MacBook Pro 2016

Azert az igenyeseg elojon amikor megnezed az aljat.

Ez itt nem csak design kérdése, hanem tervezés. Látszik az apple elégé sokat foglalkozott a hőelvezetéssel, a másik tipikus pc-s megoldás vágjuk rá jó sok lyukat venti bele és kész. A videóban ki is emelik az xps hangosabb (hiába olyan mint az ementáli)

ddr4-et miért lesz nehéz integrálni?

Én sem hiszem, hogy őrült fejlesztések várhatóak. Mondjuk hogy a nagyobb és egyben drágább gépben van a lassabb ram – még ha az 1600 v 1866 között tán ha 10% sebességkülönbség van – sztem már tavaly is ciki volt.

Viszont azon filoztam, hogy mikor volt utoljára árfolyam-korrekció, mivel mostanában az € nem túl izmos, ha netán a csökkenő eladások miatt benyomna az Apple 100-200 dodós (ami ugye netto) áremelést, és/vagy korrigálja a $€ difit, akkor itt MO-n hipp-hopp felugorhat az alap 13-as pro teszemazt 520-ra, a nagyobbik 15-ös alapmodell meg túllépheti a bűvös 1M Ft-os árat. Legalábbis az Ipad Air2 és a 9.7 Pro közötti 100 dollár 64eFt árkülönbséget eredményezett 160/224eFt. Brutto listaárak értelemszerűen.

Utolsó karácsonyi szezon teljes forgalma 18,4 milliárd dollár volt ennek az egy százaléka 184 millió dollár, vagyis mai középárfolyamon 52,12 millárd forint (3 hónap alatt) ezt picit mellé lötted. (szerintem a realitás az inkább magyarország teljes apple forgalmát 0,005% birtokolja :D)

Most valaki évente cseréli a gépet a multkori posztodban meg ismerőseid mind 1,1 meg 3,1-es Mac Proval nyomja, dönsd már elvégre :).

Ha beleraknák a 24 magos xeont akkor az áron sirdogálnál itt (azt már megse említem, hogy a feladatokat párhuzamosítani is kell sok appnak már a 4 mag se nagyon megy, de majd jönnek a programozok akik ezt elmagyarázák).

Az optimista becslés a 0,05% :D a 2% teljesne légből kapott.

Az addig ok, de az áremelés az egész világot érinti, az árfolyam korrekció pedig minden olyan deviza elszámolású országot, amelynek az utolsó felülvizsgálat óta romlott a helyzete a dollárhoz képest, inklúding £. Azért annak már sztem lenne érezhető hatása az eladásokra, nem?

Azért van bőven tartalék az árfolyam átváltásnál pont azért, ha a szokásosnál kicsit nagyobb mértékben változna, akkor se kelljen hozzányúlni az árhoz. Szóval nem biztos, hogy lesz áremelés, és ha lesz is, annyira gyorsan nem reagálja le a valuta árfolyam változásokat.

És most nem is kiemelkedően ingadozik, amikor pedig tényleg megugrott a dollár akkor emeltek 1,5 éve kb.

Nem is írtam, hogy biztos, csak elmélkedtem. :)
Megnéztem, amikor utoljára volt “nagy dobás” mbp-nél (2012 retina display, PCI ssd), akkor 2200 $ volt a kisebbik 15-ös ára, 2013 óta 2000.

Szerintem az egész pro vonal ahogy van siralmas. Mikor az apple marketshare < 1% alatt volt addig a pro support komoly marketingértékkel bírt. Mióta viszont az apple = iphone gyártó azóta a pro support esik. Most nem azért de egy PRO gépnél ne a vékonysága meg a súlya legyen a fő, hanem legyen kurvára izmos, lehessen könnyen arra használni amire egy pénztermelő user használja a gépet. Engem nem érdekel ha 2 mm-el vastagabb ha közben cserébe 3 órával többet bír az akku meg vannak rajta értelmes SZABVÁNYOS csatlakozók. Egy ponton túl úgyis a strukturális integritást veszélyezteti a vékonyítás, egy 3 mm vastag 15"-os gép ott hajlik / törik el ahol a szél ráfúj.

A nagy félelmem az hogy

  • Kiveszik a funkcióbillentyűket (ami atom hasznos annak aki dolgozik is a géppel) és beraknak helyette parasztvakító oled touch sensitive szart. Már bocsánat de pro gépeléshez fizikai billentyűzet kell, engem a telefon / tablet is a halálba idegesít.
  • A vékonyítás jegyében kiveszik a mostani elég jó billt és berakják az air alibi billentyűzetét, ami minden csak nem gépelésre való.
  • Nem lesz “normál” usb, hanem CSAK c. Abból is csak 1-2, mert hát a pro ugye nem csatlakoztat semmit a géphez, csak a tárgyalóban villog az almával. Na ja. Egy pro géphez ne kelljen már egy talicska átalakítót vinni! Érted kiveszik az ethernetet, az usb-t, a kártya olvasót, a normal display csatit, a hdmi-t… lesz egy vékony gépem de cseszhetem mert 1 kilós utility baget kell mellé cipelnem “mi van akkor ha kelleni fog” alapon. Ezt csinálom napi szinten évek óta és ■■■■■ idegesítő.
  • Kevés RAM alapból
  • Valami gyenge proci
  • Diszkrét GPU maximum a szupertop verzióban 3500$-os árkategóriában
  • 512 GB SSD a legnagyobb modellben, ami már 3 éve is gáz volt

Egy pro gép ne kössön kompromiszumokat teljesítmény, bővíthetőség és kompatibilitás terén azért hogy kicsit vékonyabb legyen!

1 kedvelés

Egyébként kérdéses, hogy a Pro elnevezés miből van? Mert sok esetben arra használják (főleg szoftvereknél), hogy van egy alap eszköz és van egy, ami többet tud, ezért az már Pro. És nem feltétlenül azt jelenti, hogy professional felhasználóknak kell használnia.

3 kedvelés

bye-bye magsafe… komolyan mondom ezek idiotak, az oke hogy a kis 12" gepre nem fer ra, de hogy a 13-15-rol is lehagyjak azert az gaz.

Nincs fizikai esc? A profik ViMet hasznalnak, ugyhogy innentol ez egy toy, nem pro gep :)

3 kedvelés

Szoval az elso modell, ami hasznalhato (16giga ram, 512 ssd, dedikalt videokartya) az nemi kompromisszummal (nincs hdmi, optikai audio, fizikai esc, ilyenek) 2800 dollar. Azaz 2800 euro+afa, azaz 1.1 millio.
Kosz, de kosz nem…

Megtartottak a mostani modellt, gyakorlatilag az vette at a classic macbook pro helyet. Igy egy kicsit nyugodtabb vagyok.

nem

Nem akarok most azonnal valtani. Ha kidobtak volna a mostani modellt, akkor nem tudtam volna Macet venni, igy jobb a helyzet.

Brutálisan drága, de a második kijelző akkor is nagyon jó. De az a DJ-zés ultragáz volt.

Kolléga teljesen jogos meglátása: ‘És nincs roséaranyban’ :D :D