Macbook Pro 15" 2018 folyamatos merülés bedugott töltővel

96W-os új (most használatban lévő) töltő:

  • 20.5V/4.7A
  • 15V/3A
  • 9V/3A
  • 5.2/3A

87W-os eredeti töltő:

  • 20.2V/4.3A
  • 9V/3A
  • 5.2V/2.4A

Amiből – ha jól értem – az derül ki, hogy a gép elvileg 86,86W-ot tud(na) felvenni. Ami amúgy elég is lenne, hiszen full használatban 77-78W körül fogyaszt…

Szerintem ez lesz a kulcs. Az USB-C Power Deliverynel van egy protokoll, ahol meg tudjak beszelni egymassal a tamogatott dolgokat. Esetedben ez valamiert 60W lesz. Ha lenne USB-C feszultsegmerod, akkor azt is lehetne latni, hogy hogyan jon ossze a 60W, de gyanitom ugy, hogy a te esetedben az tortenik, hogy a 20V koruli maximalis feszultseg keveredik 3A-val ahelyett, hogy a 4 - 4.3A lenne. Ezt mondjuk firmware update javithatja, de nem biztos, hogy foglakoztak vele. Jelen allasban az latszik, hogy az uj toltod nem hasznalodik erosebbnek, mint egy 60W tolto. Ha van lehetoseged probalj ki egy 60W toltot, es ha az is 60-nak latszik, akkor megprobalhatod kicsereltetni (legalabb lesz egy kis penzed). Illetve kiprobalhatsz mas marka, 20V/4A toltojet is, ha az megy, akkor az is kepes kiszolgalni a gepet. A 60W is eleg, de ugye tolteni csak akkor fog tudni, ha kevesebbet fogyasztassz, mint a toltoaram.

Köszi az infót, én is arra gyanakszom, hogy ez nem hardveres probléma, hanem valahogy a rendszer (SMC mondjuk) korlátozza az áramfelvételt 60W-ra, ami gyakorlatilag egy 13"-es gép szükséglete.
(Most megnéztem a régi, 2015-ös gépet, és az 85W-ot vesz fel a töltőjéről, szóval már 6 évvel ezelőtt is bőven 80W fölötti teljesítmény kellett a 15 colos gépeknek.)

Különben a fent is linkelt apple-fórumos kommentben, azt írja a user, hogy időnként sikerül előcsalni a normális áramfelvételt (nullára merített akksi, feltöltve 100%-ra egy menetben), de amint kihúzza és visszadugja a töltőt, azonnal megint visszaáll a 60W-os korlátozás.

De miért nem keresel a géphez eredetileg is járó töltőt, ausztriában élek rákerestem még a media marktban is van. Azzal mennie kell.

Egyelőre azért nem, mert az iStyle szerviz és az Apple Support is azt mondta, hogy ez a 96W-os hozzávaló, plusz kifizettem érte 35 rugót.

Másrészt nagyon úgy tűnik, hogy nem a töltővel van a baj.
Nem akartam hosszú lére ereszteni, de a story eleje az, hogy még az eredeti töltővel kezdtem el a munkát, elindítottam este a renderelést, másnap reggelre le volt merülve (kikapcsolva) a gép, és nem tudtam bekapcsolni. Emiatt küldtem el a szervizbe (fogalmam sem volt, mi lehet a baj), ahol azt mondták, hogy a töltő romlott el, vegyek másikat. Na, így van most a 96W-os töltő az eredeti helyett.
Nyilván nem zárom ki, hogy valamilyen fatális véletlennek köszönhetően pont akkor ment tönkre az eredeti töltő, mikor elindítottam a rendert, de azért elég furcsa, főleg az új töltővel adódó probléma után.

1 kedvelés

@bolinas Esetleg a géped nem esik ebbe bele?
https://support.apple.com/en-us/HT212163

Nem, az enyém 2018-as, illetve a probléma sem ugyanez.
Amúgy most sikerült megbeszélnem az iStyle szervizzel, hogy újra átnézik, szóval kíváncsian várom, mit mondanak. Majd report-olok…

1 kedvelés

Csak egy kis frissítés: az iStyle azután, hogy először azt írta nem tapasztal hibát, végül alaplapot cserélt (meg topcase-t a billentyűzettel együtt). Most várom vissza a gépet, kíváncsi leszek, főleg annak fényében, hogy kértem egy screenshot-ot bedugott töltővel és ez jött vissza:

Tehát a 96W-os töltőből 194W-aott vesz fel a gép??

Aha, 96-ot a töltőből, 98-at az akksiból! :)

Rajottek ok is hogy valami nem jo :)

Ez a screenshot fura es “hibas”. Az eredeti angolban ott “Wattage (W)” van es a tolto teljesitmenyere vonatkozik. Ez egy szam, amit szabvany protokollal ki lehet olvasni a toltobol, ennek nem feltetlenul van koze a valosaghoz.

Hát ezaz! Ezt a kérdést feltettem nekik is, de nem válaszoltak.

Nagyon kíváncsi leszek… de ha továbbra sem jó, akkor megint visszaküldöm, már úgyis mindegy.

Jaja, mindezt úgy, hogy az eredeti (géphez járó) töltő 87W-os, tehát ennél többet biztos nem tud felvenni a gép.

Ha keves az a baj, ha meg sok az is baj… Rajtatok kiigazodni :-)

3 kedvelés

Tobbet tudhat! Nekem 61W tolto jar, de a 87W toltovel 87W-vel tolt.

Oké, de 96-ból 194-et is tud a tiéd? :) Mer’ az enyém ezekszerint igen…

1 kedvelés

Végre megjött a gépem az iStyle szervizből!!! :)

:(

– tiszta mocsok az egész gép, monitor, minden
– nem kaptam vissza sem a töltőmet, sem a kábelemet (amit egyébként külön kértek, hogy küldjek el a géppel együtt)

Komolyan mondom az iStyle egy vicc… ide vezet, ha egy cégnek gyakorlatilag nincs konkurrenciája.

Akkor igy siman benyultak a toltot? Gondolom jelezted nekik. Mit mondtak?

Felhívni nem lehet őket (sosem, csak az automata veszi fel, tehát pénzbe kerül mindig), így emailt írtam, amire eddig semmi reakció…

1 kedvelés

Elfelejtették belerakni a csomagba, úgyhogy tegnap külön megkaptam.

Viszont! Semmi változás… megőrülök. Ugyanúgy 60W-ot vesz csak fel a gép.
A fenti screenshot azért mutat ilyen hülye számot, mert High Sierrát raktak a gépre (miért pont???), ami szerintem nem tudja helyesen értelmezni ennek a gépnek az adatait. Ami viszont még furább, hogy nálam már 386-ot mutatott…

Ettől függetlenül reinstall Catalina, majd ott már a normális számok alapján sajnos továbbra is 60W, amit egyébként az Intel Power Gadget app is igazol, és az iStat menu-ben is ugyanez látszik.

Egyszerűen ötletem nincs…