Mac Pro (2009 early) felélesztési kalandok :)

Beledughatod a cinema displayt, de kep nem lesz rajta. A monitorba epitett periferiak viszont menni fognak. Az a baj a thunderbolt ilyen modu megoldasaval, hogy notebookon ez oke, de asztali gepnel nem jo. Ha az alaplapon van TB, de bedugsz egy videokartyat, akkor a monitort a videokartyaba kene dugni, de ott nincs TB. Tehat ez akkor lesz jo, ha a VGA kartyakon lesz TB. Igaz, miota a TB USB-C, az nehezites, mert igy a videokartyan nem csak a videokartyanak es a TB controllernek kell rajta kennie, hanem ezen felul egy USB 3.1 kontrollernek is.

Egy dealextremerol rendelt kinai feliratos light ridge controlleres TB1 PCI-E kartya mukodott anno a Mac Proban.

:))), ettől féltem, akkor sajna engem ez a kari nem érint! F***om! eGPUk sem tudnak semmit valahogy, csak összelehetne hozni, nem?

Nem-nem az apple jo fej. Allvanynelkul 1000 dodoval olcsobb a monitor! Mutass meg egy ceget aki ennyit enged ha nem kered az allvanyt.

5 kedvelés

Mac Pro-val kapcsolatosan lenne kérdésem.

szerintetek normálisnak mondható, hogy a CPU A-B közötti hőfok eltér?

Ki van szaradva a paszta alatta. Szet kell kapni, ki kell pucolni rendesen, aztan mx-4-et ala es par evig nem lesz gondod vele.

Most lett cserélve…

Nem
Lehet olyan progit hasznalaz ami nem kepes tobb procit kezelni?

ha nem fut semmi, akkor is ez van,
külföldi fórumon olvastam, másnál is ez, vagy hasonló jelenség tapasztalható

Ne nézegesd, akkor nem fog zavarni.

2 kedvelés

:)) de ha ez hiba, attól még hiba marad, ha nézem ha nem nézem

Nálam is 8 fok a különbség, gondolom, a belső melegebb, a memóriák hőjét is ráfújja a venti.

hmmm… pedig akkor szokott ilyen lenni. Stepping-re ugyanaz a 2 proci?

5680-asból csak egyféle van.

Szteppeljek rajta? :)

az lehet, igen a belső a melegebb…

Akkor ez ilyen, nem kell foglalkozni vele.

Örömmel látom megoldódott a Catalina támogatása régi mac prókra is, sőt szinte minden nem támogatott gépre is -)
Beszarás még “macOS Catalina Patcher” -er is van.
persze eszembe sincs felrakni egyenlőre

Nekem a 2015-ös Air-en volt darabig Kati, de igen hamar megszabadítottam tőle. Megannyi idióta nyűgje volt (amit munka közben vettem észre), hogy se kedvem sem időm nem volt foglalkozni a kigyomlálásával.
Summa-summarum: MP-n se lesz (patch ide vagy oda).

Ááá én is tartom stabilan a két os-el való lemaradást, sőt néha három is becsusszan ha lustolok.

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni.
Megjött a rx 570 8gb videókari, ez szuper. Nafta is kellene neki, de nem találok az országban (vagy csak bénán keresem) ---- Mini-pcie 6pin to Pci-Express 6-pin kábelt. Egy van, de kettő kell.
SY355
Persze amazonon, ebay-en, kínában van, dehát na.
És akkor még kellene egy Y közösítő ami a két 6 pinből csinál egy 8-ast és azt dugom rá a videókarira, mint ahogy ebben a videóban is van:

Vagy létezik más megoldás? Szerintem nem nagyon.