Mac Pro 2010 hangkártya probléma

Munkara a “pro” vonal, szorakozni a sima… roviden, egyszeruen, nagyvonalakban.

Egyebkent a render ideje is a gpu-tol fugg - javareszben. Ezt pedig orvosolhatod egy komolyabb gpu-val (ez nem olcso megoldas, de a kesobbiekben(!) is megteheted). Es a hangsuly a hatarozatlan idohatarozon van.

Igen elsősorban 4,1et nézek (még ha én cserélem benne a cpu-t akkor is) már figyelek egy párat ebay kíváncsi leszek mennyibe sikerül.

Fontos a friss OS mivel FCPX például megköveteli.

Sierrán is fut, ha hobby szinten szükség van a legfrissebbre.

Ugye viccelsz. Nálam napi 8–10 órát megy, 2–3 monitorral, a villanyszámlánk kb. 12 ezer (mosogatógéppel, szárítógéppel stb.). Alapjáraton kb. 200 wattot fogyaszt a gép. Te 24 órát járattad 100%-os terheléssel? Az csak legfeljebb 600 Ft/nap.

Ez a gép olyan sokat nem mennek, nekem itt a MBP barátnőm meg az idő nagy részében iPadet használ.

De te napit és havit írtál, süsdmeg, Most már látom, hogy 6e x Y = 72e “egy hónapban”, ahol Y=12.

Solar, tudni szeretném, ti mennyi áramot használtok kWh-ban!

Mivel mi árammal fűtünk így ijesztő lesz, olyan 7500kWh környékén/év :)

Nyári hónap?

Mac Pro besegíthet!

2 kedvelés

(Másfél éve alig tudtam 160 ezerért eladni, most inkább 120 ezer lenne a reális.)

De mennyiért vetted? (Le ne írd! :))

Ez ennyiért brutálisan drága! Ennyiért már 4.1 hatmagos gépek vannak vagy még régi procis 4.1 viszont kettő CPU.

10.11 felmegy rá okosba.
4.1 pedig a legfrissebb is.

az 5.1 brutálisan túlárazott szerintem.

Persze megállja a helyét de azért a mai cpu-k lazán dupla teljesítményt képviselnek. Olcsón jók ezek a gépek alkalmi munkákra, de profi melóra már nem választanám magamnak most (persze ha régóta megvan az más kérdés).

Mit ertesz “profi munka” alatt?

Hozzateszem, hogy az en kis vektorgrafikus, nemi pixelgrafikus tevekenysegeimhez meg sok is. Nem tudom, hogy profi vagyok-e, de ebbol elek. Ha nem vagyok profi, azt is lesz@rom…
Egyelore a MBP figyel a monitor mellett, de ha mar monitor, inkabb beszerzek egy rendes desktop gepet.
Oregszem is, a szemem is romlik. 1-2 even belul a 27" monitor helyett majd 30-32"es lesz.
(Tetszik ennek a Dell-nek a kepe)
A glossy screen utan feludito ilyen mogott ulni.

2 kedvelés

Ez egy PC. Amihez van driver, arra felmegy az OS. A 10.8 es ujabb rendszereknek 64 bites EFI loader kell, ezt megoldja Tiamo EFI loadere, valamint legalabb OpenGL 2.1-es 64 bites GPU driver. A 10.9 ehhez kepest behozza minimumnak a OpenGL 3.0 kepes GPU-t (megy 2.1 GPU-val is de nincs hw-es 3D gyorsitas). 10.12-nek kell SSE4 emiatt esik ki a MacPro3,1, mert habar a chipset tamogatna a 45nm-es Xeonokat, az Apple ezt nem rakta bele a firmwarebe.

Szerk: MacPro3,1 helyett a 2,1-re gondoltam. Tehat, a 3,1 tartalmaz 54xx Xeon-t, a 2,1 pedig 53xx Xeont, a 2,1 chipsetje technikailag tamogatja az 54xx Xeonokat, de az Apple firmware ezt nem tudja.

Van telepítő 3.1-hez is. Vagy rosszul emlékszem?

Nem tudom mikor MBP-d van de a mai MBP-k simán partyban vannak az 5.2-es MP-vel. Én légtechnikát építek a munkahelyemen, mi sem veszünk 4 éve hilti-ket hiába mennek 10 évig. Ha hivatás szerűen grafikából, fotózásból élnék nem egy 8-9-10 éves gépre és 3-4-5 generációval ezelőtti CPU generációra ruháznék be ha már “új” gépet veszek. Persze mint mondtam ha megvan az teljesen más mert kiszolgál még de már nem vennék.

Ugy latom nehezen mozdulsz ki a p@csmeregetesbol… :slight_smile:
Nem attol leszek produktivabb, mert 10.2-es MP-n vagy 23.1-es MBP-n dolgozom. Nem attol leszek elismert, vagy megbecsult “melos”, mert mindig a legujabb generacios eszkoz van az olemben vagy asztalomon! Nem attol fogsz jot produkalni, mert 45,78GHz-es CPU van a 2019-es MBP gepedben. A megbecsulest ki kell erdemelni, ki kell termelni. A megrendeloim pont leszarjak hogy milyen geppel dolgozom, ahogyan en is. Nem ez szamit, hanem a produktum! Ez munkaeszkoz, mindenki a sajat altala vegzett munkahoz valaszt berendezest. Nem a publikumnak valasztok, hanem magamnak/a tevekenysegemhez.
Nem tagadom, van ennek emocionalis hattere is. Nekem is fontos, hogy egy olyan masinan melozzak, ami jelent nekem valamit. Legyen valami erzeki, valami bensoseges “kapcsolat”. Vannak gepek amiknek van auraja, van vibracioja. Szuksegem van egy pozitiv egyensulyra, hisz ez a gondolataim, a karjaim meghosszabbitasa. De ez a 2016 Late csak egy aluminium darab, semmi tobb. Oszinten utalom.

Szerintem ezt az ifjabb generaciok nehezen ertik meg (tisztelet a kivetelnek). Annyira kereskedelmi, kapitalista lett a gondolkodasmod.
…es nem csak a technologia teren.

Én nem tudok utálni egy laptopot, mások vagyunk. És közel sincs p@csméregetésről viszont tudatosan vásárlok úgy gondolom és mindig mindenből megkeresem a legjobb ár/érték arányú eszközt.

Az én gondolkodásomnak ha egy munkaeszközről beszélünk, hosszú távó befektetésnek a kétszer drágább ugyan olyan erős laptopot választom nem a 8 éve MP-t ennyi. Nem kell ezen felháborodni és nem kell jönni “én öregebb vagyok, a fiatalok mind furán gondolkodik” dumával.

Szerintem kevesebb racionális ember létezik nálam a fórumon.