MacBook Pro 2016

Nekem első alu van. Ebben már van cola, whiskey, tea minden, és még mindig megy. De azért így 10 év után ideje lenne lecserélni a ‘space’ már nagyon határozottan kell le nyomni. Legszívesebben vennék egy BT-t csak két gép között használjuk folyamatosan így a bt sajnos annyira nem opció.

Amúgy ezt már próbáltad a billentyűzetre? https://support.apple.com/hu-hu/HT205662
Kalapácsnál talán kevesebb kárt tesz :)
Durva, hogy ilyen dolgok felkerülnek az Apple oldalára :D

5 kedvelés

9 posts were merged into an existing topic: Matias Wireless Alu teljes kiosztású billentyűzet

Bár nem teljesen Macbook Pro 2016, de azzal kapcsolatos vásárlás miatt kérdezem.
Az USB-C-t át lehet alakítani FireWire-re?
Mert ahogy utána olvastam, csak úgy mehet, hogy USB-C (TB3) - TB2, TB2 - Firewire 800, Firewire - másik firewire (ha kell).
Sokan azt írják, hogy megszűnt a támogatás a 10.13-ban, bár ez nem azt jelenti, hogy ne működjön. De ha letesztelem a TB2 - Firewire - eszköz kombót a mostani 2015-ös gépemen, és működik, akkor működni fog a 2016-os gépen is?

10.13-ban nekem mukodik minden Firewire cuccom. Mind a halozat, mind a videoatvitel, mind a diskek. A TB-FW “atalakito” az egy aktiv atalakito, olyan mint egy PCI-Expresses Firewire kartya az asztali PC-be. A TB3-TB2 az csak a “slotot” alakitja at, kb ugy lehetne ertelmezni, mintha PCI-E x16-ot alakitanal PCI-E x4-re. Az FW800-FW400 atalakito pedig csak a csatlakozo formajat alakitja at.

1 kedvelés

Azért majd erről lőj egy képet :)

szerk. Eredetileg a belkin úgy tervezte lesz FW800is a TB dockon amit készít, végül nem lett. De ennyi átalakítómegvásárlása már egy kisebb afrikai ország GDP-jében is meglátszik. Gondolom hangkártyához kell nem egyszerűbb TB-s hangkártyára váltani?

@Czo Köszi! Mióta upgradeltem az új rendszerre, azóta nincs nálam a hangkártyám és nem tudtam kipróbálni :slight_smile:

Igazából most nem :smiley:
Hanem végre nálunk az informatika is kapni fog új számítógépeket azután, hogy az összes léző munkatársunknak lecseréltük. Szóval mindenki kapott csak mi nem :D.
És video streamet is a feladataim közé tartozik, bár nincsenek megfelelő eszközök hozzá. Mégis jelenleg van egy régi HP laptopom firewire 400-zal. És van egy kis kézi kamerám szintén firewire csatlakozóval. És nyilvánvalóan kérni szeretnék egy MBP-t. Csak ahhoz meg kell indokolnom, hogy miért pont mac kell. :slight_smile:
És egyébként Windowos vonalon már egyáltalán nincs FireWire, nem tudom mennyire támogatott az op rendszer szerint mondjuk ugyanígy USB-C-s átalakításról. Szóval ez egy elég jó indok, hogy macet kérjek, bár tudom, hogy úgy sem fogok kapni :smiley:
(Még annyi árnyalat van a sztoriban, hogy időközben beszereztek 3 újabb 4K képes Sony kamerát. Még nem adták mindig ki, szóval nem tudom kipróbálni. És nem tiszta, hogy az USB-n keresztül le lehet-e venni a kamera jelét vagy sem. Tehát alakulóban van az “eszközpark”.)

Azt nem allitottam, hogy minden 3rd party kext menni fog. Legfeljebb ki kell kapcsolni az alairasok ellenorzeset vagy engedelyezni, hogy mindenkitol mindent tudj futtatni, es meg ekkor sem biztos, hogy nincs a kext feketelistan es hajlando lesz betolteni. De ha tudod, hogy milyen kext hajtotta regen (ez 3rd party volt?), akkor meg tudom nezni, hogy van-e meg ilyen kext es be tud-e toltodni.

Arra kell figyelni, hogy a TB3-TB2 átalakítóval (legalábbis a gyárival) nem működik a minidisplayport, nem tudom, hogy ez azt jelenti e, hogy semmilyen más videójelet nem tud átvinni. Ki kell próbálni mindenképp.

Egyébként nem annyira szükséges, hogy működjön a FireWire, hanem ez csak egy indok. Majd ha megveszik és nem megy, majd vakarom a fejem :D

Szerintem a kamerából hdmi szeded majd ki a jelet és kelleni fog egy kártya amivel viheted a gépbe.
Elgato, razer, avermedia, blackmagic … határa csillagoség.

Persze először tudnunk kéne a kamera pontos típusát.

Engem lehet érdekelne. Pontosan milyen típus ez? 2560x1440-et ki tudja hajtani? (meg főleg egyetemen kéne, mert a projektorok nagy része vga/hdmi-t támogat, nekem meg csak dp-m van ) Mennyibe kerül? :)

Nekem most otthon megvan az USB-C -> miniDP azzal elvagyok az otthoni monitorral, viszont ugye nagyon sok helyen nincs miniDP/DP ezért kéne a hdmi. Gondolom a projektorok (főleg az egyetemen :D ) még a WQHD-t sem érik el, szóval azokkal működnie kéne. Alapvetően projektornál lenne használva. Ilyenkor általában töltőn lesz a gép, szóval az akksi merítés kisebb probléma, inkább az a fontos, hogy a kép átmegy szépen? Nem esik szét? Nincsenek villanások stb?
Ha nincsenek ilyen gondok, akkor érdekel, elvinném.

Milyen lett az uj frizura? :)
Amúgy 10.13 nem oldaná meg a problémát?

A technikai limitaciokon nem segit. Ha 4k-t akarsz, akkor DP-t kell hasznalni.

Amugy mindig minden esetben egyszerubb a tv lejatszojat vagy meg inkabb egy medialejatszot hasznalni mint a laptopot. Utoljara 10 eve neztem gepen filmet (vagy azzal jatszottam le tv-n).

Nekem egy régebbi U2515H van, imádom, pedig nem vagyok grafikus.

1 kedvelés

Azért az új Apple-monitorra kiváncsi leszek…

Meggondolták magukat…

Na az biztosan nem lesz.