Mac Studio

Egyáltalán nem csinálok úgy mint, ha csak ezt lehetne kapni, pont azt mondom, hogy számomra csalódás. A 2018-as mbp-m töltője usb-c és az adapter meg a kábel külön szedhető - szerintem praktikus, szeretem ezt, simán cserélhető a kábel külön. Szimplán az elgondolás nem tetszik számomra, mert előnyét nem igazán látom, viszont már több megoldása is van az Apple-nek ami simán működött volna. De tényleg kiváncsi vagyok szerintetek mivel jobb, hogy egyben van?

Ha ezen pl CEE 7/7 van, akkor nehez IEC13-es railbe vagy szunetmentesbe dugni, amihez ugye IEC14-es dugo kene.

1 kedvelés

Vagy egy adapter

Most tényleg a kákán keressük a csomót?

menczingerm
Pl. érintésvédelmileg nincs szabadon hozzáférhető magasfeszültség. (Kihuzom a kábelt, és gemkapcsot dugok bele), a mágneses csatlakozón pedig emlékeim szerint szabadon hozzáférhetőek az érintkezők. 230V-on ez nem játék.

1 kedvelés

Az iMac adapteren IEC C6 van, az adapterbol pedig nem jon ki 230V, igy a magneses reszen sincs ott a 230V. Sott, a mukodese a korabban is hasznalt MagSafe-hez hasonlit, amikor nagyon-nagyon alacsony feszultseg van csak jelen, ami eppen arra jo, hogy az adaper ra tudjon jojjon hogy csatlakoztatva van valahova. Ugyonigy lehetett volna ezt is megoldani, ha akartak volna. Az teny, hogy a TBD-ben mar kellett cserelnem TB kabelt, mig a power kabelt nem is huztam ki, az be van dugva, amiota itt van az asztalon. Annyi “furcsasag” van csak, hogy nem a gyari kabelt hasznalom, mert az hosszu, egyszeruen gyartottam sajat kabelt, ami pont olyan hosszu, mint amire pont szukseg van itt.

1 kedvelés

Azt nem tudom, hogy meg lehetne-e máshogy csinálni, csak arra írtam ezt, hogy kamuzott az alma és a soc cserélhető-e, gyanítom a T2 miatt ilyen dolgokat ma már nem lehet házilag cserélni, nem?

Nem, a kábel eszközközeli végén. :)))
Peace!!!

1 kedvelés

Nagyon jól tudom. Én csak erre reagáltam:

több megoldásuk is van már a palettán (magsafe/vekonyitott tapkabel)

Mert az, hogy a 230V-ot magsafe-en keresztül csatlakoztassa, elég meredek ötlet.

Nagyon nem értjük egymást :frowning:

Ezekszerint azt mondod, hogy a MagSafe, ami jo az iMac 24"-nek, az nem lenne jo ide? Miert nem? De akar a monitor feneken lehetett volna +1 “C” tipusu csatlakozo es barmelyikbe dughattad volna a tapkabelt, elvegre nem hiszem, hogy 240W-nal tobbre lenne szuksege az egesz megjelenitonek, meg ugy sem, hogy 96W teljesitmennyel tolti pl. a MacBook Pro-t.

Mert én úgy értettem, hogy a magasfeszültségű hálózati csatlakozásnak akar magsafe-et. Csak később hoztad szóba, hogy iMac esetén hogyan van megoldva. Én nem arra reagáltam.

Bocs nem értelek, én erre gondoltam, New M1 iMacs come with color-matched braided USB-C to Lightning cable - 9to5Mac - magnetic power cord-nak hivjak m1 imac esetén és nem magsafe-nek.

Két már meglévő alternatívát írtam ami működhetett volna a “fix” rögzítés helyett, amúgy a pro display esetén sem fix a táp kábel

Mondom én, hogy nem egy malomban örlünk :slight_smile:
Nálam a magsafe-ről ez ugrik be, nem az iMac magnetic power chordja.


Mivel magán a tápkábelen ment a polémia, az nem esett le, hogy a tápegységet is kivennéd a monitorból, és az egy külső dobozban lenne.

A végére csak sikerült megértenünk a másikat :smiley: Én írtam hibásan magsafe-et magnetic powercord helyett - mea culpa :slight_smile:

1 kedvelés

Es vajon hány ember lesz aki azért nem veszi meg ezt a monitort mert fix a kábel benne? :rofl: komolyan uraim egyszer kicsomagold lerakod az asztalra, majd amikor költözöl 5 év múlva egyszer átviszed az újlakásba. Komolyan de tényleg kit érdekel a tápkábel?

Ezt ha a youtuberek nem említik meg a klikekért konkrétan észre se veszitek.

Egy szóval sem mondtam, hogy ezért nem veszik meg, szimplán csak kifogásoltam, hogy szerintem ez egy nem előnyös megoldás és leírtam, hogy szerintem lehetett volna másképp is. Eleve nem vagyok célközönsége ennek a monitornak, illetve pont az a youtuberek feladata szerintem, hogy ilyen apróságokra felhívják a figyelmet, hogy ne utólag fuss bele ezekbe amikor már megvetted.

Berendeltük a maxot, 32 mag gpu, 32 giga ram, 1 terra ssd.
Egyenlőre egyet, de erre is várni kell heteket lehet.

2 kedvelés

De itt nincs hiba amibe belefuss. Ez egy monitor egyszer lerakod az asztalra és évekig ott van. Fura amikor a laptopnak fix a tápban a kábel azt valahogy nem emelik ki. Amikor egy auto vezérműszíjas nem mondják a tesztben, hogy ■■■■. hiszen már lehetne láncos is.
Az apple fixen épít egy kábelt a monitorban (amiröl kiderült már, hogy ki lehet szedni) az bezeg baj és 40 youtuber mondja el róla a véleményét :smiley:
Nem nem az applet védem mert teljesen hidegen hagy, inkább maga a jelenség zavar a nem létező problémáról panaszkodni.

Tegyük hozzá, hogy szerinted “nem létező probléma” :slight_smile: Szerintem meg létező, hogy az Apple megint valami olyan megoldást nyom le az emberek torkán, aminél saját maga kitalált jobb alternatívákat.

Igazából szerintem itt én ezt a kérdést el is engedem, úgysem tervezek ilyen display-t vásárolni.

Az a gond most már itt is, mint a többi fórumon, nem írhatod le a véleményed, mert jönnek az iSzemüvegesek és épp csak el nem küldenek az any@dba, mert valami nem tetszik, ami neked szúrja a szemed, az csak bagatell, kilkkvadasz script lehet, mert ugye… Én egyszer már bannoltam magam innen 1 évre emiatt, érik a következő. User nem lehet hide-olni, marad a leave. Kár. :-1:

A hajsza’ritoban is fix a tapkabel…
Sokkal mobilisebb, tobbet rangatjuk es megis birja evekig :slight_smile:
(en meg eletemben nem csereltem monitor tapkabelt… de meg adatkabelt sem)

2 kedvelés

Leírhatod, senki nem tart vissza. Ugyanakkor azon megsértődni, mert más mást gondol, és le is meri írni… Nem inkább a Te szemüvegeddel van baj?

2 kedvelés