MacBook Pro 2016

Gondolom renderelni vagy játszani. De ugorj neki újra: “ha már kell a GPU.”

Nem beszélve arról hogy a titánt eltángálja a 1080 (igaz nincs annyi memória) viszont még ki se jött a 1080ti. “Elavult” árhitektúrába én már biztosan nem fektetnék.

javítva: a titan inkább a 1060-nal van pariban :)

Ne is vegyél semmit: mire kijössz a boltból, elavul. Elég, ha az észt osztod.

Miért is,én megmagyaráztam a véleményemet. Ami lehetséges, hogy nem igaz. De te még érvet nem mondtál :)

Ezt értem csak nem értem, hogy kerül most ide az aktuális (3 éves “siralams”) GPU teljesítménye?
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-Titan-vs-Nvidia-GTX-1060-6GB/2191vs3639

Persze vállalható, de egy drágább gyengébb kártya, ami ráadásul már más arhitektúra. ez 1-2 év mulva nagyon megfogja mutatni már magát. Mivel eddig végig pro felhasználásról beszéltünk ez egy elégé fontos érv.

a munkaallomas (resz)feladattol fugg.
Broadcast eseteben a bejovo contentbol a QC utan a Vantage rogton proxyt masolatot is general es az esetek 70%ban a szerkesztok ezekkel proxykkal dolgoznak (Age, Editor Control stb). Csak nehany esetben kell HiRes. Pld a sponsor csoport ki kell szurje, hogy nem e tunt fel valamilyen ceg logoja (es a proxy minosege ebben az esetben nem mindig elegendo). Ezert 16GB altalaban eleg hiszen szamitasok zomet HW trascodolok (szerverek) vegzik a halozatban pld watchfoldereken keresztul . QC-t is.
Vagok (technikai vagok - logok takarasa, audio maszkok (pld nem megengedett szavak), snitek kivagasa stb) altalaban 32GB os gepeken es Premiere + AE hasznalnak. Szinkorrekciok miatt (megesik hogy nem kuldik vissza es a csatornak hazon belul vegzik a surgos korrekciot) minden 5. gep erosebb GPUval .
Promosok erosebb gepeket hasznalnak. De itt is csak kb minden 5. gep rendelkezik nagyobb igennyel ( pld https://knowledge.autodesk.com/support/flame-products/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/mac-pro-sysreqs.html )

1 kedvelés

Na már most… Teljesség igénye nélkül én papírt és különböző rajzszerszámokat is szoktam használni az Adobe csomagban található termékek mellett. Nem titulálom magam grafikusnak, mert nem végeztem el a képzőt… Egyszerűen csak a “megrendelőim” igényeit szolgálom ki - a jelenlegi MBP 5.3 masinámmal és firkáimmal - akik a kreativitásomban bíznak.
Akkor én most “pro” felhasználó vagyok, vagy csak valami talpas trackpad tapicskoló? :-)
(eddig is jól aludtam ezen információ nélkül, ezután is jól fogok… de számomra nem világos az, hogy miért lényeg ez a pro kontra starbucks titulus)
Én tuti nem hajlok erre az új MBP-ra… Az ára sem túl baráti, de ezzel dolgozom, így nem az ár a döntő tényező.
Viszont… Amire én használom a masinám, arra ez a MBP 5.3 teljesítménye is tökéletesen elegendő. Bár memóriából nem ártana a 16 vagy több… de ez van. Nem hátráltat. A CPU-t pont nem használom ki… Csak akkor gond, ha az OS baromságai miatt épp strandlabdázni van kedve. Persze jobb lenne egy gyorsabb SATA interface is, de ennek hiánya miatt sem menekülök az öngyilkosságba.
Viszont az SD kártya olvasót használom, a különféle csiribiri USB dongle-kkal egyetemben. És igen… sokszor belefutok FW800-ba is.
A MagSafe-et naponta kétszer rúgom le és maga a szerkezet már többszörösen bizonyította, hogy bírja a strapát… a folyamatos röntgenezéseket, dobálásokat, extrém meleget és hideget.
…S minek cseréljem le újra, amig ez tökéletesen teszi a dolgát? :)

Summa summarum:
Egy átlagos “grafikusnak” szerintem pont lényegtelen a nyomorék CPU, GPU és egyéb tarkaszar… Ha hülye vagy hozzá, tök mind1 milyen gép mögött ülsz.

