MacBook Pro 2016

koszi)
A problema az. hogy a XQD kartyakat kettesevel (USB 3.1-n keresztul) kapcsolom a MBP-hoz es ingesztelem (toltom fel) Thunderbolt3-n keresztul a QNAP TVS-1282T3 NAS-ra. Szamomra kritikus szempont a sebesseg. kb 2x110GB anyagot (2x128GB XQD kartyat) igy max 5 perc alatt feltoltom a NAS-ra.

  • en minimum 6 honapot toltok evente forgatasokon. nincs eselyem tesztelgetni a gepet szintetikus korulmenyek kozott (nem elesben)
  • es/vagy az elmelkedo “szakemberek” publikus velemenyet nem veszem komolyan. Gyakorlati tesztekben pedig sajnos mi is eloors vagyunk.

A “pattanás/kattanás” hang úgy fest 99%-osan megoldódott… Illetve elhárítva nincs, de megvan a forrása.
A minap lettem figyelmes, épp aktuális elbambulásom folyamán, hogy a kijelző egy fekete/tükröződős felületén a kattanás pillanatában megremegett a tükröződés.
Számomra ez egyértelművé tette azt, hogy a gép melegedésével, hőtágulás okozza a fizikai “reccsenést”. Vélhetően a zsanér környékén kereshető a forrás, mert néha a fedél nyitásakor is jelentkezik hasonló, de gyengébb pattanó hang.

Elég kiábrándító…

A korabbi evek peldanyai (eltekintve az ismert szeriahibaktol) is ekkora aranyban hullottak el?

Ugyanitt alig használt usbc billentyűzet és 1 kilós halonnal oltó eladó. :)))))

1 kedvelés

annak idejen irtam errol a bM-en vagy itt. 2012-2013ban sokat.
A korabbi gepekkel nem voltak problemak. Rovid projectek (kb 40 forgatasi nap) akkor gyilkoljak le a gepeket le ha nem tartjuk be a kialakult hasznalati szabalyokat (fent mar leirtam).
Hosszu forgatasoknal (pld a mexikoi Paradise Hotel (Eden Hotel) amit a magyar csapattal parhuzamosan kezdtuk 2012 januarjaban, de nalunk majdnem ket evre elhuzodott) viszont mar a 2.5-3 honap elteltevel lathattuk a brutalis valtozasokat. A csatlakozok elrohadnak, a fem feluleteket rozsda lepi el.
A PC (Dell, HP stb) nem birtak a strapat es szo szerint elrozsdasodtak (max 3 honap). A MBP-k jol birtak csak a csatlakozok rohadtak le. A ventilatorok homoktol lealltak, de a gepek meg mentek. Az egyik MBP-bol meg egy halott gekkot is kiszedtek a szervizben.
A leggyilkosabb project 2013ban volt amikor Mikronezia (Palau), Guam es Papau Uj Guinea szigetein forgattunk esos idoszakban. A MBP-k (8.2, rMBP) 50%-at elveszitettuk (elsosorban az elso generacios rMBP-kat). A Miami forgatas elott beugrottam az egyik hawaii Apple szervizbe es nehanyat meg tudtak javitani. (Ketto alaplapcsere). Akkor annyira megtepazott az a 40 napos Survivor forgatas, hogy kenytelen voltam potolni a gepparkot LA, Vegas es Miamiban a kovetkezo 2 hetben.

Ilyenkor hol hasznaljatok a gepeket satorban? Ennyi mbp arabon a studio egy luxus yaht fedelzeten is lehetne :)

Na persze))) Itt volt a playback az elmult heten:

es most nem viccelek. A generator kint duruzsolt olyan hangosan hogy alig hallottam valamit meg fulhallgatoban is.

2 kedvelés

Vezesd le a fonoknek, olcsobb egy rendes hajot berelni mint felevente venni 20db MBP-t.

Kicsit off de jon az uj iMac pro? Vesztek belole?

fogalmam sincs hogy jon e, de nem is nagyon erdekel.) Februarban elvileg Jordania, majd ismet forgatas a Szaharaban. Sem nekem sem a productionnak nem kell most ilyen nagy gep.
Majd ha (ismet) bekoltozok a studioba, akkor talan. De az is kerdeses. Ennyi penzert inkabb HP-t veszek (a finishinghez) es Linuxon futtatom a Davinci-t v a Smoke-ot.
A MBP-kon torteno elovagasokhoz proxyt pedig mar a NAS-om is napi szinten fog produkalni egy Nvidia M2000 kartyaval automatikusan.

1 kedvelés

A MBP 2016 Late a zsanérjánál pattog.
Hogy most direktbe a zsanér, vagy valami olyan alkatrész ami közvetlen ezzel van összeköttetésben azt nem tudom.

A lehetséges billentyűzet baromságokat (szerencsére eddig elkerültek…) ezzel oldottam meg:

2 kedvelés

Pedig szerintem nagyon jó kis billencs… Tény, hogy nem a legcsendesebb, de érdekes módon a mai napig bírja…

ezt még g4-hez adták? :) kell egy ilyen a macprohoz majd :)

le kell sz@rni. komolyan.
Az enyémben is “csúszkál” valami ha mozgatod a levegőben, lehet hallani, halk puffanás. (előző gépem is ezt csinálta) Minden piszlicsáré dologgal nem szabad idegesíteni magad, én is már agyvérzést kaptam volna, ha minden ilyen után napokig azzal foglalkoznék, hogy miért nem megy, miért ad ki ilyen hangot, mit írnak az apple support oldalán stb.
Amíg bírja (remélem sokáig mert nem kötöttem biztosítást :D ), addig bírja, utána kuka / eladás úgy is.

G4-ekhez volt, jaja.

Egyebkent lesz@rom… Megtanultam mar, hogy ne idegeskedjek minden baromsagon.

Amiért neked NAS, fényképezőgép, mac pro, mbp, szerver, 10GB lan, studio, szintetizátor, dobgép… soroljam? :D

Itt az ideje nyitni egy “nem tudunk egymas nelkul letezni” topic-ot @solareclipse es @bfecka reszere… :-)

5 kedvelés

Nekem is ilyen van, viszonylag sokáig bírja. Tavaly tudtam szerezni egy fóliásat, tegnap előtt “elhallgatott” a bal oldali ctrl és az alt, így kuka (?).
Az utódja (A1048), aminek hátrafalé nézett a 2 USB-je, elég hamar tönkrement, aluból is már kettőt elhasznált a feleségem, pedig nem kalapálja.
A legjobb talán a valamikori Apple Extended Keyboard II volt.

Csak ne legyen kötelező olvasni.

2 kedvelés