Macbook Pro 15" 2018 folyamatos merülés bedugott töltővel

Csak frissítés és helyzetjelentés:

A fent is említett alaplapcsere (meg topcase, meg akksi, meg billentyűzet) után, a gép továbbra is 60W-ot vett fel, újra visszaküldtem, és – bár állítólag nem csináltak vele semmit – most már rendben van.
Személyesen mentem fel érte Szegedről, biztos ami biztos alapon.
Az alábbi screenshot már az új “állapotot” mutatja:

Ami érdekes, hogy ezek szerint az eredetileg 87W-os töltővel szállított gép, most az új 96W-os töltővel már 94W-ot tud felvenni. Szóval minden működik, szépen renderel, és közben nem merül.

Viszont egy érdekességet azért még megemlítenék.
Amikor felmentem a gépért, a szervizes srácra várva kíváncsiságból ránéztem a kiállított 2020-as, 16"-es MackbookPro-ra. Nem akartam elhinni, de a System infoban az is 60W-ot írt a Power-nél (a 96Wos töltőre dugva). Amikor mondtam a srácnak, hogy “ezt így hogy?”, akkor azt mondta fogalma sincs, és elterelte a szót. Szóval úgy tűnik ez nem egyedi eset, tehát új gép vásárlásakor érdemes megnézni ezt az adatot, mert ezek szerint simán eladnak “hibás” gépeket is.

Azért fura hogy a szervizes ezt nem érti.
Logikus a töltőnek nagyobbnak kell lenni teljesítményben hiszen ha egy lemerült gépet rádugsz es közbe meg videót is renderelsz akkor meg kell kraft az aksi töltéshez is. Ez egyszerű matek. Abba a szervizbe ne menj többet ha ennyi nem esik le a szerelőnek.