MacBook Pro 2016

Megfogtad a lényeget. Nem azt szoktam figyelni. A gépek adatai pedig nyilvánosak.
Egyvalamire hajtasz: hogy tiéd legyen az utolsó szó.

Ez így értelmezhetetlen, mi a cél? Lehet rajta flekket empéháromba konvertálni oda-vissza, egész nap. :slight_smile:

Nem különösebben fájó, mi észre sem vesszük, pedig eleget megy. Tudom, egy laposhoz képest borzalmas.
(Pl. nálatok mennyi az 1 havi kWh-fogyasztás? Különösen Solaréknál vagyok erre kíváncsi.)

Igen, 5,1-esre: csak átraktam a vinyókat meg a BR-meghajtót és kész, bekapcs. Tettem bele egy SM951-est, hogy ne maradjak nagyon le. :slight_smile:

Mi van? miért hajtanék én utolsó szóra? Amúgy értelmezd amit írtam.
“ucsó MBP 13” majdnem hozza egy 8magos teljesíményét"

de mivel a 15" 4 magos proci volt már régen is ezért:

“használt 15” MBP (pár éveset és simán megvan a teljesímény)"

Ez egy észrevétel volt hiába volt nagyon jó gép a 3.1 9 éves. Ha minden évben csak 10% teljesítmény javulás volt CPU fronton akkor is ma már lazán meg duplázódott a teljesímény. Az új funkciókról, igp-ről már nem is beszélve

Mert rosszul tudod, engem pedig nem érdekel (még) a Sierra.

Annyira sok a “ha”, hogy ennek a valószínűsége elenyésző, de mindent meg lehet oldani. Szélsőséges ellenpéldákat bármire ki lehet találni.

(Villanyszámla: nálunk nyáron 210, télen 340 kWh körüli átlagok. (2 felnőtt, 2 gyerek, minden elektromos (a főzőlap indukciós), szárítógép is van, a fűtés gázzal és a Mac Próval – ez kb. napi 8–10 órát megy. Csupán összehasonlításképpen, kíváncsi vagyok másokéra.)

Azt írják. A 4,1-ből pedig lehet 5,1-et csinálni, úgy tudom.

Csak egy kérdés… Nem használom (de még csak sose láttam) az említett szoftvereket.
Nem megoldható, hogy az aki küldi az anyagot, egy régebbi verziószámmal mentse el az adott projectet?
Nekem is sokszor előfordult, hogy kaptam csilicsálé anyagokat, de akkor csináltattam vele egy értelmes és használható formátumot. Sose hisztizett senki és nem kellett megvennem a világ összes gépét és szoftverét sem.

A 4,1 atflashelheto 5,1-re (elvegre ugyonaz a chipset es az alaplap), az 5,1 pedig hivatalosan Sierra kompatibilis. Ami nem fog menni, az a 4,1 WiFi kartyaja, mert a BRCM4322 elotti chipsetek drivereit dobta az Apple Sierratol, de legjobb eleve BRCM4360-ra cserelni, mert akkor menni fog a Handoff/AirDrop es az Unlock With Apple Watch is.

https://support.apple.com/en-us/HT201475 Az Apple 2010-et ir. Nem hivatalosan minden gepukon megy, amiben minimum Penryn van.

2 kedvelés

Igen, legalabb nVidia 4xx vagy Radeon 7xxx kell a Metal tamogatashoz (ez kb 2012-es Macek), BT4 es 802.11n -es WiFi kell a Handoff/Airdrophoz (ez szinten 2012) es 2013-tol szerelte a gepeket az Apple 802.11ac -vel, igy 802.11ac es BT4 kell a Watch Unlockhoz.

Egyebkent, ez a ketmilliard eves 17"-es, egeszen sokaig tartja a hallhatatlan 2000rpm kornyeken a ventillatorokat.

Szerintem a laposoknal soha nem eri meg az i7 a felarat (apple arazasban biztos hogy nem) persze ha ugyan annyi magrol beszelunk.

Ez érdekes, pont a múlt héten néztem meg, hogyan változott az áram fogyasztás a Macpro vs Macbook Pro összehasonlításban. Éves leolvasásban vagyok, tehát nagyjából kiegyenlítik egymást a különböző hónapok kilengései, gondoltam, hogy azért valamennyit biztosan fog csökkenni, lévén hogy ez nálam is megy napi 10 órát, ráadásul nagyon alacsony a számlám (déli fekvésű ablakok, kompakt fénycsövek, gázfűtés). Konkrétan 0 változás történt. :))) De tényleg, a MP1.1-hez képest tavaly február óta a 2012-es MBP-val forintra ugyanannyi lett a számla idén is. Ez azért meglepett, még akkor is, ha ugyanúgy egy 24"-os monitort használok hozzá, ill. 2D-s grafikánál azért nem izzasztottam halálra a MP-t sem reggeltől estig.

edit: ja, a macbook kijelzője minimum fényerőn megy, mióta megvan, tehát az sem eszi az akksit, reggel feltöltve kapcsolom be, dél körül kell rádugni az adaptert.

De mégis, mennyi, titok?

Ja, nem, csak nem emlékeztem a pontos összegre, olyan hasonlóak ezek a gáz, meg a t-genyó, meg a digi, de most megnéztem: 6500 a villany. :)

Gondoltam megpróbálom visszatekinteni, de egy 2015-ös migrálás miatt nem látom a villanyfogyasztásom… és 2016 február óta effektív nem diktáltam, csak most.
Igaz, itt nincs MP… de sokáig volt egy 3kWA-s UPS :slight_smile:

Le tudod fordítani? :)))))

OFF… :slight_smile:

ui.: nagyjából 7-8e huf-os havi számladíj. csak a fűtés nem elektromos, a melegvíz az 120L-es bojler. indukciós tűzhely, sBs hűtő… 50nm lakás

5 kedvelés

Par eve bekerult az expiremental support smartctlbe is, de csak OS X alatt es csak Apple NVMe SSD eseten.

És az Apple kivel csináltatja vajon az nvme ssd-t? Samsung?

update: ahhh… most olvasom. akkor sandisk-től veszik? (ha jól értem)