Mac Mini

max az ifixiten vésőt is árulnak majd :D

3 kedvelés

Tegnap berúgtam, és azt álmodtam, hogy az új mini ugyanolyan, mint az Apple TV. Olyan kicsi. Aztán néhány kávé után ma már nem is tűnik akkora elmebajnak. Ha egy (apple mércével) olcsó, de használható kis konfig jönne ki a lakossági júzereknek, miért ne. De ha már vad álmok. Miért ne lehetne az első ARM alapú MacOS eszköz?

Mert nincs rá app,azt tudom elképzelni hogy az iOS-es appoknak fognak destop verziotcsinálni (de amugy ezt is kétlem).

Nem, emuláláshoz még kevés.

De még alapban nagyon messze van teljesítményben egy x86-os inteltől, persze a PI-t már elégé gyorsan számolják de az még nem ugyan az.

Minap túl olcsón találtam egy late 2009 minit, meg is vettem hobbiprojektekre, webszervernek, ilyesmi. Megejtően sok mindenre elég a 2,26 C2D, igaz, kimaxoltam a ramot az itthoni “készletből”, és csak Józsamitét tettem rá, de semmi hiányérzetem nincs.
Ezt csak úgy ideörömködtem.

Nekem (vagyis paromnak) egy 2008as 2,16 c2d macbook van, napi hasznalatra lassan azt merem mondani, hogy alkalmatlan. Persze megy meg a fotokat is megszerkeszti vele de mar szenvedos varos minden munkafolyamat rajta. Ujabb mini hasznaltan pedig olyan aron mennek mint egy imac gyakorlatilag amit nem igazan ertek.

SSD, RAM? (10.6 fölé nem szabad menni vele, ettől persze korlátozott a használhatósága, mert mindenből a legújabb kell.)

Max ram, ssd pedig alap 😊

De egyszeruen a proci keves mar. 10.6-ot pedig mar 6 eve elfelejtettem. Amugy meg 10.9 kornyeken is hasznalhato volt de nem az os a sok, hanem egyszeruen a weboldalaknak is olyan procigenye van mar, hogy keves egy ilyen cpu.
Amikor uj volt meg a dslr-em 6MP-el volt most a baratnom belepo dslr-e is 20. Not a matek ez van.

Egész eddig nekem is 2.4 ghz-s c2d macbook volt ssd-vel, eléggé szenvedős mamár…

Hidd el, az OS eszi meg (és a web, persze).

1 kedvelés

Egyetértek. A 2008-as MBP-nk (az utolsó nem szigetes), még él és virul Mavericksszel, Józsamitével meg már küzd.
Na meg a web. Amikor előveszek régi gépeket tölteni, megmozgatni, pl. a Lombardot, régi oldalakat, pl. internetto nézegetek, azokkal szárnyal. Pedig azon is csak képek és szöveg van, mint a maiakon. A webet kutyák csinálták (köztük én is), de ez messzire vezet, ez meg nem az a topik.

(Nemrégiben belenéztem a feleségem gépébe – 2011 i5 mini + SnowLeó, a rendszert az előző, 2009-es miniről klónoztam –, 2 db bejegyzés van a “Diagnostic reports” táján: egy 2012-ből, egy másik 2015-ből. Ez sokmindent elmond.)

2 kedvelés

Nem rossz concept, de szvsz a taccsbár itt nem adja ki.

https://9to5mac.com/2017/11/17/mac-mini-redesign-concept-touch-bar-face-id/

Ugy nez ki mint egy geek vibrator. Nem szep, de legalabb csunya.
Viszont a face id jo lenne minden eszkozben. Milyen jo lenne a csaladi imac ahol csak ele ulsz es a te beallitasaid jonnek be automatikusan.

1 kedvelés

Jön a céghez egy új designer/sitebuilder. Megvették neki a legkisebb Minit 4 giga rammal, 1.4 i5-tel, meg egy 500 gigás hdd-vel. Lehet, hogy hétfőn feldugja a szebbik felünkbe és lelép… :D

2 kedvelés

Egy ilyen gépet még az ellenségemnek sem kívánnék :)

Ha 512x512-es ikonokat fog rajzolni akkor rendeben van :D

Adobe (sima) CS csomaghoz elegendő…

(mindíg ez a loholás a számok után…ehj)

Biztos gyorsan vesz a cég Adobe CS-t. Hol lehet kapni? :D

A történetben két szép rész van, az egyik, hogy nem kérdezték meg az IT-t, hogy melyik Minit vegyék, pedig ott vagyunk a szomszéd szobában, a másik, hogy ezt a konfigot képes az Apple 180 ezer forintért árulni.

De igazából az apple a saját szemszögéből jól csinálja, ha van olyan aki megvegye akkor miért ne? :)

Persze. Nyilván semmi köze semmihez, a vásárló tájékozódjon vásárlás előtt. Attól még nem lesz rokonszenvesebb.