Linkelj egy jó zenét!

Pákó az a szint ami még említésre se méltó :).

Amúgy nagyon meglepődtem, hogy Ákos belekerült (kitünő szakembernek tartom de borzalmasan béna zenét csinál).

Köszönöm szépen. Sajnos (vagy nem sajnos) az elektronikus zene nagyon messze áll tőlem. Így fogalmam sincs mennyire lehet jó vagy rossz akár hangzásban, keverésben, “műfaji követelményekben”, stb…

1 kedvelés

2000 evek korul szeretem amikor igazan felfedeztem az elektronikus zenet, ma mar csak nosztalgikusan gondolok ra.

Idősebbek is elkezdhetik rovatunkban 2 dolgot ajánlanék:

  • Choir! néven van egy csomó klasszikus előadó, akik előadnak egy-egy dalt, miközben a közönség egyben a kórus. Van abban valami elementárisan morbid, ahogy 200 ember vokálozik Colin Hay-nek az Overkillre:
  • A másik szintén egy sorozat: Daryl Hall (Hall & Oates) a saját házában berendezett koncertszobában fogad énekeseket, a ZZTop-tól Elle King-ig, ahol azok saját dalaikat és klasszikusokat adnak elő együtt, kötetlen stílusban, zseniális.

Kedvencem Gavin DeGraw - I Dont Wanna Be:

Love S02 egyik záródala. Az eredetit is imádtam, de ez is betalált ott a film alatt. Utólag is jó, fent van Spotify és Apple Musicon legalább (eredeti szám: Christina Aguilera - Beautiful):

És egy másik. Én imádom ezt a figurát, bár van aki nem. Viszont az összes hülyesége közül ez tetszett a legjobban (Queen):

Remélem vannak még Rock rajongók.

Bár ez egy régebbi dal, de nagyon eltalálták a srácok.
Ezzel kezdeném most a listát.

1 kedvelés

kedvenc hangszerem a cimbalom (és a hárfa)

Nagyon szép meg iszonyat jó, amikor “beindul”. Viszont az a hangszeren való játék része, hogy ennyire hamisan van behangolva? Mert sokszor bántotta a fülem, főleg miután beindulnak és jobban előtérbe kerül a hegedű és nagy bőgő.

Hát nem egy Lajkó Félix.

nem ha is, hanem disszonáns. a kontrások mindig így szólnak

valóban.
Lajkó hegedül. Farkas Jenő meg cimbalmos
(még sosem olvastam tőled semmilyen pozitív hozzászólást, de lehet, hgy csak elkerülte a figyelmem)

1 kedvelés

De miért jó ez?

Lehet nagyon nem egy forma az izlesunk.

Ha mar 80-as evek feeling…

1 kedvelés

Aly & Fila - Beyond The Lights

Ma jelent meg:

https://itun.es/hu/KnIMjb

Lehet, hogy iPhone / Apple fülesre lett keverve direkt? Mert baromi jól szól rajta. De tényleg iszonyat. Vagy lehet én hallgattam régen hasonlót?