Mac Pro 2010 hangkártya probléma

na igen de 500 körül van már 2013-as 21,5" iMac ami erősebb 5 évvel újabb, kijelző is ott van.

Na hozzá értőktől kérdezném, nézegetem 4,1-eset ahol láttam (elvileg) csak lekapom apple.com a frimware upg. telepítem és már mehet is bele egy 6 magos Westmere proci. És mivel megkapja az 5.1 frimwaret már a 10.13 is simán mehet a gépre. Jól gondolom?

cpu upg lista:

frimware upg.:

ebayen egy X5670 65 euro :slight_smile:

3.1-re írtam a 4.1 már más mivel abból 5.1-et lehet egyszerűen csinálni. Amúgy ha jól választasz prcoit még kevesebbet fog fogyasztani mint az eredeti. Viszont tényleg nagy dilemma mert itt van egy 4.1-es MP (1cpu) 515 euro ebbe még 60-70 euro egy uj proci. de ha hozzá dobsz 800 euroért már 2013as imac-et lehet venni. ami cpuban ugyan ott van. De van ugye egy 27es kijelződ és újabb HW.

Fotófeldolgozás 90%-ban, és 10% videó.

amúgy se kell, miért kéne?

Van itthon nas, videót megvágom utána törlöm nem tartogatom a forrásanyagot. Én reálisan gondolkodom nem pedig 3 milliós költségvetésben ami utána itt csak áll.

Annál kevés olcsóbb és egyszerűbb van, mint egy régi Mac Próba beletolni egy-két vinyót.

Nyilván a gépbe lesz vinyó, de a kész anyag megy NAS-ra. A forrásfájl meg törlésre kerül vágás után. De mint mondtam ez a 10%, 90%-ban fotószerkesztésre kell.

:D
Mondanám hogy fejtsd ki miért, de valójában nemérdekel.

Legalább én kettőnk közül a földön járok.

aha.

Na elégésokat nézegetem az egyedüli esélyes a 4.1 MP lenne (erre még könnyen rakható High Sierra és lehet bele tolni 6 magos procit is).
Ezek a gépek eredeti procival 500-600euro körül mozognak (alap kiépítésben egy cpu-val), egy 6magos cpu bele 130-150euro. Szóval valahol 650-700 euro körül áll meg a dolog, de a nagy helyzet az, hogy egy 2013-as 27" imac majdnem hozz annyi pontot Geekbench alatt mint a tuningolt MP. Az iMac valahol 800-900 euro körül mozog ami sokkal jobban megérheti viszont ez már lényegesen több mint amit költenél rá.
Ekkor jött az, hogy elkezdtem nézegetni a 3.1 MP-ket viszont ezek még 2 cpu-val is csak 20-30% erősebbek mint a 2015 13" MBP. Mondjuk ilyet gépet már találtam 400 euroért. A kérdés az, hogy ki mit javasol?

ui.: a legjobb egy 2cpu-s 4.1 lenne de már az is nagyon drága a korához képest, és akkor még cpu csere is jó lenne.

Viszont harmadannyiba kerül… nem érzed itt az ellentmondást?

Fotófeldolgozáshoz elég lenne egy 3,1-es 8 magos, a videóhoz nem tudok hozzászólni. Meg kellene nézni, a munkafolyamat során használt szoftverek mennyire tudják kihasználni a sok magot, különben teljesen felesleges a második proci.
Egy biztos: a régi Mac Prókat kalapáccsal kell kezelni ahhoz, hogy ne működjenek, a folyamatos terhelést is jól bírják, alig melegszenek.

Nyilván harmad annyiba kerül de az MBP már itt van az asztalon, így haramad annyi pénzt befektetve gyorsabban nem lenne kész a render.

Lehet vajudni heteket, de nem latom sok ertelmet. Teny es valo, hogy az utolso szerias MP-k jobb valasztasnak tunik meg egy ifjabb iMac-el szemben is. S ha beszarik benne valami, akkor viszonylag olcson cserelheto, illetve bovitheto meg.
Noha lehet all-in-one gep az iMac, de nem uj… Ismerjuk a GPU-s es egyeb foltosodassal es porosodassal osszefuggo historiakat. S ha beszarik benne valami (be is fog), akkor nem olyan egyszeru a javitas.

Elhiszem, hogy nem olyan “tuchtig” kinezetu az asztalnal egy akarmilyen monitoros MP, mint egy iMac… De nem osszehasonlithato a ketto munka szempontjabol (bar ez is szubjetiv).

Immaron, hogy mar beruhaztam egy jo monitorra, meg van jopar kutyum a munkamhoz - igy mar en is gondolkodom egy 5.1-es MP vasarlasan.

1 kedvelés

Szerintem a PM is szép, nekem inkább a teljesítmény/ár a lényeg.

…es ezt hogyan? elosztod a mhz-ek szamat a vetelarral, amely eredmenyt a memoria mhz-mennyiseg hanyadasanak negyzetgyokevel osszeszorzod??

…vagy csak nezegeted a p@csmeregetos benchmarkokat?? :)

Ahhoz, hogy egy iMac is kielegitse az igenyeid a foto/videoszerkeszteshez, ahhoz illene kimaxolni legalabb 16GB memoriaval es valami normalis VGA-val, SSD-vel.
Ha nem tudsz venni egybol egy ilyet, akkor kezdodik a “lego”… (es a szenvedes)

1 kedvelés

Komolyan nem érthető hogy a legjobb ár/teljesítményű megoldás érdekel? SSD nyilván adott 2013.as iMacben pedig ha nem tévedek semmivel nem nehezebb a ram bővítés mint egy mac proban.

De amúgy elsősorban MP-t keresek de az 5.1 valami brutálisan túl vannak árazva, de amúgy igazad van a benchmarkoknak semmi értelme, minden gépből veszek egy példányt én magam kitesztelem majd elosztom a render időt az árral és amelyik a legjobb eredményt hozza megtartom a többit pedig eladom. Itthonról mégis mi a fenéről tudnám eldönteni a benchmarkokon kívül, hogy melyik gép milyen teljesítményt képvisel?

Erről beszélünk mi is: mivel az ár behatárolt (amennyit hajlandó vagy költeni), a legjobb arányt egy nyolcmagos 3,1-essel érheted el, legfeljebb egy kicsit többet kell várni a húzósabb feladatoknál, ha felmerül ilyen egyáltalán. A következő (ár)lépcső egy hatmagos 4,1-es lehet.