHD 60 Hz DVI-re van szükség, ne menjünk e fölé.

Ezt en ertem, de az az atalakito, ami azt allitja magarol, hogy USB-C - DVI atalakitoban tud 4k 60Hz-t, az nem mond igazat. Tehat nem lehet DVI dugo az atalakito vegen, mert a DVI nem kepes arra, amit irnak. Tehat az az atalkito massziv atveres.

Rendben, nem nézted meg, nem állított ilyet. 1080p@60 Hz, 1000+ értékeléssel.

Pontosan melyik termekrol is beszelsz? Ha megnezem az amazonos linkedet, nekem ez az elso X termek, amit latok:


Te nem ezeket latod? Itt a listabol ki kell dobni a sponzored szemetet, meg ki kell dobni az osszeset, ami Thunderboltot emlit, ugyanis ennyi penzert, kb LEHETETLEN, hogy Thunderbolt legyen (tehat hazudnak). Plussz, ugye nem irja, hogy milyen GPU, tehat tenylegesen kizart, hogy Thunderbolt legyen. Nekem ezutan az ELSO olyan termek, ami nem sponzored es nem Thunderbolt, az a Feher szinu, 4k HD plecsnis “ize”, ahol azt allitja a leiras, hogy USB-C-t tud 4k DVI-re, 4k HDMI-re es 1080p VGA-ra alakitani. De ez az atalakito is egy szemetrevalo cucc lesz, mert fizikailag lehetetlen, 4k-t DVI-on kihozni, tehat a gyarto itt is hazudik, folosleges megvasarolni.

Pl. ha gorgeted a listat, az elso cucc, ami kb 44 Euro, az az elso, amirol az arcimke alapjan elhiszem, hogy tenyleg Dual-Link DVI.

Ahogy gorget az ember lefele, kb a Roline termek a listaban a legelso, amit hajlando lennek megvasarolni. Viszont itt felnek az elado bolttol, mert nem tudja leirni a termek nevet. Mindenki tudja, aki vett mar legalabb 1 roline termeket, hogy a termekszamaik formatuma nem ez, azaz a 11045830 az helyesen 11.04.5830, es ha igy keresi az ember, akkor mar elo is ugrik a nemet gyarto weboldala (a secomp-e a roline brand).

Szoval tartom, hogy az Amazon kinalata is ugyonolyan noname, szemet, tucattermekekkel van tele, mint a magyar boltok kinalata. A rolineeknak pl korrekt supportjuk van, ha dob az ember nekik egy emailt, szivesen leirjak a felhasznalt chip tipusatol kezdve, USB-s eszkoz eseten az USB VID/PID erdeket is.

A harmadikkal kezdtem, de nem mentem bele mélyebb elemzésbe, beleolvastam a visszajelzésekbe is.
A TB3, 4k, stb. szerintem keresőszónak van, azt mindenki tud(hat)ja, hogy DVI-on nincs 4k.

1 kedvelés