MacBook Pro 2016

DDR4 nem fog erkezn. A Q1-2017-ben bejelentett processzorok sem tamogatnak LPDDR4 chipeket. Ha nem ragaszkodnanak az LP chipekhez, akkor mar a mostani modell is kaphatott volna DDR4 chipeket.

Kizárt :D

Lassan írom, hogy a fiatalabbak is megértsék: S U P E R D R I V E !

:))

2 kedvelés

De itt a “pro” mar csak egy ilyen hozomany, avagy eladast segito marketing sz@rsag, amitol a jelenlegi hipszterek “pro”-nak erzik magukat facebook-ozas kozben…

1 kedvelés

Egy valóban pro felhasználó tud takarékoskodni a tárhellyel. :)

3 kedvelés

A “/Library/Developer” valamint a “~/Library/Developer” es az “/Applications/Xcode.app” mindenbizonnyal lajkolja ezt a mondatot :D

4 kedvelés

Ha nagyobb kell, veszel magadnak, nem kell rájuk várni.
Az én rendszereim 60 gigán is elfértek, amíg csak kellett.

Egy honap non stop(!) intenziv munka folyaman a gepek (tobbnyire MBP 13.3) jol birjak a hoseget (>40 fok) magas paratartalomnal.

  1. Davinci Resolve proxy keszites(4K 25/50/75fps+ARRI Alexa logC -> custom lin LUT -> HD Prores 422proxy), sync (naponta 2.5-3 ora forras (ez kb 6-8 perc/nap tiszta kitermeles ami filmnel nagyon magas es mar mar a minoseg rovasara megy)) Proxyk keszitese- 1:1 idoben.
  2. elovagas. (FCP7/AVID/Smoke)
  3. XML export-> Resolve (ha FCP7ben volt az elovagas akkor Smoke-on keresztul ugyanis a Resolve neha hibazik a FCP7 XML conformingnal)

40 fok kulso homerseklet es magas paratartalomnal az 1. pontban leirt transzkodnal a gep izzik, nagyon felporog, de birja 3-4 oran keresztul a maximum terhelest minden nap.
Szoval a tengerparti munkat egyenlore jo birjak.

5 kedvelés

Miert fcp7? Mar 8 eves. Megy meg rendesen a legujabb OS-eken is?

sokan hasznaljak meg a FCP7-t rough cut-nal. foleg azok akik a multiclip seq hasznaljak (es/vagy a sequence-en szinkronizaljak scene shotjait). Az uj OS-en is fut a FCP7 (legalabb is olyan szinten amilyen szintig hasznaljuk
Gyakorlatban ez igy mukodik (megprobalom roviden ilusztralni korabbi screenshotokkal amit ezen a gepen tallalok, mivel most buszon utazok es a kulso tarolok (forrasanyagokkal) nincsenek csatolva)

  1. A loggerek adjak az Alexa forrasokat es azokat behuzom a Media Poolba:

    rahuzom a LUT-ot es exportalom a proxykat.
  2. Naponta kapok kb 90-120 db videofilet (altalaban 2 Alexa mukodik. De az sem ritka hogy 4db) es 8 csatornas (multitrackes) audiofile-t. Ha valamit elbaltaznak a kollegak akkor 8x tobb audio monotracket. Bar az audio es video TC-ja ossze van hangolva, tobb esetben csuszik. ezert a TC sync nem megbizhato.
  3. ha FCP7 eseteben tortenik a szinkronizalas, akkor vagy a sequence-en (Create Multiclip Seq)

    (ebben az esetben a FCP szepen felsorakoztatja idoszerint a fileokat (a TC az idohoz van beallitva )
    vagy a merge (logikai link) alapjan mukodik.

Altalaban azert nem “egetjuk” a Resolve-ban az exportalt proxykra a +8 audiot mert miutan a vago megvagja az anyagot es a Smoke/Resolva-ban felemeljuk es lecsereljuk a proxyt, a conforming folyaman a Resolve ugy is lecsereli az eredeti source-re. Az Alexa pedig csak ketcsatornas audio draft-ot rogzit. Szoval link kell a tiszta audio fileokhoz.

Ezert, osszegezve: A FCP7-et meg lehet hasznalni mert ugy is Prores 422proxy tomoritesu fileokat hasznalunk rough cutnal es a “create multiclip sequences” funkcio meg mindig erdekes lehet hiszen a video es audio fileok halmozatat szepen felsorakoztatja a timeline-on TC-ban rogzitett idopont alapjan, es megkapjuk a napot 12oras sequence-kben.
Tobbre a FCP7-t mar nem hasznaljuk. 50 es 75fps footagekel torteno precizebb munkat is mar a Smoke-ban vegezzuk conforming (visszakepcsolva az eredeti forrasok) utan.

10 kedvelés

ne haragudjatok… Neha nehezen tudom magam magyarul kifelyezni. Gyerekkorom ota angol,orosz (es most meg +arab/francia) nyelvkornyezetben tartozkodom/elek. Legkozelebb rovidebb, tomondatokban fogok fogalmazni

Egy volt osztalytarsam mondasa:

  • peti nem te vagy ilyen okos, hanem a tobbiek ilyen hulyek.

Szerintem nem a magyarra értette @bfecka, hanem magára a folyamatra. Számomra is - aki nem foglalkozott soha videovágással, pláne nem profi szinten - a nagy része érthetetlen, ettől független élvezettel olvasom :D

A szakmai tudás hiánya miatt nem értem a folyamatot az meg nem a te hibád :D

Smoke, Resolve, FCP7 (ilyet már láttam :D) - kb nem mond nekem semmit csak, hogy valami videovágással kapcsolatos program, ugyan úgy találgatok minek a rövidítése lehet a TC - ami gondolom ha ezzel foglalkoznék alap lenne.

Valóban nem értek én sem sokat belőle a szakmai tudás hiánya miatt, de légyszives postolj még ilyeneket, nagyon szeretem őket olvasni, szeretek belátni a dolgok mögé:-)

Annyit értettem meg első olvasásra, hogy videovágásról van szó, Final Cut Pro-val. :)

En csak addig jutottam, hogy eleg meleg van…

(Esőjáró is szokott olyat posztolni, amit csak ő ért.) :)

Nem igaz, itt vannak még fejlesztők, úgyhogy nem vagyok olyan magányos, mint egy Smoke-ba oltott Avidos FCP :D

1 kedvelés

Nem vagyok videos de fotozgatok 90%ban teljesen vilagos amit ir.

Nem, Chuck Norris tud olyat postolni, amit csak ő ért.
Eső tud olyat is postolni, amit ő nem is ért, de más igen. :))))