Külső monitor nem ad képet

Na, tegnap sikerült szert tennem egy ilyen kábelre: 133468 USB Type C to DVI-D Dual Link Cable Male to Male, 1.8m - Equip
És, tadam! Ezzel se működik :frowning: 6100 ft volt, gondoltam jó lesz.

Ahogy Czo is jelezte, ha már a leírás is téves (emiatt gyanús lehet), t.i. a szabvány “1920x1200 pixels for single-link format or 2560x1600 resolution for dual-link format”.

amazon ha nem müködik ingyen vissza lehet küldeni.

Teljes mértékben megértem amit mondasz, de szerintem itt az Apple részéről is van valami probléma. Valamiért elég kényesek az Apple gépek a kábelekkel. Windows alatt nekem még soha a büdös életben nem volt olyan, hogy egy kábel ne működött volna (olyan volt, hogy konkrétan egy kábel hibás volt, de egy új ugyan olyanra cserélve már működött), legyen bármilyen olcsó szutyok kínai is. Ellenben Mac alatt nem egyszer voltak nekem is ilyen problémáim, sőt olyan is volt, hogy bedugtam az adaptert és elment a wifi. Én értem, hogy elvileg rossz a kábel mert vmi ki van belőle spórolva, de érdekes módon windowsos gépbe dugva sem a wifi nem ment el, sem a kép a monitoron. Egyedül itt van az, hogy vadászni kell, azt az 1 márkát ami biztos jó. Arról nem is beszélve, hogy az elvileg rossz, “kispórolt” kábeleket ugyanúgy lehet(ett) az APR-ben is kapni, nem csak ebay/amazonon.

Ez a kabel elegge furcsa specifikacioval bir. Az elso szembetuno dolog, az az, amit @Titi is emlit, ugyonakkor a specko alapjan azt mondanam, hogy ha talalsz valami regi, korai DVI megjelenitot, az menni fog. Ezt onnan tippelem, hogy a leiras melyen hallgat arrol, hogy van-e HDCP vagy nincs. Ha pedig hallgat, akkor valszeg nincs. Ha pedig nincs, akkor kb nem johet szoba olyan monitor, ami ertelmesen meg tud jeleniteni full HD tartalmat.

Ez ketto elu fegyver. Nekem a kedvencem a cegben az, hogy mereven ragaszkodnak szabvanyos dolgokhoz. Ha valami kilog, akar csak egy kicsit is, az repul. Emiatt egy csomo olyan dolog kiesik, ami masnak megy. Az elmult 20 evben egy csomo ilyen dologgal talalkoztam, legyen az akar VGA kimenet feszultsegszintje, vagy reakcio adott WiFi packetra, de akar ilyen a PowerMacek furcsa USB “hosszabbito” kabele, vagy mostanaban hogy minden USB-A-t USB-C -re csereltek a modernebb eszkozeiknel, vagy a HDMI hianya a TB portoknal.

Nem lehet, hogy egyszer magaddal viszed a gépet, és olyan helyen próbálsz vásárolni, ahol ki lehet próbálni?

Az lesz, most visszaviszem a kábelt, aztán keresek valami helyet, ahol ki lehet próbálni.

Pont ezt akrtam kerdezni, az egesz problema nem a HDCP-re vezetheto vissza.
Kolegaim kozul sok szivnak pl M1-es macekkel vetitesnel emiatt.

Ezzel ujfent oda jutottunk el, hogy megint csak az a baj, hogy szukszavuak a specifikaciok. Mindenki probal egyre kevesebb technikai infot rairni a dolgokra, egyre tobb buzzworddel dobalozni es egyre nehezebb jo eszkozt valasztani. 20 eve siman a PCI-os tuner kartya dobozat atnezve kiderult, hogy Bt8x8/SAA71xx van-e rajta, vagyhogy az adott WiFi kartyaba milyen chip van. Ma meg mindenbol venni kell 6-8-at, megtartani azt az egyet ami jo, a tobbi hasznalhatatlan fost meg kionteni a szemetesbe.

Akkor még volt, akit érdekelt, ma már nem nagyon. :slight_smile:

Nos. A kábelt visszavittem, de a Duna Plázában nincs olyan bolt, ahol lehetne ilyen kábelt venni. Ha esetleg tudtok olyat, ahol ki is lehet próbálni, azt nagyon megköszönném.
Esetleg, ha vennék egy másik monitort, az segítene?

Még valami. Lehet, hogy nem ide tartozik, de lehet, hogy a gépben (is) van a hiba. Mert ha lecsukom, és X idő (X > 1 óra kb.) után felnyitom, egy fekete képernyő fogad, amiből csak kikapcsolással tudok túljutni.

PCLand.hu Jász utca 71. telefonálj, mondd el a gondod, hátha.

nekem is volt ilyen a 2018 MBP-n, meg meg nehanyuknak ahogy igy utanna turtam, egzakt megoldas nem volt ra sehol, senkinek (tudom majd mindjart jonnek a de-k;) , valakinek uratelepites utan is ugyan ez volt, nekem tobbszori clean install utan is random jelentkezett, szoval sok biztatot nem igen tudok mondani ;), egy clean installt probalj meg

Most vettem egy évesen és rögtön újratelepítettem. A korábbi tulaj nem sokat használta, úgyhogy nagyon megörültem, mondjuk garancia nem volt már rá. Mondjuk ez is 2018-as… Akkor az nem egy jó évjárat.

Hétfőn benézek.

Most másodszori becsukás-kinyitás segített.

This topic was automatically closed 60 days after the last reply. New replies are no longer allowed.