Macbook Pro 2011 - A1297 - együttélés GPU hibával

Igazabol a +2 mag +8gb ram az csak raadas a 13” teljesitmenye eleg, a kinelzo meret a fo valtasi ok.

1 kedvelés

En 2015ben vettem a gepem akkor az uj arat nem voltam hajlando kiadni egy 15” laptopert, ma hasznaltan viszont en is azt vennem. Amugy ijoe.hu oldalan erdemes nezegetni a hasznaltgepeket mindig.

Azt hiszem pont itt találtam ezt a linket: https://www.bestmarkt.hu/apple-macbook-pro-154-retina-display-p288198 ennél jobb árat nem láttam, ez még majdnem olyan jó: http://www.komphone.hu/apple-macbook-15/apple-macbook-pro-retina-15-2015-15-i7-16gb-256gb-irispro5200-ezust-notebook - már csak azt lenne jó tudni, hogy kb mennyit ér a 13" 2014 mid gép (tudom amennyit adnak érte :) ). Azon gondolkozom, hogy 300k huf körül meghirdetem.

Októberben a 2015-ös 13"-es gépemet (alapmodell, 128GB SSD), 295-ért adtam el. 1 hét alatt elvitték. Szerintem a tied (mondjuk attól függ, hogy milyen konfiguráció), ha alapgép, és jó állapotban van akkor 270 körül el lehet adni. Lehet érdemesebb inkább magasabb árat megadni, úgyis alkudni akar mindenki, ha meg a magas ár miatt nem akarják elvinni, akkor később lejjebb viszed az árat.

Amúgy először mielőtt felraktam volna megkérdeztem használt macekkel foglalkozó cégeket, hogy mennyiért vásárolnák fel (egyszerűbb mint várni, hogy jelentkezzen valaki érte), de mindegyik 240-250-et mondott ami nagyon kevés, főleg mivel majdnem 50el drágábban ment el. Szóval ilyen boltokat nem ajánlok.

1 kedvelés

Azt nem ismerem annyira, de anno az újkori ára ha jól tudom 550körül volt. Szerintem a 400 az reális lehet, de meg kell nézni, hogy a hasznalt maces oldalakon mennyiért megy, és ahhoz belőni. (Én is azért raktam fel 295-ért mert mindenki 300 körül adta a sajátját, én meg gondoltam alájuk vágok 5ezerrel :D )

Igen, boltot én is kérdeztem már 250-et mondtak ami alacsony szerintem, láttam 2013 13" 290+ ért

https://support.apple.com/kb/sp703?locale=en_US - van 2.6 proci 8gb ram és 256 GB ssd - ha érdekel itt valakit :P

Egy boltnak kell ekkora marzs, különben nem éri meg foglalkozni vele.

1 kedvelés

Elég jó cucc ez a 15-ös, kifogtam egy egész jót a használtpiacon, 2019. áprilisig Apple Care, ebben van egy R9 Radeon is, nem volt a legolcsóbb, de jónak tűnt a csomag, nem bántam meg.

csak igpu-s kell felek a dgpu-tol azzal csak a baj van es nekem nem kell :)

Koszi az infot, meghirdetem 300 korul ugy is alkudni akar mindenki, aztan majd meglatjuk.

A 15” 480 netto de nem merek ujabb gepet venni :(

Evayen kell eladni szerintem sokszor magasabb aron megy el, es lenyegesen nagyobb piac. Persze a magyar bill ilyenkor szivas.

Off: tanács kellene:
2013 eorly?
Visszahívàsban benne van…

Mar mint mia kerdes? Megvenni akarod vagy eladni?

Én sem értem, nekem 2014 mid gépem van, nem tudom a 2013 early hogy került ide :)

Venni akarok

Gyakorlatilag az osszes nvidia-s MBP erintett a dgpu elhajlasra?
…konkretan gondolok itt a mid 2012-re

Úgy tudom, inkább az AMD Radeonok voltak kiugróan rosszak, a 2011-es 15-ös és 17-es gépek sorra mentek gajra. Úgy rémlik, a 2012-es nem retina 15-ösök nem voltak annyira parásak (azok Nvidiával készültek, igen), amúgy én is vadászom egy hi-re 2012-es 15-ösre.

Ugye megy/ment ez a “golyozas” sztori. Ebbol a szempontbol vagyok kivancsi.

En is egy dobalhato mid2012-re palyazom… abban meg bovitheto a memoria :)

Meg korlátlan tárhely, ssd+hdd kombóval! A reball meg ráadásul egy tévút, állítólag nem is az újraforrasztástól javulnak meg ilyenkor ezek - átmenetileg - hanem a szerkezetet érő hő a szilíciumlapkák vertikális elhelyezkedésében tesz helyre valamit - szakmaiatlan vagyok, már nem emlékszem erre. A GPU csere is csak átmeneti, mert eleve fos gpu-k fos hűtéssel. Mióta cserlétettem a gpu-t, folyamatosan pörgetem a ventit SMC fancontrollal, aztán lehet, hogy ez is csak halottnak a csók.

Ahhh… Na ez az. Az ilyen szivasokat kivannam elkerulni.
Vagy meg filoztam egy szinten berhelheto (mid 2012) 13.3-as gepen is. Kicsinek kicsi… de egyebkent nem utkozben valtom meg a vilagot.