Mac Pro (2009 early) felélesztési kalandok :)

Ma vettem X5680-asokat az 5650-esek helyett – feleannyiba kerülnek, mint az 5690-esek… majd beszámolok.

Megjöttek, beraktam: Geekbench 3 szerint 21–24%, Geekbench 4 szerint 17% gyorsulás.

3 kedvelés

Nekem most ezt adta

A videókártyára meg ezt

Nem hajt a tatar, de egy-ket jelenleg is futo munkam ravilagitott arra, hogy a MBP eleg karcsu a hatekony feladatellatashoz.
Tanakodok, hogy vajon mitevo legyek.
Nagyon tetszik az 5.1 haza, de szerintem tul oregek mar. Ezert szemezgetek a kukaval.
Viszont tok hulye vagyok a hardwarehez. Dual vagy single cpu? 6-8-10-12 mag?
A jozan paraszti eszem azt mondja, hogy nekem az adobe csomaghoz inkabb a memoria es a vga teljesitmeny kellene. Viszont folosleges dolgokra azert nem koltenek egy kisebb taliga penzt.
De javitson ki a hozzaerto nagykozonseg.
Hacklizni nem akarok. Nem akarok idot es energiat szanni a mokolasra, valogatasra. Azalatt megkeresem a kulonbozetet az eredeti vasra.
Mint mondtam nem holnap vasarolnek, de szeretnek kicsit tajekozodni a tapasztalatokrol.
Hatha van kukas is, akk esetleg megosztana az eszreveteleit.

Minél nagyobb egymagos teljesítmény kell, legalábbis Adobe-hoz (-hez). Vagy egy jobb szoftver, ha az a mintaállomány, amit láttam, valós munka. De lehet, hogy feleslegesen túlbonyolított. Én megpróbálkoznék egy 4,1–51-essel, könnyebben és olcsóbban konfigurálható, mint a kuka.

2 kedvelés

👍🏻

Visszaolvasgattam itt a thread-et, de ebben a vga dologban teljesen elveszek.
Egy Radeon RX580, vagy Nvidia 1070/1080 lesz bootscreen?
Vagy sz@rjak ra es hagyjak egy lowbudget mac-es kartyat a gepben?
(bar gondolom ettol fuggetlen meg flash-elni kellene a kartyakat)

Macekben alapban AMD van.

Flasheles nelkul vagy a gyari driverrel, vagy nVidia eseteben a kulso drivverrel, de a kartya menni fog. Flasheles a bootscreenhez esetlegesen a sokfajta monitorcsatlakozo tamogatasahoz esetlegesen a gyorsabb PCI-E mukodeshez kell csak.

1 kedvelés

Megnéztem: a Firepro D700 (ami a legerősebb kártya a kukához) kb. pariban van a 7970-essel, ha erre lennénk kihegyezve.

Adobe progikat használsz mint írtad. Az oldalukon ki tudod keresni melyik progijuk milyen kártyákat támogat (opencl metál-cuda – amd-nvidia), melyikeket milyen formában, ez alapján már könnyebb dönteni. Ami biztos hogy pl a 2019-es premiere már metált is tud használni. Ez a jövőben, idén, bővűlni fog biztosan.
Azt is tudni kell hogy a metál (mojave oppal érkezett) grafika támogatást nem sikerült (nem is akarták ki tudja) megírni nvidia alá. Tapasztalatból írom hogy nvidiás mbprósok mentek vissza HS-re, mert csiga lassú lett a gépük. Az Apple szakított az nvidiával végleg ezekszerint.
Book pro-t használsz vagyis gondolom külső meghajtókról dolgozol. Ebben az esetben ideálisabb a kuka pro. usb3, thunder csati hegyek. Bőven elég az egy procis, erősek, a duálok még drágák. A kukánál a vidi kártya a leggyengébb lánc, ami nem cserélhető. Ha idén végre kijön az új desktop pro és valóban moduláris lesz valamilyen szinten akkor a kuka ára esni fog.
5,1: én most vettem, Angliából, ebay, 6mag, 3,33Ghz, 32Gbram…155ezer volt. Egy ilyen konfig Eu-ban kb. dupla ennyi, itt a brexit a nyakunkon ami minimum áfát jelent majd a jövőben de lehet vám is. Vége az olcsóságnak Uk-ből. (ugyanez vonatkozik a kukára is) Thunder ugrik, usb3 kari van, működik, hdd.ssd fiók hegyek. Vannak Mojave - metál kompatibilis vidi kártyák, nekem spec rx570. Kaptam hozzá egy HD5770-est is ha kellene a boot. Amitől fosok hogy osx szinten írják ki a gépet, de megoldjuk, mint mindent-)
Everymac pont comon nézd meg a gépeket, a geek számok azért jó viszonyítási alapnak. A kuka nagyon erős proci szinten, a kettős vga vakítás. Az én rx570-em +30-40%-ot ad a kuka fireprod700-nak.

