Mac Studio

Nem érted ez egy monitor cserélgetni kell a tápkábelt ezt én nem érthetem :smiley:

Nekem júniusra írja a monitort, a gépet májusra… Most komolyan? Finanszírozzam a csóró Apple Inc.-t három hónapra előre? Hát kösz nem, majd ha lesz értelmes szállítási határidő, akkor rendelem meg. A monitoron még agyalok, esetleg Eizo CS2731 is játszik.

Általánosságban: a tűrésküszöb lefelé, az ingerküszöb felfelé mozdult el, jócskán.

1 kedvelés

Jaja, az Istyle -nál sincs eladó (demó gép lehet van), és most 2-3 hetet mondtak. Értelmes szállítási idő a közeljövőben sem lesz.

Azért nem ilyen szörnyű a helyzet :slight_smile: Nem kell egyetérteni, akkor nem lenne miről beszélgetni :slight_smile:

Az egyén szintjén érted? Mert az lehet, de egy közösség olyan lesz, amilyenné tesszük. Ha valaki tárgyi tévedésben van, azt is lehet normálisan kezelni, de egy véleményt, nem is értem, mire jó ez? És itt irreleváns, hogy nekem írják, vagy másnak, nekem nem tetszik, és szóvá teszem. Nyilván ez is csak egy vélemény, mindenki annyit szintetizál belőle, amennyit jónak lát. Uff.

1 kedvelés

Mondom: általánosságban. Piti dolgokon is képesek vagyunk összekapni.

2 kedvelés

Video editing 8.52-től Mac Studio vs csúcs pc, döbbenet. Sztem a többi gyártónak is ebbe az irányba kéne elindulni, ezek a több százwattos radiátorok megértek a cserére. :slight_smile:

Senki sem mondta, hogy cserelgetni kell. De en peldaul mar 2x csereltem cserelhetetlen adatkabelt a Thunderbolt Displayen, egyszer azert, mert szetment a MagSafe, masodszor meg azert, mert szetment a Thunderbolt kabel. Tapkabelbol pedig soha nem is hasznaltam a gyarit, mert hoszu es mert rossz dugo van a vegen. Szerencsere szabvanyos csatlakozo van rajta, lehetett hasznalni negyed olyan hosszu kabelt, mas dugoval a vegen.

1 kedvelés

Én a 2 közül biztos, hogy a PC-t választanám. Nem vennék olyan asztali gépet amiben még egy SSD-t sem lehet cserélni/bővíteni.

Nehogymá’ ne legyen elég valamelyik:

Pofatlansag ennyit kerni ezekert, de ezt megszokhattuk mar az elmult 20 ev alatt. :smiley:

Mert a felső kategóriás ruha, étel, autó,… fillérre megéri az árát? Ha a felső polcról választasz, azt meg kell fizetni.
Aki meg munkára használja, annak 1-2 éven belül úgy is ki kell termelnie az árát.
Nekem is szimpatikus ez a gép, és olyan “must have” az érzés, de anyagilag nem engedhetem meg magamnak, és ki se használnám.
Nem mellesleg máshol sem olcsóbb egy gyors 8TB-os SSD.

//off
En hat hetet vartam egy CTO MacBook Air-re az iCentre-nel, a visszaigazolo levelben 16-20 het szerepelt. :smiley: :smiley: :smiley:
//on

Nem a 8-as a drága, hanem a 2-es. :slight_smile:

Hat ha hozzavesszuk a valos iras/olvasas sebesseget, kicsit arnyalodik a helyzet. Nyilvan igy is dragabb, de azert nem a legolcsobb ■■■■ van bent.
En egyebkent miota “cserelhetetlen” SSD-k vannak azota csak alaprendszer +sw+plugineket tarolok a sys SSD-n. Arra meg akar egy 240-es is eleg. Munkara meg mindig kulso SSD +backup.

2 kedvelés

Nekem egyebkent bejon ez a Mac studio, gondolkodom, hogy cserelem az asztali gepem. De mivel az audio meg mindig mostohagyerek (nativ szempontbol) meg kivarok.
A heten belefutottam egy posztba ami aggaszt, bar egyenlore a tapasztalatok szerencsere ellenkezoek meg rozetta 2 alatt is.
Azt mondjak, hogy a professzionalis DAW-ok rendkivul nehezen viselik a dinamikus eroforras kiosztast nagy sessionoknel. Egy DAW jelen pillanatban azt szereti ha tudja milyen eroforras all a rendelkezesere, (processzor, RAM, stb.) es majd o beosztja. Viszont ARM-nal ez dinamikusan valtozik, eleg csak a RAM kiosztasra gondolni.
Ha ez tenyleg igy van akkor gondolom ujra kell irni ilyen szemmel a DAW-okat, ami nem mostanaban lesz, plane a figyelembe vesszuk, hogy 3 ev alatt sem tortent sokminden.

Nekem cMP-ban van 2 db PCIe SSD (HDD nuku), az egyik 2 TB, 60 ezerért. :slight_smile:
Sajnos manapság nem tudnám kitermelni egy új gép árát.

Ha lehet hinni a méréseknek, akkor a 2TB-os sebessége ~6300/5400MB/s. Persze lehet példálózni, hogy pl. a Samsung 970 EVO Plus 2TB fele ennyibe kerül, de a sebessége is kb. a fele! Belinkelnél egy jóval olcsóbb 2TB-os és legalább ilyen sebességre képes SSD-t? A méret nem minden. n+1 más paramétere is van egy meghajtónak.

Ez egy olyan érték amit lehet a tesztprogram kimutat, de a valóságban észre sem veszed a különbséget. Arról nem is beszélve, hogy ez az érték akkor tartható ha az SSD-n belül mozgatod az adatot, ahogy egy másik eszközre/ről másolsz az rögtön bottleneck-et fog okozni. Szerintem 10ből 9 ember a “lassú” SSD-t választaná fele annyiért ha lehetne.
Btw elvileg az M1 macbookomban is hiperszuper SSD van mégis az asztali gépem sokkal pörgősebb normál használat közben. (Értsd: a macbook már most sokat tud gondolkozni egy app megnyitásán)