MacBook Pro 2016

Az amd nekem a k6II-nel meghalt kb :D cpu piacon egyre brutalisabban lemaradnak.

Prohardvere visszaterve sokszor csak a kommentekert megyek mert van egy ket ertelmes arc, de a 90% valami fantasztikusan ostoba.

Nekem még ilyen gépem van és októberig garanciális, a plusz két évet nem vettem (még) meg. De lehet nem is fogom megvenni, mert inkább eladom és kipótolom majd az újra. Feltéve ha mérföldekkel jobb lesz, mint a mostani. Mert az igazság az, hogy pl ha 2013-as rMBP-m lett volna előtte, akkor tuti nem cseréltem volna le. Sőt, még lehet a 2011, 2012-es rMBP-t sem cseréltem volna le a 2015-ösre. Szóval ha most jön egy nagy váltás és valami olyat hoz az Apple, amitől úgy érzem mindenképpen le kell cserélnem a gépem, akkor megteszem és remélem kapok még majd ilyen árat a gépemért.

dedikált GPU-val sokkal inkább a hűtés és az üzemidő lenne a nehezebb.

De ha átkapcsol brutálisan lecsökken az üzemidő érsd meg egy rendes VGA fogyasztásban majdnem ott van mint egy rendes CPU (és ugye ez dupla mennyiségű hőt jelent).

ezt a 15 dollározást megfejezd már be mert emeletes baromság nézegetél te már VGA árakat mostanában?

1 kedvelés

Most jöttek ki az uj vga-k asztali verzioban. Aminek nincs igazán mobil verziója régi architekturát meg nem kéne belerakni. Mai IGP mellett egyre kevesebb értelme van a integrált VGA-nak mobil gépben ezt be kell látni (asztaliverzió az más). Apple amugy is jó ideje AMD-t használ ami évek óta elégé siralmasan szerepel.

ui.: deszkának az alaplapot szoktuk hívni, csúcsmodellben IGP+dVGA van nem pedig két VGA. A csatlakozók max eltünnek vagy kiveszik őket a vízszint szokott csökkeni, megnőlni meg nem szokott semmi esetleg a paradicsom vagy a gyerek szokott nőni :)

Neked üldözési mániád van, és pro toolshoz mi a francnak kell dvga? :D ne fárasz már…

1 kedvelés

Kijelzohoz alap kene h legyen az igpu…

Akkor most kérlek írd le amit leírtál már 30szor csak ezen a forumon, és lépjünk tovább.
Ez egy MBP 2016 topic! nem érdekel a mac pro.

Igen csak az AMD CPU terén meg i3-at vereget :)

was? ki mondta hogy szükség van i3-ra? éppen ezt mondom hiába jó apu az amd attól még cpu terén egy ■■■■.

Igen, egyébként érdekes, mert az Audio vonalnak is sok még a Macbook Pro 15" i7 teljesítménye. Korábban simán elvoltam a Core2Duo-val. Jó, persze az Audio vonalon belül is vannak eltérések, hogy ki hogy használja, de akik komolyabban foglalkoznak vele, azoknak van külső vas, és nem pluginokat használnak (vagy csak minimális szinten, de az nem hajtja meg annyira a procit), ha pedig pluginozni akar valaki mégis, akkor meg UAD-ot vesznek. Szóval már az Audio (ami Pro vonal), oda is teljesen feleslegesek a bitang erős gépek.
Akkor ott a programozás. Ott is csak nyilván játékok programozásánál lenne elengedhetetlen bitang jó gép (bitang jó videókártyával), de az általános webfejlesztés, általános alkalmazások készítésére is tök felesleges erőgép.
Fényképezésre szintén nem kell bitang gép.
Szóval az általános Pro-nak nevezett vonalból a 3D játék készítésnek és a Film készítésnek van szüksége igazán Pro gépre és a többinek meg totál elég akár a jobbik mac mini is.

Na igen de Pro játékfejlesztő meg ugyse MAC-en fog fejleszteni ha win-re xbox-ra vagy PS-re fejleszti a játékot. Szóval gyakorlatilag marad a videós vonal mint pro vonal. Persze jön Fecka mindjárt, hogy megint apple bérenc vagyok de értelmes területett nem tud mondani, csak leírja 100.szor hogy nincs dVGA, meg nem bővíthető és drága :D. (de a beszeljukmacet megakarja venni :D)

1 kedvelés

De most hogy kijöttek a 10xx nvideak az AMD meg még midnig olcsó népkártyát probál eladni, így telejsen tárgytalan már ez a diagramm is. Amúgy ezek az asztali kártyák a mac pro kivételébe nem jók semmibe. iMac-be beleraksz egy 250W kártyát hozhatod is a szallonát sütögetni :)

45 audio sávot egy utolsó PPC powermac is lejátszik ne viccelj már, neked vna studiod ezt tudnod kell. 800mhz ibook g4 röhögve tolt 8 mono audiosávot logicban, 800MHz!

Ez baromsag, en 4 evig hasznaltam lecsukva a 15-os macbook pro-t 24"-es fullhd monitorra +bill-egerre kotve, es semmi baja nincs a mai napig. Egy griffin elevatoron volt alatte, es semmi extra hutes.

1 kedvelés

Lecsukva racsatlakoztatod a monitort a bill+egeret, meg a toltot, aztan rakonyokolsz a bill-re, es mar megy is.

Nekem csak vezetekes van, de bt-vel is megy csak engedelyezni kell hogy felebreszthesse a gepet.

2 kedvelés

Én már nem is akartam írni, most itt van lecsukva a gép…

Azert olcsonak nem mondanam.

Én imádom. :slight_smile: