Macbook Pro 2011 - A1297 - együttélés GPU hibával

Mondjuk azokkal teli vannak a hirdetési oldalak, abszolút kínálati a piac, már 100 körül is van, bár szerintem cipelni nehéz, akkor már egy 2014-2017 Air jobban kiadja, felbontása is jobb, akksival is többet megy. Azóta is bánom, hogy eladtama 13"-os Airemet.

Bizonytalan vagyok esetemben az air teljesitokepesseget illetoen

Veglegesen nem fogja megoldani a problemat, ugyanis maga a szilicium ostya alatt levo golyok a szarok. Gyartasi hibas az AMD GPU-k tobbsege, ezert nem oldja meg az ic csereje sem.

AMD? Nem intel/nvidia combo van ezekben?

Basszus, de hulye vagyok… azt hittem meg mindig a 2011-es evjaratrol van szo. :D

Abban igazad volt, hogy a temaindito targyat a 2011-es gepek kepezik, de kozben elkalandoztunk a 2012-es MBP-k meg az ifjabb MBA-k iranyaba :-)

Tehat akkor ha jol ertem, a mid 2012-es gep annyira nagy tokonszuras nem lehet? …azon kivul hogy korosodik. Vagy ha talal az ember valami jo deal retinat.
Annyira en nem ragaszkodom a dGpu-hoz. Ezert meg a 2015 MBA-val is szemezgettem. Adatok alapjan nem gondolnam olyan rossznak

Ha második, utazgatósnak kell, szvsz MBA a 2012-es MBP ellenében.

Arra kell csak, hogy a feltetlen szukseges adobe-os szarsagokat megoldjam menetkozben.
Meg egy vmware gepet futtassak rajta egy nyavalyas windowsos app miatt.

Meg mindig azt mondom 2015 MBP 13”

1 kedvelés

2015 MBA i7 lett végül… Arra amire kell, tökéletes.

4 kedvelés

Szia!
Én most küszködök ezzel a problémával szintén 17"-os MBP-vel 3x v 4x csináltak rajta reworkot a macdokinál, de nem használ… teljes újragolyózáson és proci cserén gondolkozom…
Sajnos az enyém már beindulás után nem sokkal beadja akulcsot és újraindul…
Nem tudom, hogy be tudom-e állítani h csak az intel menjen, de már az about mac ablakban is csak az intelt mutatja mint GPU…
Ezekez a kext filokat hol találom meg? Simán copy-pastelem?
Köszi a választ!

Nincs javitott AMD GPU, tehat semmilyen megoldas nincs, ami permanens fixet jelent.

1 kedvelés

Heló, nem tudom, kínlódanék-e a helyedben a további javításokkal. GPU csere is egy százas, ér annyit? Én megcsináltattam, de semmi racionális okot nem tudok mondani, miért. Nincs végleges megoldás, ezt kell elfogadni. GPU csere után is lehet, hogy 3 hónappal vagy később, de újra tönkre fog menni (közben ezt írta @Czo) . Én most úgy használom, hogy folyamatosan forgatom a venntit magasabb fordulaton (smcfancotrollal), de inkább csak nosztalgiából veszem elő.

Ha ki akarod iktatni az AMD-t, akkor pontosan kövesd a fenti leírást. Arra figyelj, hogy akkor onnantól semmi update vagy PRAM reset, mert kezdheted elölről - ha tudod.

Anno a 8600M GT fiaskonal, az nVidia kesobb adott ki javitott majd annak is a javitott verziojat a GPU-bol (2008-as 15" es 17"-es gepek). Nekem egy 2. sorozatu javitott nVidia GPU kerult a 2008-as 17"-es Pro-ba. Ez igy orokre szol. Az AMD ezzel szemben nem csinalt javitast. A 27"-es 2011-es iMacban is 5750-re cserelem a tonkrement 6970-et (5750 volt a 2010-es 27"-es iMacban). Az 5750 nem volt erre a hibara hajlamos, a 6970 pedig masodjara doglott meg. Mivel edesapam hasznalja mar csak ezt a gepet, ezert szamara eszrevehetetlen a 6970-5750 csere.

wow, vajon én is meg tudnám ezt játszani a 17-esemmel, h nem 6750-est rakok bele?
Nézegettem bele csere chippet, de nem tudom h a 6750 M és a sima 6750 között van-e különbség?..

imacben szerelhető, mbp-ben forrasztós a sztori, szerintem ez nem működik, de hátha más jobban vágja

Az iMacban MXM modulon van a GPU, amely cserelheto. Tehetnek bele akar nVidia 2070-et is. Az MBP-ben forrasztott a GPU es annak minden alkatresze. Tehat ezt nem tudod megjatszani. A 6750 egyebkent sem lenne megoldas.

Ilyen elcseszett modellt még nem láttam mac-ből…
Ez a 4. mac laptopom eddig, de egyben a legrosszabb is kb és nem tudom mihez kezdjek vele… Nyilván szeretném használni, Eladni gondolom nem osk eséllyel tudom ebben az állapotban (ha meg is venné vki…)

Nem elcseszettebb, mint barmelyik masik szerintem. Ez egy olyan hiba, ami nem volt elore lathato es fuggetlen az Appletol (ahogyan az nVidia bugok is azok voltak). Itt max az annyiba lehet belekotni, hogy miert nem kotelezettek ezek a cegek arra, hogy ezeket a gyari hibakat orokre javitsak.