3 kedvelés

Amúgy pont én is azon gondolkoztam, hogy leírom ezt. Csak nem grafikus vagyok, hanem iOS programozóként dolgozok egyéni vállalkozóként. Továbbá nekem sincs programozói végzettségem, nem is lesz. Bár nekem 2015-ös 15" rMBP-m van. Merem állítani, hogy a CPU-t a munkám 95%-ban nem használom ki. Sőt, szerintem még a negyedét sem. A GPU meg aztán főleg nem is érdekel.

Szóval hogy a témában is legyen valami: nekem a 2016-os 15" rMBP is tökéletes lenne, sőt, meg merem kockáztatni, hogy a 13"-os is jó lenne, bár szerintem sokat számít a képernyő méret, amikor hordozom. Tehát valószínűleg legközelebb is 15"-os rMBP-t veszek. Az oled csík meg a fizikailag nem létező esc nem zavar. Legalábbis most azt mondom. De egy biztos, hogy jó pár évig még nem valószínű, hogy le fogom cserélni a gépemet.

1 kedvelés

Ezt már többször kitárgyaltuk, a grafikában gyakori a forrásfile-ok jövés-menése, ha nem tudod megnyitni a file-t, buktad a melót, a szoft-oknak van minimum os igénye, amelyeknek van minimum hardverigénye, és már meg is érkeztünk. Nekem főként ezért kellett tavaly lecserélnem a MP1.1-et. Ez egy ilyen szakma. :)

Engem egyetlen dolog tart még a mac mellett… Az ergonómiája. A szoftverek egymás közötti átjárhatósága -noha sokat romlott az elmúlt évek alatt- még mindig jobb mint a konkurenciáknál.
A trackpad működése, mérete és használhatósága messze a legjobb… Az OS gyerekbetegségeit és sajátosságait megszoktam az elmúlt 20 év alatt. Bár elrettent, hogy ami jól és megbízhatóan működött, arra már csak legyinteni lehet.

Teljesen érthetetlen számomra az éves frissítgetési ciklus az OS és iOS esetében. Az OS ugyebár eleve ingyen van… Jár a géphez. Akkor mi értelme? Legyen 2-3 év kifutása egy rendszernek, fektessenek több figyelmet arra, hogy működjön rendesen (de ezt már kitárgyaltam vala…).
A Sierrával már eszemben sincs kísérletezni… A kapitány elfogadhatóan teljesít és még naprakész.

2 kedvelés

Szamomra a 10.5.8 volt az utolso jol hasznalhato es stabil OS… Csak sajnos eljartak az evek felette… :(

a 10.5 minden idők legrosszabb rendszere volt a 10.0 után :) Borzalmas volt az az inteles tákolmány, de a PPC-nél meg szinte és kizárólag a legbrutálisabb PM G5 volt elviseltető.

Az volt az SL? …vagy az akkor a 10.6?? :))
Az SL-re gondoltam

Nekem is hasonlo, de az ML-t kivennem… A tobbi stimmel :slight_smile:

A hacklira is Kapitanyt tervezek telepiteni.
Mar elkezdtem az epiteset… Ahogy idom engedi…

Pont ezt mondtam. De majd vissza linkelgetem nyaron a sok sirdigalast a portok miatt :D.

1 kedvelés

Csak akkor ér, ha addigra neked is olyan lesz.

Miért is? 1 éve vettem MBP-t a következőt 2 év múlva fogom.

Mert a te gépeden még vannak portok.

1 kedvelés