Linux

Az furi, nalunk Fastmail, GMail es Exchange is zokkenomentesen mukodik.
Nem lehet, hogy a GMail feluleten kell valamit allitani? Ilyen IMAP engedeleyezes meg App Password…
szerk.: Esetleg a Geary-t probald ki, bar nem tudom meg el-e egyaltalan a projekt: https://wiki.gnome.org/Apps/Geary

Én sem értem, bejött a Gmail popupja, megadtam a cimet, jelszot, és mégsem. Csak tekert, tekert, és ennyi.

Már nem elég secure a Gmail szerint.

Lassan kezdek kifogyni az otletekbol. :-D
Esetleg Slypheed: http://sylpheed.sraoss.jp/en/

Semmi baj a Thunderbirddel, csak csúnya szegény :D

Levelezzel parancssorbol… :-)

2 kedvelés

lányok mindenre képesek velünk szemben! ;)

1 kedvelés

De már nem. :slight_smile:

azért még itt se szép :D

Johetne lassan a screenshot, h mi lett a vegeredmeny :)

4 kedvelés

Ugyan sose láttam ezt a disztribúciót (meg nem is vagyok nagy linuxos), de segíteni max úgy tudunk, hogy látjuk mi a hiba. Csinálj fényképet róla, hátha okosabbak leszünk

Most kellene egy kis Linux hozzaertes. Tudnunk kellene, hogy milyen GPU driver van hasznalatban, milyen feluletet esetleg ablakkezelot probal meg betolteni a rendszer valamint azt, hogy a nyelvi csomagok tenylegesen telepitve vannak-e. Ezek kiderulnek a hasznalt rendszer csomagkezelojebol. A lefagyas mit jelent? Megall a GUI? Terminalra vissza lehet lepni? Terminalra visszalepeskor fagy le?

Probalj meg ctrl+alt+f1/f2/f3 stb segitsegevel kimenni konzolba. Ha ez megy, akkor csak a videokartya nyugos. Ha viszont nem megy, az ketto dolgot jelenthet. Le van tiltva az a lehetoseg, hogy at tudj valtani terminalra vagy a GPU driver osszeesett es nem tudsz atvaltani. Ez jelentkezhet ugy is, hogy valojaban atvaltottal, de nem latsz valtozast, de ugy is, hogy a gep meg van fagyva es tenylegesen be van allva. Pontosan milyen gep ez, milyen GPU van benne?

Ha a Capslock vagy Numlock gombot megnyomod, akkor a hozzatartozo LED-ek felgyulladnak, vagy nem reagalnak semmit?
Ha vilagit a LED miutan megnyomtad a gombot, probald ki, hogy a CTRL+ALT+F1 (vagy F1-F2-F3-F4, probald ki mindet) gombokra reagal valamit?
Ha mukodik ez is, es reagal, akkor egy parancssoros felulet fog bejonni, ahova be tudod irni a felhasznaloneved es jelszavad. Ha ez is sikerult, akkor erdemes a

sudo apt update && apt upgrade

parancsot kiadni, majd ismet beirni a jelszavad (mikozben irod, nem fog latszani semmi!) ekkor frissul a rendszer. Ha ez is megvan, akkor a

shutdown -r now

paranccsal ujra tudod inditani, ami utan a grafikus felulet fog fogadni. Ekkor probald meg a nyelvi fileok letolteset.

Ha ettol fuggetlenul be tudod irni a parancsokat, amit irtam, probald meg lefuttatni oket, hatha ez megoldja a hibat.

Rágugliztam a hibára, és nem találtam működő megoldást.

Nyugodtan ird tovabb, ne zavarjon a hibauzenet, el fogja fogadni.

De az csak “kimenet”. Ird be a nevet, nyomj entert, ird be a jelszot, nyomj entert. Ezutan be leszel loginolva. Nem tudom, hogy azon a disztron, hogyan kell atvaltani graphical targetbol sima multiuser targetbe, de ha azt ki lehetne adni, akkor sikerulne atvaltani szoveges modba, es nem zavarna a sok felirat. Ha tenyleg nincs megoldas erre a hibara, akkor at kell valtani framebuffer modba, de annak meg nincs tul sok ertelme.

Egyébként miért nem Tiger megy arra a gépre?