Mac Pro (2009 early) felélesztési kalandok :)

Ezzel a gfxcard… appal tobb gond is volt. Az egyik a @Rozse altal irt.
A masik, hogy kulso monitor hasznalata eseten keptelenseg izzitani az integralt vga-t.

Ellenben ahogy neztem egy normalisabb mini arat… Haaat, eleg sarkos.
i7 proci, 32GB ram, 512 SSD… 620nettoert… dvga nelkul. Akkor mar inkabb futson…

Sikeresen kiszedtem a power gombot, csere érett. Rendelnem kell valahonnan. Esetleg valakinek tipp, honnan érdemes?

Ebay?
Bár ott most 3,1 - ig van, nemtom miben más a 4,1-é. Ha a cikkszám egyezik nagy baj nem lehet.
De van egy 2010-eshez nem akarod tudni mennyiért (45ezer) !!!
Vagy innen: 70 dollár

Közben keresgéltem, itt találtam 30 dollárért.

Mindenképpen cserélnem kell, mert ha jól olvastam, az FW frissítésnél a power gombot egyszer tuti kb 5 másodpercig nyomva kell tartani. Ha nem működik a gomb, akkor nem tudom ezt megcsinálni.

Huhhh, nekem 102 dollárt kalkulál az oldal Magyarországra szállítási költségnek…

Van egy jó ismerősöm, akinek szervizhez is van köze, azt mondta hoz egy gomb szettet. :)

2 kedvelés

NVidia videókártyánál melyik gyártó videókártyái az ajánlottak és melyiktől óvakodjak? Talán Czo említette a Kepler alapúakat, gondolom azok a GT sorozatban találhatóak. Ezek az új GTX 980 Ti, GTX 10X0 Ti kártyák gondolom nem Kepler alapúak, de webes driverrel elmennek a Mac Pro-ban?

Azt tényleg írjátok meg, hogy melyik gyártó kártyáit kerüljem és esetleg melyik gyártó kártyáival nem hibázhatok.

Elég régen foglalkoztam a videókártyákkal, laptopokon éltem és ugye ott eleve adott korlátok közé van beszorítva az ember, ezért nem is figyeltem a videókártya piacot. Közben volt ez a bányászat mizéria, erről hallottam, ami meglökte a videókártya piacot és az árakat is. De csupán ennyi.

A segítséget előre is köszönöm! :)

Az Apple kompatibilitasrol fogalmam sincs, de en alapvetoen mindig ASUS kartyakat hasznaltam es meg nem volt veluk gondom.

2 kedvelés

Valóban, ezek Pascal-alapú kártyák. A korábbi macvidcards-os linkemen ott vannak ezek is az ajánlottak között, tehát webdriverrel menniük kell. A kártyákról részletes leírást is olvashatsz az oldalon.

Nem szívesen adok ebben tanácsot, már csak azért sem mert mindenkinek vannak pozitív és negatív tapasztalatai különféle gyártók termékeivel, és ezért favorizál vagy nem egy adott gyártót. Én például sok évvel ezelőtti negatív tapasztalataim alapján, kifejezetten nem kedvelem az MSI és az ASRock cuccait, mások meg ódákat zengenek róluk. Nem vagyok elájulva az ASUS-tól sem, volt tőle olyan cuccom ami kifogástalanul működött hosszú éveken át, és volt olyan is ami egy rakás kakát nem ért. Voltak ASUS, Gigabyte és (jelen pillanatban) Sapphire videókártyáim és azokkal semmi problémám nem volt. Van pár gyártó amit az Apple is ajánl és több maces fórumon is jókat olvasni róluk, mint pl. a Sapphire, EVGA, MSI, ASUS de több Gigabyte kártyáról is írják, hogy remekül működik.

Végezetül még egy hasznos link: Installing a GeForce GTX 1060 / 1070 / 1080 into a Mac Pro 2010/2012

1 kedvelés

Nekem vannitthon Gigabyte nVidia GTS450, Sapphire Radeon 5770, Asus Radeon Rx480. Van itthon Asrock alaplap (mar nem hasznalt), Gigabyte lap (hazi epitett nas) es egy masik Gigabyte lap (filmnezos gep). Ez utobbi regen MSI volt, de fogtam naluk egy BIOS bugot amikor az alaplap 6 eves volt, ezert csereltem mas markara.

Szoval szerintem kb mind1, hogy mit veszel.

1 kedvelés

Megjött - itt van a mac bigi, a mini után ez a neve-)
Elindult a TM restore, több mint hátom óra, ejj de sok idő…
A fazon neve akitől vettem: Chun-Keung Tsang
szenzációs
2óra54 perc…
na most megint 3:20
Fostam hogy hangos lesz és venti csere de halk, picit ütött kopott, lehetett egy csúnya élete, de erre valók a zenekaros matricák nem? hogy elfedje az ilyen hibákat-)

Ez jött meg (5,1 - 6 mag 3,33)?
Én is így jutottam 3.1-eshez annak idején, “véletlenül”…

(Ha több mag kellene, elcserélhetjük a tálcát, nekem 12x2,66 van, de inkább egymagos dolgok futnak nálam.)

Aha ő az, én pont ezt a konfigot vadásztam. Remélem ez a TM restore valóban okés lesz, nincs kedvem napokig telepítgetni. Meg vennem kell usb toldót mert a bill. rövid, most az asztalon van a dög. Most ez van:
6x 3,33 zion
32 GB ram
500-as SSD osx miegymás
120-as SSD cache
1 TB HDD WD black 7200
Radeon hd 5770 1 GB - cserés lesz
Kap usb3-as karit is.

Hm. Az egy procis gepek, nem a desktop X58 chipsettel futottak, mig a ketprocis gepek 5500/5520 chipsettel? Vagy volt olyan 1 magos modell, amibe tobb CPU-t tamogato chipset volt?

Hat ez nagyon erdekes. https://ark.intel.com/compare/36783,36785 ez alapjan az X58 az tenyleg max 1 CPU es PCI-E 1.1, viszont itt https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_X58 meg emlitenek masodik CPU tamogatast es 2.0-as PCI-E tamogatast.

Én úgy tudom, tálcacsere és kész-passz. (Semmi érdemleges infóm nincs, Apple pedig van annyira spúr, hogy nem variál feleslegesen.)

O bazz, ezt nem is neztem eddig. Olvastam, hogy az egyiken X58 van, a masikon van a szerverekben hasznalt 5520. Aztan most latom ifixiten, hogy a chipset is a CPU talcan van, tehat a 2 foglalatos talcan S5520, az egy foglalatoson pedig X58. Tehat, az 1 cpu-s mac probol igy konnyen lehet ketto foglalatosat csinalni. (ebbol a korbol szarmazo 1 processzoros szervereknel, igy kesobb sem lehetett tobbprocesszort bepreselni). O ha ezt tudom, akkor lehet mar lenne egy orias sajtreszelom :D Na mind1.

1 kedvelés

Ezt hivjak zsenialis tervezesnek… ez hianyzik nekem mostanaban.

1 kedvelés

Na szóval, én meg beraktam az NVidia Quadro K4000-t a gépbe, bekapcs, boot képernyő nincs, de mindenféle driver nélkül is megy natívan :slight_smile: A cuda drivert, azt ami erre az El Capitan-ra jó, rátettem azért még a gépre.

07

:slight_smile:

Érezhetően felgyorsult a megjelenítés.

5 kedvelés