na ugye-)

Márpedig könnyen lehet, hogy a közeljövőben minden Inteles gépet “kiírnak” a macOS-ből: Intel officials believe that ARM Macs could come as soon as 2020 - Future Apple Hardware Discussions on AppleInsider Forums

@bfecka: mint irtam, nem jon szamitasba egyeb gyartmanyu gep. Amiota nyomkodom az egeret, azota ezzel dolgozom. Nincs idom/energiam/hajlandosagom arra, hogy megszokjak/megtanuljak egy uj rendszert, kornyezetet. En igy vagyok produktiv, gyors.

@Andor: Koszi az infokat. Egyaltalan nem gondolkodtam nvidia vonalon. Pont az Apple-AMD osszenoves vegett. A kuka alaptulajdonsagai tetszetosek, de tenyleg nagyon “vicces” a vga “teljesitmeny”.

Nezegettem “garanciaval” arult, felujitott 5.1-eseket. Ezek kozul is az ar-ertek-hasznalhatosag miatt, inkabb a dual fele tendalok. Egy RX580 lesz szerintem a befuto kartya hozza.

Arra meg nem varok, hogy “par ev” mulva majd A-s CPU-k lesznek a gepekben is. A “pro” szegmenst egyelore meg nem tulzottan fenyegeti (szerintem).

Ahhhhh… Miert is gondoltam, hogy te megerted…?!

2 kedvelés

Rendeltem memóriabővítést is: 6 x 8 GB registered ECC-t (eddig 6 x 4 GB unbuffered volt), persze nem jót küldtek: 4 x 8 GB-t és 2 x 16 GB-ot, ez utóbbiak ráadásul PC-12800-asok. Ennek ellenére rendben működnek együtt, bár az eltérő kapacitások miatt a triple channelt buktam, ez a 8+8+16-os összeállítás Geekbench-tesztjén meg is látszik. Találtam még 2 x 4 GB-ot, azokat is hozzácsaptam, és megpróbáltam az összes értelmesnek tűnő kombinációt tesztelni. (Mivel a 3–4, ill. 7–8-as foglalat azonos csatornán fut, így az tűnt logikusnak, hogy a 4 db 8 GB-ost ezekbe a foglalatokba teszem. Nem tudom, a Geekbench-tesztnek mennyire lehet hinni, az eredmények alant, fejlécben az összeállítás, jobb szélen az eredeti felállás.)

1 kedvelés

Tisztelt urak, a fenti kapcsán kíváncsi lennék újabb gépek hasonló adataira (Geekbench 3), tudnátok feltenni?

Geekbench mereseket amikor feltoltod lehet bongeszni.

Geekbench 4 nem lenne jobb? Akkor megnézem neked, a vele egyidős intel ws hacklit :)

Nem töltöm fel, egyedül játszom, de az ötletet köszönöm.

1 kedvelés