Macbook Pro 2011 - A1297 - együttélés GPU hibával

hát igen…
Ha lenne egy javított chip amivel lehetne javítani örökre az lenne jó :)
Így max ugyan azt tudom beletenni, vagy létezik még olyan típus ami jó lehet bele?

Akkor a 6750 és a 6750 M ugyan az a modell csak az M laptoba vló kb?

Csak az lesz jo bele, ami benne volt. Mivel egyeb esetben a GPU koriteset is ki kellene cserelni. Szoval nem, az igy veszett. Meg lehet javitani, de nincs ertelme. A legjobb permanensen kiforrasztani a GPU-t, atrouteolni mindent az intelre es elfelejteni, hogy valaha lehetett kulso minitort kotni a gepre.

Fasza… ha ezt tudom korábban meg se veszem :(
Jól átbaszott az eladó (legszívesebben feljelentemém a francba, van adásvételim) tudnia kellett volna hogy volt-e már javítva v sem, mert a szervízben egyből látták h volt vmi a GPU-val már korábban…
Este megpróbálok átállni csak intelre, kíváncsi leszek
Külső monitort meg nem nagyon használtam eddig se 17-eseel, így nem is fog hiányozni :D Csak majd bírja az Adobe mindent :)

Evek ota ismert hiba ez. Ezert volt ra visszahivas is kb 2017 kozepeig. Valamikor 2014-2015 korul jott a visszahivas azt hiszem.

Sajnos én nem tudtam róla :(
Idén februárban vettem a gépet (de látom h nem néztem utána rendesen–hülye voltam, mert nem is tételeztem fel ilyen hibát h lehetséges… naív voltam…)

Nekem ekozben megcsinaltak a 2009 mid 15” mbp-t.
Sajnos vegul egy kijelzocsere segitett rajta, mert az altalaban jelentkezo “fuse” alkatreszek hibajabol eredo (az alaplapi display connector korul) csereje nem segitett. De igy sem volt egetvero osszeg.
Annyit megert hogy meg szolgaljon ha kell…

Szia!
Megcsináltam rajta végül ezt a szoftveres lekapcsolást, nem mondom hogy elsőre ment, mert nem :slight_smile:
Végül sikerült, de sajnos figyelmetlen voltam és ráküldtem egy szoftver frissítést, azóta legalább 3-4x újra megcsináltam, kisebb-nagyobb sikerrel, de folyton vmi hiba becsúszik…
Most műküdik, de nem működik sem a bill világítás, sem a brightness control, és a sleep sem igazán megy… Viszont stabilan megy, bekapcsolás villámgyors, az alaplapi tölt be, és azt is használja, kikapcsolás is megy gond nélkül (talán vmivel lassabban áll le mint korábban).
Viszont volt hogy a

sor beírása után nem találta a műveletet, aztán megkerestem a mappát ahol lennie kéne ennek a kext-nek, de AMD nevű nem volt csak ATIRadeonX2000.kext volt, így ezt írtam be az AMDRadeonX3000.kext helyett. Ekkor már lehozott egy egész műveletsort, remélem jól csináltam (nekem úgy jött le h megtalálta mit kellett). Hogy van ez, hogy nekem más volt bent a kext amúgy?

Kérdésem lenne még, hogy ezen túl vmit rosszul csináltam h a brightness control és a sleep szarul megy, vagy ez ilyen?

A másik amivel gondom volt, az a nano-ban való műveletek:

beírva ezeket a sorokat nehezen tudtam tovább menni, ill, az aktiválás nem teljesen tiszta hogy kellene csináljam…
A nano-ban navigálás megy, de mintha nem tudnám jóváhagyatni a műveletet, ill

sor rendre nem fér ki, valószínűsítem rossz helyre írom…
Tudnátok segíteni, hogy 100%-ban biztosan jól csináljam meg a processzt?
Köszi!

erről amúgy mit gondoltok?
https://computeco.de/Demux

Nekem gyanús, hogy más típusú a géped. Mikori 17-esed van?

Ez vakmeleg! Gyerekkoromban csináltam ilyeneket pl. Toshiba Librettón (nyák mérete for scale), de már kényelmesebb lettem.

early 2011-es MBP 17"

Fura. Elvileg nem szabadna kihatnia a módosításnak az egyéb dolgokra, amiket írsz (sleep stb.), nálam nem is jelentkezett.

Nekem most gyanús, hogy nálad a 3000-es kexttel van valami izé. Mert ugye azt vissza is kellene tölteni, pont a power management miatt, ami nálad problémás.

hát igen, de hova tűnt akkor? Mert én onnan nem töröltem a mappából…
Csináltam már egy rendszer újratlepítést, de lehet nem jól, mert lehet bezavart ez a programozás és vhová újra elpakolta v kitörölte a kext-eket…
Lehet egy clean install kellene neki és visszakerülnek?(olvastam ilyen probrémáról, állítólag az újratelepítés visszapakolja) De az is lehet nem tudja végig csinálni az installt, a GPU miat… hajajjj

A nano-s kérdéshez tudsz vmi tanácsot?

Miután megszerkesztetted a fájlt nanoban nyomni kell egy ctrl+x (mentés és kilépés), majd megkérdezi, hogy menteni akarod-e a fájlt, ott nyomni kell egy y, majd rákérdez a fajl nevére, ott egy entert kell nyomni.

Kilépés után pedig az “aktiválás”:
sudo chmod a+x /Library/LoginHook/LoadX3000.sh

Köszi!
Akkor kb jól csináltam :)
Viszont nekem a yes, enter után nem lép ki onnan, hanem visszalép a nanoban beírt utolsó karakter után, és ott tudom folytatni a beírást…
Ha no-t ütök, akkor lép ki, ill tovább (de gondolom az nem franko annyira)
Felül látszik a nanos felület, alatta tudom folytatni, de pl a com.apple…stb sort nem tudom beírni rendesen, az utolsó karakter beugrik a beírt sor elejére…
Vmi nálam nem kerek, v az oké, ha yes után ugyan ott folytatom?
Egyébként hogy tudom ellenőrizni, hogy jól írtam-e be a sorokat, ill lehet vhogy javítani utólag?

Igazából teljesen mind1 milyen szerkesztőt használsz, lehet az “mc” egyszerűbben kézre áll (én sem szeretem a nano-t)

mc-t telepítheted innen: http://louise.hu/poet/midnight-commander-for-mac-os-x/

“mc” -vel indítod vagy mcedit /path/of/the/file ha szerkeszteni szeretnél egy file-t

Aha, köszi!
Ezt a nano helyett tudom használni, v a teljes GPU processzt is meg lehet vele csinálni?