MacBook Pro 2016

En nem latok itt semmi problemat, ugy nez ki, mint egy notebook, amit lehet hasznalni. Valoszinuleg a hutese is ugy van osszerakva, hogy nem olvasztja le magarol a GPU-t (ahogyan azt Apple gepeknel megszokott), bele lehet dugni az ethernetet, es lehet rajta dolgozni.

1 kedvelés

Mi a rossz az aljaban? Leveheto ablakok mogott vannak a felhasznalo alltal cserelheto alkatreszek. Az Apple amig volt cserelheto merevlemeze vagy belso MiniPCIe foglalata, az unibodynal mar akkor is egyben engedte csak levenni a gep aljat. Nem beszelve a nem unibody MBP-rol, ahol szinten le kellett bontani a top caset egy WiFi modul vagy merevlemez cserehez. Nincs ezzel baj, sokkal jobb megoldas, mint amit Apple csinal/csinalt.

Hát nem tudom, én viszonylag ritkán nézegetem a laptopom alját:-D

2 kedvelés

En hasznalni akarom, nem nezegetni. Mostanaban mar nem hasznalhato gepeket akar gyartani, hanem szep gepeket.

1 kedvelés

Es miert nem lehet egy gep szep is meg hasznalhato is? Ez valami ordogtol valo hogy a kesz termeket kicsit rendbe rakatjuk egy formatervezovel is? Minden targynal torekszel a designre borzalmas lenne egy mernokok alltal tervezet design vilagban elni. Ha minden csak funkcionalis lenne.

Megjegyezném:
1., Ha egy hordozható géppel dolgozó IT mérnök (aki gubbaszt pl. egy szerverszobában), annak egy minimál design-os masina úgy kicsúszik az öléből mint a sicc…
2., Egy ilyen masinával dolgozó ember vélhetően mérnök, így a mérnökök által tervezett design több mint valószínű, hogy tetszik neki… :-)

De lehet epitesz mernok is…

Barmilyen premimum draga dolgot nemlejet eladni ha ronda csak IT cuccot.

Ugyan nem premium, de

1 kedvelés

Gondolom, ezért is sorok éjszakáztak a kereskedők előtt…

1 kedvelés

Ez alap, évekig beszéltük hogy ki volt az a fönök aki rámondta:

  • ez az ez kell nekünk megtaláltad a formát.
    (amúgy ez nem volt tól jó példa mert egy kimondottan praktikus autó, és bün ronda. nem is látni túl sokat belőle. :)

Nem azt mondom, hogy rondanak kell lennie, de a praktikussagot (darabokban leveheto fedlapok), a kompatibilitast (vegtelensok csatlakozo es bovitohely), es a teljesitmenyt (levego bearamlo nyilas, kiaramlo nyilas, vastagsag, ventillatorok szama) eleg sokszor probaljak felulirni a designerek. Ezutan meg jonnek a marketingesek, akik telematricaztatjak az eszkozoket es vegul jon meg valaki, aki figyelemfelkeltesbol kitalalja, hogy vakito kek ledek legyenek rajta.

Szerintem az előző retinás gép is egy pofás darab. Biztosan összeomlott volna a tőzsde, ha mondjuk az egyik usb-t meg az egyik thunderboltot lecserélik type-c-re, a max ramot feltornázzák 32-re, és lecserélik a procit. Lehet, hogy arra még hely is lett volna a házban.

2 kedvelés

Nem neztem meg de a procit mait hasznalnak mennyi ramot kezel maximum amugy?

Ameddig cserelheto volt az aksi, annak levetelevel megoldotta az apple a ram, hdd cseret. Ezt a pc gyartok 2 kisajto plussz az aksival. Amugy hiaba vekony a MBP. Hasonlo design gepek kozott brutal jo a hutesuk. Amugy nem kell ezer lyuk a gepre pont annyi amennyi van csak rendesen meg kell tervezni.

A MacBookokon (a GMA950/X3100-es modelleken) volt egy lecsavarozhato resz mogott a ram es a hdd. A nem unibody MBP-ken es a PowerBookokon a komplett top caset el kellett tavolitani (a hddhez), mig a konkurencia megoldotta ezt normalisan 1-1 leveheto elemmel. Az unibody gepeknel a komplett aljat le kellett csavaroznod mind a ram, mind a lemezcserehez. (kiv az elso 15"-os unibody, mert annak kiveheto volt az akkuja).

Pont erről van itt egy nagyon jó cikk.

Talán, ha nem az lenne a legelső szempont egy pro gépnél, hogy minél vékonyabb legyen, akkor férne bele nagyobb akksi.

Igen, az ára is :D

Mondjuk miert akar ma mindenki dockolni, es miert nem akart mindenki dockolni 5-10 evvel ezelott? Valszeg ma sokkal menobb a dockolas Apple gepeknel, mint regebben, amikor ez leginkabb az IBM ThinkPad csalad szolgaltatasa volt. Esetleg jobban megeri ilyet fejleszteni? Mert Thunderboltos kiegeszitoket sokkal dragabban el lehet adni, mint anno az ExpressCardos dolgokat?

Hivatalosan a Lenovo megoldasat Port Replicatornak hivjak (es talan a Dell is igy mukodik). Alapvetoen a kulonbseg az, hogy a notebook dock csatlakozojara kozvetlenul ki vannak vezetve az egyes portok az alaplaprol, mig az USB/Thunderbolt megoldasoknal minden periferia az USB/Thunderbolt csatornan keresztul fut, ami mindig lassabb es kevesbe megbizhato lesz, mint a kozvetlen csatlakozasok.

Tudom, hogy hogyan mukodik, csak azt nem ertem, hogy 10 eve, amikor egy ThinkPad tulajdonos kirohogte az MacBookPro/PowerBook tulajt, hogy nem tud dockolni egyszeruen, akkor azt a valaszt kapta, hogy folosleges. Ma meg, minden modern port ellenzot azzal hurrognak le, hogy “figyu haver, 1 kabel, es ennyi”. Miert lett ez most ennyire nagy dolog?

1 kedvelés